• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Malowanie Tabliczki do parowozu - co robie źle?

Reakcje
1.117 50 6
#1
Pomalowalem najpierw wszystko na bialo lekko rozcieńczonym humrolem. Po 24 h zarzuciłem mocniej rozrzedzoną czerwień ( też humbrol) i po wyschnięciu przetarłem na kartce papieru. Owszem, czerwień została, ale biel z wypukłości ( literki i i orzełek) wzięła i zeszła . :cry: Co robie nie tak?
 

SD

Aktywny użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
1.266 2 0
#3
garcia ramirez napisał(a):
Pomalowalem najpierw wszystko na bialo lekko rozcieńczonym humrolem. Po 24 h zarzuciłem mocniej rozrzedzoną czerwień ( też humbrol) i po wyschnięciu przetarłem na kartce papieru. Owszem, czerwień została, ale biel z wypukłości ( literki i i orzełek) wzięła i zeszła . :cry: Co robie nie tak?
Było o tym na obu forach - pomaluj najpierw na biało najlepiej lakierem nitro, który będzie lepiej przylegał do metalu i żadna olejna farba go nie ruszy. Jak naprawdę dobrze wyschnie, wlej delikatnie końcem pędzelka rzadką czerwień (ja akurat używam wodorozcieńczalnej akrylowej Vallejo) tak, aby wypełniła zagłębienia - sama spłynie z wypukłości i pokryje je tylko cienką powłoczką. I przy przecieraniu białe nie ma prawa zejść :)
 

SD

Aktywny użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
1.266 2 0
#5
garcia ramirez napisał(a):
Ok,dzięki. Czy lakier nakladać pędzlem, rozcieńczać?
Ja maluję pierwszą powłokę natryskowo, białym nitro. Kilka cieniutkich wartsw, wtedy nie spływa z wypukłości. A czerwień rozcieńczoną nakładam pędzelkiem.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Techniki modelarskie 8

Podobne wątki