• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

TABLICE REJESTRACYJNE

viator

Aktywny użytkownik
Ale starszych tablic tam nie mają, tych sprzed 1976, z dwiema literami na początku lub na końcu czterocyfrowego numeru. Krój pisma był też nieco inny, litery były mniej smukłe.
Pierwsze auto w mojej rodzinie nosiło nr WA 7377, chętnie bym sobie postawił na makiecie beżowego garbusa z takimi tablicami. ;)
Nie mam CorelDraw, niestety. A może by narysować taki napis, skopiować go ze skalowaniem co 10% tworząc cały szereg coraz mniejszych tablic o tym numerze na jednym arkuszu, dać to do fotografa i wyciąć z odbitki tę tablicę, która wyjdzie najbliższa właściwej skali?

Pietras83

Aktywny użytkownik
Cześć
podłącze się do tematu jeżeli chodzi o tablice, próbuje wygenerować tablice OP 4897H
ze strony
http://platesmania.com/pl/informer
jak zapisać wygenerowaną tablice rejestracyjną ?
bo pojawiają się jakieś dwie opcje,
Kod dla bloga
Kod dla forum

jak to wyskalować ? wyczytałem wyżej że tablica ma mieć 1,5 na 6 mm ?
dziekuję za podpowiedź, pozdrawiam !

Pietras83

Aktywny użytkownik
aha tak też robiłem, potem wklejałem do Paint i jak skalowałem wys. na 0,6 cm i dł na 1,5 cm to wychodzi mi zlany napis, drukarka w firmie kozak kosztowała ze 20,000 napewno powinna sobie poradzić...

Ciemny

Aktywny użytkownik
skalujesz na 6mm długości i 1,3mm wysokości dla skali 1:87 przy czym jest to grafika lastrowa więc jakość będzie kiepska po skalowaniu w paincie

Mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Zainstaluj sobie w edytorze tekstu np w Wordzie czcionkę o nazwie Arklatrs.ttf i będziesz miał możliwość zrobienia sobie każdej polskiej tablicy rejestracyjnej. W zależności od ustawienia wielkości czcionki taka duża będzie tablica. Czcionkę znajdziesz w internecie, jest darmowa. Pobierz od razu instrukcję do pisania tablic tą czcionką, bo bez tego to trochę trudno samemu dojść który klawisz jaki znak daje. Poniżej plik z instrukcją. Czcionki nie mogę tu dodać bo forum krzyczy, że ma niedozwolone rozszerzenie. W razie czego to mogę przesłać na maila. :)

Załączniki

marpama28

Znany użytkownik
Ja robię to tak, że generuję sobie tablice rejestracyjną na stronie którą podałem. Następnie biorę prawym klawiszem myszki "kopiuj grafikę" i wklejam do Corela. W tym wypadku możesz użyć też darmowego Inscape. Tam ustalasz wymiary tablicy 6 mm długość 1,3 mm wysokość. A żeby to wydrukować musisz ustawić jakoś wydruku na najwyższą, w drukarce też warto to przestawić. I ważny też jest papier. Ja drukuję na fotograficznym i jakość wychodzi zadowalająca.

Pietras83

Aktywny użytkownik
Ja robię to tak, że generuję sobie tablice rejestracyjną na stronie którą podałem. Następnie biorę prawym klawiszem myszki "kopiuj grafikę" i wklejam do Corela. W tym wypadku możesz użyć też darmowego Inscape. Tam ustalasz wymiary tablicy 6 mm długość 1,3 mm wysokość. A żeby to wydrukować musisz ustawić jakoś wydruku na najwyższą, w drukarce też warto to przestawić. I ważny też jest papier. Ja drukuję na fotograficznym i jakość wychodzi zadowalająca.
Dzięki za podpowiedź nie stety nie posiadam corela, sprobuje użyć inscape tak jak piszesz zobaczymy jak wyjdzie... tak czy inaczej
Podziękował