• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Makieta modułowa wg norm T-trak z Kłobucka

Marcin Kempa

Znany użytkownik
Reakcje
155 1 0
#1
Oficjalnie jako pierwszy w Polsce(chyba) zaczynam makietę w standardzie T-trak. Na początek 4 moduły(w tym jeden z mostem) z jakimś przemysłem. Najpewniej będą to bocznice z paliwami. Ogólnie preferuję Japonię i taki też będzie styl skrzynek.
Piko co zbieram szczękę po odebraniu skrzynek od Pawła R. Nemo jesteś wielki!
IMG_20160307_174347.jpg
IMG_20160307_174502.jpg
IMG_20160307_174101.jpg
IMG_20160307_173707.jpg
 
OP
OP
Marcin Kempa

Marcin Kempa

Znany użytkownik
Reakcje
155 1 0
#2
Malutki postęp :) Kolejne budynki w drodze z Dm Toys :) Cztery skrzynki zmontowane, tory położone i zaszutrowane. Teraz zacznie się danie główne czyli architektura i zieleń :)

DSC_0150.JPG
DSC_0149.JPG
 
Reakcje
9 0 0
#5
Podoba mi się pomysł na te moduły. Mógł byś jakoś bardziej łopatologicznie wyjaśnić jak to ma działać? Jak rozwiązana jest elektronika itp? Niestety musisz popracować bardzo nad terenem zwłaszcza jeżeli ma to być Japonia. :)
 
OP
OP
Marcin Kempa

Marcin Kempa

Znany użytkownik
Reakcje
155 1 0
#6
Głupie to rozwiązanie z przerwą 2 milimetrów. Tak co prawda jest w normie, ale chyba przykleję karton na czołach żeby zniwelować tę różnicę.
Elektronika jest mega prosta(jak cały t-trak). Jeden tor porusza pociągi w jedną stronę a drugi w drugą(odwrotnie połączone przewody). Jako wtyczki i gniazda używa się złącz RCA(cinchów). Rozjazdy mają wbudowane napędy więc odpada problem napędów. Teoretycznie jeden moduł może sterować całą makieta, bo w t-trak używa się spinek do łączenia modułów. Nie stosuje się nóg a makiety ustawia się zazwyczaj na ławkach żeby publiczność dobrze widziała.
Co do terenu, to jeszcze zobaczę i może dodam jakieś góry czy coś, ale raczej na pozostałych skrzynkach a te będą płaską wsią :)
 
OP
OP
Marcin Kempa

Marcin Kempa

Znany użytkownik
Reakcje
155 1 0
#11
Oczywiście Szymku, że mam :) Nie dość, że shinkanseny(i nie tylko) będą jeździły po torach, to po drogach będą zasuwały autobusy od Tomyteca :)
Ps: teraz zrozumiałem o co Ci chodzi. Te moduły są w eNce a nie skali T ;)
 

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.474 33 0
#16
Teraz już kumam o co chodzi w tym systemie. Chyba nieświadomie zastotowałem go do mojej dioramy w skali 1:220 :)

Coś nowego powstaje w tym temacie u ciebie?
 
OP
OP
Marcin Kempa

Marcin Kempa

Znany użytkownik
Reakcje
155 1 0
#17
Chwilowo przeprowadzka. Ogólnie autobusy jeżdżą, pociągi jeżdżą ;) Za niedługo mam zamiar ruszyć z jakaś bocznicą i spróbować spasować japoński dworzec w normie Fremo ;)
 
OP
OP
Marcin Kempa

Marcin Kempa

Znany użytkownik
Reakcje
155 1 0
#19
Coś jak Faller car system. Przyspieszają, zwalniają przed przystankiem no i zatrzymują się na tych przystankach. Jest taka wajcha którą się reguluje czy zrobisz jedzie czy zatrzymuje się. Postaram się nakręcić filmik w tygodniu.
 

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.474 33 0
#20
O jak możesz to wrzuć foto budełka/numer seryjny i informację czy cały ten zestaw co masz zamontowany jest seryjny czy to z kilku setów się składa.
poproszę też o zdjęcie manipulatora sterującego :)

.....no i czekam na filmik:cool:
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Buduję makietę 17
Buduję makietę 3

Podobne wątki