• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Makieta modułowa wg norm T-trak z Kłobucka

OP
OP
Marcin Kempa

Marcin Kempa

Znany użytkownik
Reakcje
155 1 0
#21
Szymek to jest Tomytec Bus System. Tam się nie steruje- wciskasz przycisk i jedzie. Zwalnia i przyspiesza dzięki magnesem zamontowanym w jezdni. Ja robię sam drogi z tektury, ale ogólnie wszystko jest w zestawie startowym i tylko łączysz ze sobą elementy drogi.
 

Przemekk

Aktywny użytkownik
MSMK
Reakcje
422 0 0
#25
Mi się ten japoński klimat podoba wyjątkowo, jest piękny i niezwykły.

Wydaje mi się, że nikt jeszcze nie wspomniał w tym wątku o kato unitram v50. Temat podobno nowy, więc może kogoś zainteresuje ;)

No i taki teledysk znalazłem ostatnio, przejażdżka monorailem, na moje oko w Japonii właśnie:
 
OP
OP
Marcin Kempa

Marcin Kempa

Znany użytkownik
Reakcje
155 1 0
#27
Dzięki za zainteresowanie :) Przemekk film faktycznie z Japonii(obstawiam Osakę), ale prędkość podkręcona ze dwa razy ;) Co do tramwaju, to ten akurat jest firmy Tomytec. Zastanawiam się co zrobić z torami- posadzić na nich trawę przykryć płytami?
Sklejacz wielkie dzięki za namiary na stronę! Budynki niestety nie są jakieś szałowe, ale ja dopiero uczę się sklejać karton. Chciałbym je spatynować, ale umiejętności żadnych w tym kierunku niestety nie mam. Może kiedyś.
 

Przemekk

Aktywny użytkownik
MSMK
Reakcje
422 0 0
#28
Co do torów, to jak zawsze, nawet pobieżne oglądanie zdjęć japońskich tramwajów udowadnia, że rzeczywistość jest bogata. Może być trawa, płyty i szuter też ;)

Co ja bym zasugerował:
1. Jeśli chcesz modelować centrum dużego miasta to na tory tramwajowe dałbym betonowe płyty.
2. Jeśli to jest obrzeże miasta (a w sumie bym się przychylał, że taki jest zamysł) to bym zrobił szuter albo trawę na torach tramwajowych. Trawa może stanowić ciekawy kontrast dla szutru na torach kolejowych i jakbyś dorzucił zieleń między torami tramwajowymi a kolejowymi to miałbyś trochę miłej dla oka zieleni w tym nowoczesnym betonowo asfaltowym świecie. Z drugiej strony ja się zawsze boję dawać trawę na tory.

Także zrób jak uważasz :)
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.292 459 29
#29
No i taki teledysk znalazłem ostatnio, przejażdżka monorailem, na moje oko w Japonii właśnie
Przemekk film faktycznie z Japonii(obstawiam Osakę),
25 lat temu jechałem czymś takim w japońskim Kobe, w Osace takiej kolei wtedy nie było, co nie znaczy, że teraz nie ma. Jest tylko jedno 'ale": to nie jest "monorail". "Monorail", jak sama nazwa wskazuje, to kolej jednoszynowa, a to jest kolej na ogumionych kołach, jadących po specjalnej bieżni, podczas, gdy kierunek jest utrzymywany dzięki poziomym kołom i "barierkom" z obu stron toru. Jest to kolej automatyczna, bez maszynisty, a podobny system jest też m.in. w metro w Paryżu. Natomiast w Osace była (i pewnie jest do dziś) prawdziwa kolej jednoszynowa, tzw. "siodłowa", gdzie jest jedna, gruba betonowa szyna, a wagony jadą po niej okrakiem.
 
OP
OP
Marcin Kempa

Marcin Kempa

Znany użytkownik
Reakcje
155 1 0
#30
Co do torów, to jak zawsze, nawet pobieżne oglądanie zdjęć japońskich tramwajów udowadnia, że rzeczywistość jest bogata. Może być trawa, płyty i szuter też ;)

Co ja bym zasugerował:
1. Jeśli chcesz modelować centrum dużego miasta to na tory tramwajowe dałbym betonowe płyty.
2. Jeśli to jest obrzeże miasta (a w sumie bym się przychylał, że taki jest zamysł) to bym zrobił szuter albo trawę na torach tramwajowych. Trawa może stanowić ciekawy kontrast dla szutru na torach kolejowych i jakbyś dorzucił zieleń między torami tramwajowymi a kolejowymi to miałbyś trochę miłej dla oka zieleni w tym nowoczesnym betonowo asfaltowym świecie. Z drugiej strony ja się zawsze boję dawać trawę na tory.

Także zrób jak uważasz :)
Szarpnąłem się na tory tramwajowe Kato ;)
 

Załączniki

Przemekk

Aktywny użytkownik
MSMK
Reakcje
422 0 0
#32
Moim zdaniem dioramka jest na tyle ładna, że warto byłoby postawić na niej jakiś pojazd szynowy i zaparkować gdzieś samochód (może ten z drugiego zdjęcia) ;)
 

hugwa

Moderator
Zespół forum
Reakcje
371 26 4
#38
Drogi nie mogą łączyć się na ostro, muszą mieć wyoblenie żeby samochód mógł skręcić.
Promień zależy od miliarda czynników, ale na pewno nie może być mniejszy niż dwa metry. Przy takich jak zrobiłeś to pewnie powinno być coś koło sześciu jeśli jeżdżą po nich autobusy i ciężarówki. Na zdjęciach Tokio widziałem że czasem chodniki faktycznie kończą się pod katem prostym, ale w miejscach gdzie jest wymalowany pas wyłączający część ulicy z ruchu i on jest zaokrąglony jak trzeba.
Zresztą...nie ma co się rozpisywać. https://goo.gl/maps/WAuCd3zy8ms
 
OP
OP
Marcin Kempa

Marcin Kempa

Znany użytkownik
Reakcje
155 1 0
#39
Aaaaa o takie coś chodzi. Wiem o tym. ale akurat droga jest drukowana z pliku, więc jest jaka jest. Wydaje mi się, że to jeden z mniejszych szczegółów w ogólnym wyglądzie modułu.
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.568 386 20
#40
Wydaje mi się, że to jeden z mniejszych szczegółów w ogólnym wyglądzie modułu.
Jest to tak samo istotny szczegół, jak wygląd budynków, wygląd zaszutrowanego toru, wygląd peronów, wygląd zieleni, wygląd samochodów, czy też wygląd pociągów itd., jeśli oczywiście chcesz mieć w miarę realistycznie wyglądający moduł. :) Jak chcesz mieć zabawkę, to rzeczywiście, nie ma to znaczenia...
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Buduję makietę 17
Buduję makietę 3

Podobne wątki