• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Pytanie? Tłuczeń do szutrowania

melonowy

Znany użytkownik
Reakcje
1.048 20 1
#1
Już tyle o szutrowaniu było...
Jak myślicie, czy może się nadać? Jest jeszcze w kolorze rdzawym i popielatym.
Tylko luzem wysypany na torze. (Poświęciłem na tą próbę najlepszy odcinek toru;))
20200521_234354.jak-zmniejszyc-fotke_pl.jpeg

20200521_234448.jak-zmniejszyc-fotke_pl.jpeg

Dlaczego to pytanie? Bo to alternatywny materiał, który wpadł mi w ręce przypadkiem i trochę sobie go "pożyczyłem" do prób.
 
Ostatnio edytowane:

Adam Kobyliński

Znany użytkownik
GGM
Reakcje
1.161 68 6
#2
Ja szutrowałem tym samym, ale na szczęście na makiecie dla dziecka więc nikt nie zauważy :ROFL:
Na początku wydawało mi się że fajnie wygląda... a potem dołączyłem do forum, zacząłem oglądać zdjęcia i moduły na wystawie w Krakowie.
I stwierdziłem że w sumie to musiałbym to zerwać i na nowo robić :) Te ziarenka są prawie zbliżone wielkością do głów figurek :ROFL:
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.290 459 29
#3
Po pierwsze, kamienie są za duże, a po drugie, są bardzo zaokrąglone - prawdziwy tłuczeń powinien mieć ostre krawędzie, bo wtedy lepiej utrzymuje tor.
 

mudol

Znany użytkownik
Reakcje
1.023 4 1
#5
Nadaje się idealnie. Świetnie dobrane jakościowo i epokowo. Brawo.
Wiem że to szydera, ale mimo wszystko to głupi wpis, bo jeszcze ktoś może pomyśleć, że tak naprawdę sądzisz.
@melonowy Pan Andrzej już Ci wyjaśnił. Szczerze mówiąc nie wiem czy gdziekolwiek na makiecie mógłbyś tego użyć. Na allegro masz sporo lepszych jakościowo szutrów. Te tory U-piko to już zupełnie osobna kwestia... (chyba, że to do testów)
 
OP
OP
melonowy

melonowy

Znany użytkownik
Reakcje
1.048 20 1
#6
Te tory U-piko to już zupełnie osobna kwestia... (chyba, że to do testów)
-No pewno ! Nie denerwujcie się tak od razu. Nie wysypię tego na tory. :D
@Adam Kobyliński Masz dobre oko, że poznałeś. :cool:
Wpadło mi to w BricoMarche i capnąłem w kieszeń. To jest do tynków, pakowane w workach o pojemności ok 5l.
Na miejscu trudno było ocenić do czego można by to użyć.
Zawsze gdy gdzieś jestem to rozglądam się za różnymi pierdołkami i później myślę i kombinuję co z daną rzeczą dalej zrobić.
Myślałem jak to wykorzystać i widzę, że trafiłem w 10 - odsprzedam resztę @nohab po taniości to się ucieszy.;) (razem z torem)
Pewnie, że widziałem tłuczeń na pracach kolegów i nawet bez okularów widać różnicę...:D
Może na jakiś ładunek, rozbić to młotkiem "czy cóś"...
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Mam pytanie 1

Podobne wątki