• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szyny w skali G

tomekkor

Znany użytkownik
Reakcje
5.512 31 1
#1
Szukam niedrogich profili metalowych (stalowych) na szyny do kolejki ogrodowej w skali 1:22,5 - zamienników oryginalnych szyn LGB.
Planuję sam zrobić torowisko i chcę by było wyglądało w miarę sensownie.
Szyny chcę przybijać małymi gwoździkami do drewna. Szyny mogą być dwuteownikami lub ostatecznie teownikami, które będę przybijał środnikiem do góry.

Tylko skąd wziąć takie profile?
Czy ktoś się z czym takim spotkał?
 

popowe

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.987 15 2
#2
Na stronie Conrad.pl w dziale hobby są profile. Ale z doświadczenie wiem, że taniej Ci nie wyjdzie niż oryginalne tory
 

Baldwin

Znany użytkownik
Reakcje
487 0 0
#3
Szyna ma odpowiedni profil i każde kombinowanie z teownikami , ceownikami to i tak tylko coś koło tego .
Lepiej jednak tak jak napisał Popowe kupić te profile , trudno że boli ale to takie hobby :)
Z większymi skalami już takiego problemu nie ma bo można zespawać teownik i pręt kwadratowy , tak przynajmniej zrobiłem w przypadku swojej ogrodówki , no ale to jest w 1:5 i gabaryt nie razi wyglądem .
Można co prawda poszukać takich profili z metali kolorowych i lutować ale zapewne koszty mniejsze nie będą .
Czyli odkładamy bedzi , kupujemy co miesiąc porcję szyn i montujemy na wypieszczone podkłady , satyswakcja murowana a o kosztach później i tak się zapomina jak zabawa jest fajna :D
 
Reakcje
0 0 0
#6
Ja w tym sezonie też zacząłem kolejkę w skali G. I podopobnie jak Ty rozważałem użycie dwuteownika (czy też profilu I), ale... nie znalazłem w Polsce niczego w rozsądnej cenie. Oczywiście PIKO sprzedaje taki profil i pasowałby idealnie: http://www.piko-shop.de/index.php?vw_type=artikel&vw_id=4449, ale biorąc pod uwagę ilość pracy potrzebnej do zrobienia z tego torów, to dla mnie różnica w cenie musiałaby być z x10, a jest zdecydowanie mniej. Ostatecznie robię ze zwykłych torów PIKO.
No chyba że zależy Ci na super realiźmie, wtedy pewnie robienie torów samemu ma sens...
 

Podobne wątki