• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szynobus BR 810 054-7, SKPL "Tomek" (Roco 70384)

OP
OP
G

Gekom

Aktywny użytkownik
Reakcje
502 11 3
Dla zainteresowanych Kolegow ktorzy nie maja okazji zobaczyc jaki decoder dzwieku zamontowano fabrycznie w modelu 70385, juz informuje: Jest to "decoder on board" zaprojektowany przez "ZIMO". Dekoder wbudowano w plytke drukowana modelu. Cena takiego dekodera to 190 euro. (tym razem brak wykrzyknikow:ROFL:)Poz. Jerzy
IMG_1261.JPG
 

Załączniki

Ostatnio edytowane:

robertmuszka

Znany użytkownik
FREMO Polska
H0e
T M M
Reakcje
4.101 153 19
Wagon, czy szynobus, a może wagon motorowy?
Dzwięki w dekoderach można wgrywać i konfigurować dekoder pod swoje potrzeby.
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.332 463 29
Dzwięki w dekoderach można wgrywać i konfigurować dekoder pod swoje potrzeby.
To prawda, ale pod warunkiem, że ma się odpowiedni schemat dźwiękowy. Czy ten, o którym mówimy, jest dostępny i można go ściągnąć i samemu wgrać (do czego jeszcze trzeba mieć odpowiedni sprzęt - programator - i umiejętności)?
 

robertmuszka

Znany użytkownik
FREMO Polska
H0e
T M M
Reakcje
4.101 153 19
To prawda, ale pod warunkiem, że ma się odpowiedni schemat dźwiękowy. Czy ten, o którym mówimy, jest dostępny i można go ściągnąć i samemu wgrać (do czego jeszcze trzeba mieć odpowiedni sprzęt - programator - i umiejętności)?
NIe trzeba miec umiejętnosci i sprzętu, bo dla jednej sztuki nie warto.
Trzeba mieć potrzeby i kombinować tak, aby je spełniać. Modelarstwo.
 

vojtag

Nowy użytkownik
Reakcje
35 0 0
Posiadam juz kilka modeli 810 od Roco i zawse jest ten sam problem - duza ilosc smaru, slaby docisk odbierakow i wozki. Tak 810 ma dwa jednoosiowe wozki. W modelu jest jeden lekko skretny, jeden sztywny. Trzeba model rozebrac, oczyscic od nadmiaru smaru, wyregulowac odbieraki pradu i lekko odkrecic sruby sztywnego wozka, ze by sie ruszal tak samo jak drugi. Po tym zabiegu model jezdzi bez wiekszych problemow, tylko jest bardzo wrazliwy na czystosc torow, zwlascze rozjazdow...
 
OP
OP
G

Gekom

Aktywny użytkownik
Reakcje
502 11 3
Drugi motorak zawital w moje progi, tym razem bez dekodera dzwieku, zatem bede mogl sobie nim pojezdzic w systemie analogowym. Tak tak, juz zdazylem sie przyzwyczaic do tej drugiej sztywnej osi, a tym czasem pasazerowie juz usadowili sie wygodnie na siedzeniach w srodku. Mam takie wrazenie ze te figurki pasazerow w skali 1 :87 widoczne na zdjeciu sa zbyt duze, dlatego uwazam, ze figurki pasazerow w skali 1 : 100 beda lepiej pasowac, oile sa dostepne na rynku modelarskim. Poz. Jerzy
IMG_1306.JPG
 
Ostatnio edytowane:

Rozjazd

Znany użytkownik
Reakcje
1.950 133 7
Drugi motorak zawital w moje progi, tym razem bez dekodera dzwieku, zatem bede mogl sobie nim pojezdzic w systemie analogowym. Tak tak, juz zdazylem sie przyzwyczaic do tej drugiej sztywnej osi, a tym czasem pasazerowie juz usadowili sie wygodnie na siedzeniach w srodku. Mam takie wrazenie ze te figurki pasazerow w skali 1 :87 widoczne na zdjeciu, sa zbyt duze, dlatego uwazam, oile sa takie dostepne wyprobowac figurki pasazerow w skali 1 : 100.
Uuuu. Figurki faktycznie przeskalowane, zwlaszcza jak sie porowna z drzwiami do WC :ROFL: Jaki to producent tych figurek?
Inna kwestia, ze samo wnetrze moze byc niedoskalowane, glownie przez podloge, ktora jest za wysoko? Watpliwosci mam tez do innych elementow, np. jak sie porowna drzwi do WC z drzwiami wejsciowymi. Ogolnie sie wydaje, ze wnetrze jest za malej wysokosci. Proponuje zmierzyc ile maja drzwi do WC i przeliczyc, to wszystko powinno byc jasne. Sam jestem ciekaw.
 

piotr66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.718 30 1
Drzwi do WC raczej są dobre, figurki trudno powiedzieć, ale mam wrażenie że problem leży gdzie indziej - przez podniesioną podłogę siedziska ławek też zrobili wyżej, bo podłoga sięga wyżej niż powinny być ławki. Dlatego nawet jeśli pasażerowie są dobrej wielkości to siedzą za wysoko. I tutaj jak pisze Gekon może pomóc właśnie posadowienie mniejszych ludzi, 1:100 np.
 
OP
OP
G

Gekom

Aktywny użytkownik
Reakcje
502 11 3
Uuuu. Figurki faktycznie przeskalowane, zwlaszcza jak sie porowna z drzwiami do WC :ROFL: Jaki to producent tych figurek?
Noch H0 15250
Inna kwestia, ze samo wnetrze moze byc niedoskalowane, glownie przez podloge, ktora jest za wysoko?
Podloga nie ma glebi totez figurki pozbawiono nog
Wysokosc drzwi 12 mm.
Wyliczenia i tak nic nie dadza bo dla przykladu: wysokosc drzwi WC 12mm x 78 = 1.044 metra wychodzi na to ze wejsc moze tam tylko pigmej!
Jedynie mozna sie pocieszyc tym, ze jak zalozy sie bude, to wszystkie te niedoskonalosci beda widoczne przez TA SZYBKA, wedle trzech buczkow,........... i wnet znikna Ha Ha !
Poz Jerzy
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.332 463 29
Figurki faktycznie przeskalowane, zwlaszcza jak sie porowna z drzwiami do WC :ROFL: Jaki to producent tych figurek?
Inna kwestia, ze samo wnetrze moze byc niedoskalowane, glownie przez podloge, ktora jest za wysoko?
Drzwi do WC raczej są dobre, figurki trudno powiedzieć, ale mam wrażenie że problem leży gdzie indziej - przez podniesioną podłogę siedziska ławek też zrobili wyżej, bo podłoga sięga wyżej niż powinny być ławki.
Ale kombinujecie, jak koń pod górę. To przecież oczywiste: podłoga jest wyżej, bo pod nią musi się zmieścić napęd. Całą reszta jest moim zdaniem OK: ławki są na dobrej wysokości, ale za wysoka podłoga jest tuż poniżej ławek. Również drzwi do WC są dobre od góry, ale na dole kończą się za wysoko z powodu za wysokiej podłogi i dlatego ich wysokość jest taka mała. Porównywanie widocznej wysokości drzwi WC do wysokości figurek, a tym bardziej do wysokości drzwi zewnętrznych, nie ma żadnego sensu. Także figurki wydają się dobre, tylko faktycznie trzeba było uciąć im nogi. To, niestety, częsty problem wnętrz pojazdów silnikowych, również w kabinach lokomotyw ten problem często występuje i nic w tym dziwnego.
 

Rozjazd

Znany użytkownik
Reakcje
1.950 133 7
podłoga jest wyżej, bo pod nią musi się zmieścić napęd.
Przeciez to jest dla mnie oczywiste, ze podloga jest za wysoko z powodu napedu. Ale nie rozmawialismy o tym dlaczego podloga jest za wysoko, tylko co jest przyczyna zaburzenia skali. Wychodzi na to, ze model zaburza percepcje, a figurki sa ok. Proponuje, ze Kolega @Gekom zmierzyl wysokosc calej figurki i wtedy sie okaze definitywnie. Jaki producent figurek? Jezeli Preiser, to bedzie ok ze skala.
 

piotr66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.718 30 1
Andrzej myślę że jednak się mylisz - nie zauważyłeś że pulpit maszynisty jest na tej samej wys. co jego siedzenie? Czy to jest wg. ciebie zgodne z oryginałem? Podobnie siedziska ławek - są niemal na wys. krawędzi okien.
 

Remaj12

Znany użytkownik
T M M
Reakcje
4.629 71 19
Jaki to producent tych figurek?
Jaki producent figurek? Jezeli Preiser, to bedzie ok ze skala.
:rolleyes:

Odnośnie figurek - moim zdaniem wydają się odrobinę "przyduże" i nie chodzi mi o to, że podłoga jest za wysoko (z wiadomych powodów), co wymusiło amputację ich dolnych kończyn... porównałbym wielkość pasażera z wielkością siedzenia - jeżeli na "kanapie" bez trudu zmieści się dwóch pasażerów to są prawidłowej wielkości, a jeśli nie to znaczy, że "przyjmowali za dużo sterydów" ;) ...
Podobnie siedziska ławek - są niemal na wys. krawędzi okien.
Jeżeli siedziska są na wysokości dolnej krawędzi okien to jest to ewidentny błąd. W przypadku, gdy nie można obniżyć poziomu podłogi, a ten sięga już górnej powierzchni siedzisk, producent powinien niestety zrezygnować z ich umieszczania, a zamontować jedynie imitacje oparć - ewentualnie pomalować fragment podłogi na kolor obicia siedzenia, aby imitował górną powierzchnię siedziska i wyznaczał jego kontur. To rozwiązanie - choć nadal dalekie od ideału - byłoby o niebo lepsze, bo nie powodowałoby "wyniesienia" do góry siedzeń i siedzących na nich pasażerów.
 
Ostatnio edytowane:

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.332 463 29
nie zauważyłeś że pulpit maszynisty jest na tej samej wys. co jego siedzenie?... Podobnie siedziska ławek - są niemal na wys. krawędzi okien.
Nie, tego nie zauważyłem. Na zdjęciu wyżej tego nie widać, a modelu nie mam. Jeżeli jest tak, jak pisze kolega Piotr, to faktycznie, nie jest to zgodne z oryginałem, ale nie umiem tego ocenić na podstawie tego jednego zdjęcia.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 3
Tabor 0
Tabor 30
Tabor 3

Podobne wątki