• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szyneczki i ...

Maciek Wójcik

Znany użytkownik
Reakcje
1.076 129 15
Czas powrócić do dawnego zajęcia... :)
Kiedyś podczas spaceru w Parysie (woj. warmińsko-mazurskie) udało mi się znaleźć cechę R.S.W. pochodzącą z 1915 roku. Najprawdopodobniej wcześniej służyła na szlaku Korsze - Skandawa (odcinek Korsze - Drogosze), lecz tego nie jestem pewny i tajemnicą to na wieki pozostanie.
100_7868 (2).jpg

A tutaj szyna nieznana tym razem z Kętrzyna. Czy ktoś byłby w stanie rozszyfrować te hieroglify? ;)
100_7859 (2).jpg

Również kętrzyńska, z kozła oporowego. Czy ja widzę cyrylicę? Chyba czas odwiedzić okulistę...
100_7860 (2).jpg
 
OP
OP
Kpt. Nemo

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
20.032 494 29
Nie trza było jakimś czernidłem potrzeć Macieju tych cech.
Niby coś widać a jednak nie bardzo, a Jarząbka ni ma.

Tu coś jest, ale co.

100_7859 (2).jpg


Na tej jakbym widział o prawej litery (w transkrypcji polskiej) O lub C potem rosyjskie P czyli nasze R trzecia to może być s ale nie ma takiej rosyjskiej wiece może B czyli nasze W i następna taka sama w, zagadka, szczotkę trza nosić nie trzeba się potem prosić.

Pierwsza to oczywiście RSW czyli Rheinische Stahlwerke,
 

Załączniki

OP
OP
Kpt. Nemo

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
20.032 494 29
Tylko o miejsce chodziło, bez tej informacji najcenniejsze znalezisko niepełnym się wydaje.
Dziękuję.
 

Kempol

Administrator
Zespół forum
Donator forum
BGM
MSMK
Reakcje
18.807 214 0
Żadne rarytasy, ale są.
Wszystkie ze Sosnowca, pierwsza kolejka kopalniana KWK Kazimierz Juliusz, drugie na wiadukcie nieopodal.
Huta Pokój
5EF720C0-FAD8-4C72-8E03-621791B8B6F8.jpeg
Huta Katowice
14DBA8FC-1385-47FB-AC58-669F43506677.jpeg
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
Kpt. Nemo

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
20.032 494 29
Z dzisiejszego krótkiego spaceru który opisałem tu http://forum.modelarstwo.info/threa...-tylko-peregrynacje.32705/page-89#post-925935 .

Z bramy na ulicy Drewnowskiej obok wiaduktu.
Huta Kościuszko 1950.

DSC_0127-crop.JPG


Z kozła oporowego opodal kładki nad torami w okolicy ul. Srebrzyńskiej, początkowo myślałem że to dwie różne cechy, teraz wiem że to takie same.
Azovstal 1974

DSC_0137-crop.JPG


DSC_0138-crop.JPG


Taka jakich tysiące w całym kraju Huta Katowice 1989

DSC_0140-crop.JPG


Każda odnaleziona cecha mnie cieszy, nie mogę powiedzieć że są takie które bardziej a inne mniej, ot jak to głupi, cieszy się byle czym, ale ta mnie ucieszyła bardzo.

AH1879 czyli Alvensleben Hutte czyli późniejsza Huta Królewska

DSC_0143-crop.JPG


W bramie obok parowozowni dwie, jedna z pewnością rosyjska, a nazwa kończyła się na "O" więc wszystkie które się kończyły na te literę mogłyby być, nazwa jak i rok produkcji pozostanie nieznana.

DSC_0149-crop.JPG


I Huta Kościuszko 1947 .

DSC_0151-crop.JPG
 

ST43-288

Nowy użytkownik
Reakcje
36 0 0
Cześć. Wczoraj udało mi się zdobyć taki zwrotnik, który pracował na stacji Opole Główne. Mam już taki w swojej kolekcji, jak ktoś jest chętny to proszę o kontakt. KönigsHütte1914.
 

Załączniki

Ostatnio modyfikowane przez moderatora:
OP
OP
Kpt. Nemo

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
20.032 494 29
Ach och i łał, bardzo ciekawa inicjatywa, szkoda że jednostkowa, większość z posiadaczy takich eksponatów chowa je w zaciszu swych piwnic.
Podczas odwiedzin rodziny z pewnością ich nawiedzę i pokażę moją, która jest starsza o 13 lat od ich najstarszej, a może zapisze im ją w spadku