• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szyneczki i ...

michal.guminiak

Znany użytkownik
H0e
Kolego Harry, to była wąskotorówka?
Mam podobne zdjęcie z miejscowości Będlewo niedaleko Mosiny, która leży niedaleko Poznania. Cech nie udało mi się sfotografować, bo odpędził mnie skutecznie pies-strażnik.

michal.guminiak

Znany użytkownik
H0e
Nie ma sprawy. To bardzo ciekawe zdjęcie. Główka szyny jest maciupeńka. Ciekawe jaki tabor poruszał się po takich szynach, tzw. amerykański, z podwójną kryzą ja kole?

OP
OP
Paweł R

Paweł R

Łowca cech
Donator forum
H0e
Ekspert
Dziś będzie inaczej, na początku będą cechy na szynach, potem może ale nie koniecznie relacja z wycieczki.

14.05.2019 Baby.

Pogoda dziś nas nie rozpieszczała, ale daliśmy radę i być może coś ciekawego znaleźliśmy.
W kilku przypadkach będziemy prosić naszego Kolegę Jarząbka o konsultacje, a mówiąc prościej o próbę rozszyfrowania cechy.
Pierwsza szyna w pierwszym płocie i zagadka.

DSC_0170.JPG

Ma około 100 mm wysokości.

DSC_0169.JPG

Druga szyna w tym samym płocie i jeszcze większa zagadka.

DSC_0172-crop.JPG

Z kozła oporowego jedyna z cechą Bochum 1921.

DSC_0176.JPG

S.G.I (lub F)1905

DSC_0178-crop.JPG

G.H.H z tego samego rocznika w trzech odsłonach.

DSC_0179-crop.JPG

DSC_0183-crop.JPG

DSC_0182-crop.JPG

Krupp 1894

DSC_0181-crop.JPG

A.H. 1877

DSC_0186-crop.JPG

Ta już była niejednokrotnie.

DSC_0190-crop.JPG

I ta też.

DSC_0216-crop.JPG

Jedyny starszy polski akcent, reszta to dość współczesne z huty Katowice.
Huta Pokój 1949

DSC_0202-crop.JPG

I ostatnia zagadka.

DSC_0193-crop.JPG

Było zimno i padał deszcz z przerwami na bardzo intensywny, ale jesteśmy jak te głupole zadowoleni, zresztą jak zwykle.

Jarząbek

Znany użytkownik
Pierwsza szyna w pierwszym płocie i zagadka. Ma około 100 mm wysokości.
Longwy-Bas - Société des Hauts Fourneaux de la Chiers

Druga szyna w tym samym płocie i jeszcze większa zagadka.
Катавские заводы князя Белосельского

Pozostałym się przyjrzę.
SGF-Sächsische Gußstahlwerke Döhlen AG, Freital

Ostatnio edytowane:

Jarząbek

Znany użytkownik
Też to zobaczyłem, ale na tym zdjęciu, które przysłał mi Paweł. Tam też widzę (słabo), że szyna pochodzi z 1901 r.
Teraz zachodzę w głowę - jakie rosyjskie słowo skrócono do litery Ж ... tworząc skrót Ж.А, który zastąpił wcześniejszy skrót С.A.
A może idę złym tropem?

newermind

Łowca cech
ŁKMK
Też to zobaczyłem, ale na tym zdjęciu, które przysłał mi Paweł. Tam też widzę (słabo), że szyna pochodzi z 1901 r.
Teraz zachodzę w głowę - jakie rosyjskie słowo skrócono do litery Ж ... tworząc skrót Ж.А, który zastąpił wcześniejszy skrót С.A.
A może idę złym tropem?
No tu, to właśnie potrzeba dobrego śledczego!
Mało widać, ale Jarząbek potrafi wiele odczytać! ;)

newermind

Łowca cech
ŁKMK
A może idę złym tropem?
Powiem więcej. Druga literka w tym ciągu to "F". Rosyjskie -oczywiście - Jak myślę.

Jarząbek

Znany użytkownik
Powiem więcej. Druga literka w tym ciągu to "F". Rosyjskie -oczywiście - Jak myślę.
Myślisz bardzo dobrze. Szkoda, że Paweł nie wstawił tego lepszego zdjęcia. :(
Chyba za karę nie powinienem wyjaśnić co to znaczy. ;)

LFŻD.jpg

Ale myślę, że wyjaśnienie Wam Łodzianom się szczególnie należy, gdyż rozwinięcie skrótu - Л.Ф .Ж.Д.
to po prostu - Лодзинская фабричная железная дорога. :)
Przepraszam za zamieszanie ...

newermind

Łowca cech
ŁKMK
Myślisz bardzo dobrze. Szkoda, że Paweł nie wstawił tego lepszego zdjęcia. :(
Chyba za karę nie powinienem wyjaśnić co to znaczy. ;)

Zobacz załącznik 651950
Ale myślę, że wyjaśnienie Wam Łodzianom się szczególnie należy, gdyż rozwinięcie skrótu - Л.Ф .Ж.Д.
to po prostu - Лодзинская фабричная железная дорога. :)
Przepraszam za zamieszanie ...
Tak się dochodzi!
Do poprawnych wniosków- w sensie! ;)
Teraz to nawet ja - ślepiec, to widzę! Dziękuję! (y)