• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szutrowanie torów/tłuczniowanie

Reakcje
0 0 0
#1
Serdecznie Witam poraz kolejny mam pytanie odnośnie szutrowania torów, do tego potrzebne będzie na kruszywo lecz gdzie takie kruszywo można zdobyć bądż kupić. Czy może równierz to być zółty piasek czy to zbyt sypki materiał?
Proszę o odp. Dziekuje.
 

mikl

Znany użytkownik
Reakcje
3.618 107 12
#4
Podepne sie pod temat bo pytanie będzie jak najbardziej o szuter i na poziomie podstawowym.

Otóż na odcinek testowy zamówiłem szuter Polaka w Modelmanii (nr 5412 5282) lecz w ostatniej dostawie nie przyszly i nie wiadomo kiedy będą. Z tego powoduju zastanawiam się nad zmianą zamówienia na Woodland Scenic.
Pytanie czy warto i jeśli tak, to na jaki? Nigdy nie miałem doświadczenia ani z jednym ani z drugim producentem więc fachowiec- szutrowiec ze mnie żaden

Pozdrawiam

Michal
 

mikl

Znany użytkownik
Reakcje
3.618 107 12
#6
Kwiestia tego czy mógłbym zastąpić niedostępny rdzawy Polaka (5412, skala TT) z woodland scenics iron ore ballast plus kwestia granulacji (fine, medium czy może coarse?). I czy woodland dark Brown byłby zbliżony do brązowego Polaka (5282)

Pozdrawiam

Michał
 

Marcin Kempa

Znany użytkownik
Reakcje
157 1 0
#7
Wpisz sobie numer katalogowy tego szutru Woodland Scenic i naciśnij na google grafika :D
Ja osobiście używam Woodland i wolę go bardziej niż Polaka, bo jest bardziej kanciasty :)
 

mikl

Znany użytkownik
Reakcje
3.618 107 12
#8
Dzieki Marcin za porade. Sprawdze ten Google :D. W kwestii wilkosci ziaren. Czy wersja fine to odpowiednik TT? Czy moze medium
 

Podobne wątki