• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szutrowanie Szutrowanie - pierwsze podejście

pjmo

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#61
:LOL:
Swoją drogą, jeszcze na torach H0, próbowałem każdej z dostępnych w internecie i w poradnikach metod. Nie ma idealnej, niestety... Trzeba znaleźć taką, która najbardziej nam odpowiada :?
 

mattia

Znany użytkownik
Reakcje
81 1 0
#62
Krtis,mam taki wichajster zrobiony wlasnorecznie ,dziala, efekty zadowalajace.Zdjecia IMG 0345,0346,0347 i 0348 zostaly zrobione z wloskiego wydania podrecznika o modelarstwie kolejowym.Ten sam ukazal sie w polsce pod tyt:MODELE I MAKIETY KOLEJEK autorstwa p.Markusa Tiedtke i naszego znajomego z forum, ale tej pozycji oraz wielu innych w polskim wydaniu BRAK.
 

Załączniki

mikl

Znany użytkownik
Reakcje
3.612 107 12
#66
A mnie sie cos takiego zrodzilo..

korek 3mm,
maszynka to szutru firmy Proses,
szuter - Woodland Scenic plus Polak (H0+TT)- mieszanka na wyczucie
farby - spray Humbrol'a German Red Brown (160) jak podklad i zabawa z akrylami Lifecolor z serii Rust & Dust i Railway Weathering
 

Załączniki

Ostatnio edytowane:

Zbyszek

Znany użytkownik
Reakcje
810 71 5
#68
A mnie sie cos takiego zrodzilo..
Sam tłuczeń mi się nie podoba-wolę bardziej usyfiały, to jest OK, chociaż popełniłeś drobny błąd. Międzytorza trzeba było wysypać drobnym ''piaskiem'' przed tłuczniowaniem.

..ale Wam to fajnie wychodzi. Do mojego pierwszego razu jeszcze daleka droga ale już czuję dziwne podniecenie ;)
Proponuję swój pierwszy raz przeprowadzić na kawałku sklejki z najtańszym flexem. Jak coś nie wyjdzie, nie będzie takiej goryczy porażki, a i samo położenie flexa prosto, bez zwichrowań, wcale wbrew pozorom nie jest takie hop-siu.
 

mikl

Znany użytkownik
Reakcje
3.612 107 12
#70
Sam tłuczeń mi się nie podoba-wolę bardziej usyfiały, to jest OK, chociaż popełniłeś drobny błąd. Międzytorza trzeba było wysypać drobnym ''piaskiem'' przed tłuczniowaniem.
Dzieki za porade. Nastepny kawalek bedzie troche bardziej szary, to moze brudzenie bedzie bardziej widoczne - widzisz, ja myslalem ze troche za rdzawo wyszlo i przesadzilem z z kolorami (w szczegolnosci na podkladach ktore pociemnilem).

Powiedz mi prosze czemu ten piasek przed tluczniowaniem?

PS: w miedzytorze chcialem wstawic peron ale nie wiem juz czy sie zmiesci, po tym jak mi sie podtorze "rozjechalo"

pozdrawiam
Michal
 

Zbyszek

Znany użytkownik
Reakcje
810 71 5
#71
Powiedz mi prosze czemu ten piasek przed tluczniowaniem?
Akurat podkłady są moim zdaniem (y), ja na dzień dobry malowałem suchym pędzlem na czarny mat, jako kolor podstawowy, a dlaczego ''piasek''? Bo masz tam gołą sklejkę i co zamierzasz w miejscu gdzie nie będzie peronu?
Świetne i w różnych kolorach pyły robi Polak, przyklejasz warstwę gruntu 1mm, w oryginale jest to gruby żwir, a obecnie grys kamienny mający ułatwić odwodnienie, a po zatłuczniowaniu i klejeniu masz te hiperrealistyczne pojedyncze kamyki przyklejone.
Myślę, że ten link Ci zobrazuje o co mi chodzi. Szczególnie druga strona.

http://www.h0-modellbahnforum.de/t321561f54854-Weinert-Modellbau-mein-Gleis.html
 

vqsoft

Znany użytkownik
Reakcje
4 0 0
#77
i tu bym uważał. Kupiłem taki piasek, a nawet dwa rodzaje dwóch różnych firm. Oba puchną po klejeniu wikolem. Z przesianym piaskiem się tak nie dzieje.
 

mattia

Znany użytkownik
Reakcje
81 1 0
#78
Bo to ma być piasek naturalny , kwarcowy a nie jakiś wynalazek piaskopodobny ,ekologiczny . Używam takiego od parunastu lat i jeszcze nie było żadnego problemu , nie mówiąc o jakimś puchnięciu piasku :eek:.
 

Podobne wątki