• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szutrowanie Szutrowanie - pierwsze podejście

corwin

Administrator
Zespół forum
Reakcje
307 2 3
#44
Kris napisał(a):
To taki "wichajster". Też uważam, że lepiej sypać samemu.
Nie koniecznie :) Tylko trzeba używać lepszego narzędzia. Obejrzyj sobie Schotter Boy-a

http://www.peter-post-werkzeuge.de/0000 ... /index.php

Osobiście używam od dłuższego czasu i efekty są znakomite. Niestety cena jest wyższa od tego amerykańskiego wynalazku, ale za to czujesz się prawie jak obsługa Plasser-a :)
 

Kris

Znany użytkownik
Reakcje
2.273 41 5
#47
A musi to być z mosiądzu ? Inne materiały nie wchodzą w grę?

Z tego, co widziałem, to jest to specjalnie skonstruowany wózek i trójkątny podłóżny pojemnik...
Zaczyna mnie ciekawić, czy własnym sumptem można by coś takiego skonstruować. Do własnych potrzeb, nie musi to być wypas idealnie powycinany laserem.
 

corwin

Administrator
Zespół forum
Reakcje
307 2 3
#53
Kris napisał(a):
A ktoś w gronie forumowiczów posiada takiego wichajstra ?
Przecież pisałem Ci, że ja używam takowego. Ale to się sprawdza jak robisz naprawdę dużo metrów torów, jeśli tylko jeden czy dwa moduły to nie warto się w to pchać bo zwrot z inwestycji nie będzie za duży :)
 

jareksut

Aktywny użytkownik
Reakcje
1 0 0
#54
Ale jak byś wypożyczył za rozsądną cene to Ty byś nakłady odzyskał i inny by nie stracił. Prawda? Mój koszt przesyłki w obie strony. Jakos trzeba żyć w tym kraju (Tuska). Pozdrawiam
 

corwin

Administrator
Zespół forum
Reakcje
307 2 3
#56
jareksut napisał(a):
Ale jak byś wypożyczył za rozsądną cene to Ty byś nakłady odzyskał i inny by nie stracił. Prawda? Mój koszt przesyłki w obie strony. Jakos trzeba żyć w tym kraju (Tuska). Pozdrawiam
Ja akurat wykorzystuję dość intensywnie ale jeśli chcesz to pożyczę tylko określ na jak długo.
 

ciekma

Znany użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
7 1 0
#59
pjmo napisał(a):
Ja tak robię, jest OK tylko trzeba być cierpliwym przy zamiataniu kamyczków z szyn/mocowań szyn.
Dobrze jest też wagonem, najlepiej starym pikowskim, przejechać przed zalaniem rozwodnionym wikolem, aby usunąć ewentualnie jakieś zapomniane kolidujące kamyki.
 

Podobne wątki