• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szutrowanie Szutrowanie - pierwsze podejście

A

Adam-H0

Gość
#21
robota 1Q - ja nie wirze ze to pierwsze podejscie ;)
czy kamienie okragle czy nie tor wykonany jest super - jak u fachowca 8)
GRATULACJE - jezeli to byl pierwszy raz to chyle czola ;)
 

Bipa1966

Aktywny użytkownik
Reakcje
2 0 0
#22
Wracajac raz jeszcze do tego szutru. Panowie ....na Allegro jest takie cos...zalaczam fotki.
Jak Waszym zdaniem ma sie wielkosc ..kamykow,, z aukcji do orginalu...zdjecie zalaczone powyzej. Bo co do ksztaltu to mysle ze jest OK :D I nie chodzi mi nawet o kolorystyke .
 

Załączniki

Pawełek95

Użytkownik
Reakcje
2 1 0
#24
Bipa1966 napisał(a):
Wracajac raz jeszcze do tego szutru. Panowie ....na Allegro jest takie cos...zalaczam fotki.
Jak Waszym zdaniem ma sie wielkosc ..kamykow,, z aukcji do orginalu...zdjecie zalaczone powyzej. Bo co do ksztaltu to mysle ze jest OK :D I nie chodzi mi nawet o kolorystyke .
Ten pierwszy jest przeskalowany, 1 "kamyk" ma ok. 2mm. 2mm*87=174mm=17,4cm- więc jest przeskalowany. Bo nie widziałem nigdy takiego tłucznia na torach. :D
Ten drugi wygląda lepiej, tylko ten kolor ;)
 

Bipa1966

Aktywny użytkownik
Reakcje
2 0 0
#26
Patrzac na fotografie orginalu jaka zamiescilem wczesniej...odnosze wrazenie ze wcale nie jest przeskalowany az do przesady ! No...chyba ze tam polozono co innego ,! Nie sadze aby znalazl sie jakis produkt ktory zadowoli wszystkich !!
 

zytom

Użytkownik
Reakcje
3 0 0
#34
karol_mar napisał(a):
Eeee tam, skrzynki dzięki uprzejmości ZyToma juz mam :) Tu przy okazji jeszcze raz podziękowania.
Nie ma sprawy.

A co do szutru to widziałem na żywo a nie na zdjęciach. w/g mnie wygląda b.dobrze. Już wiem kto będzie szutrował klubowe tory przy nowych projektach :D
 

Zbyszek

Znany użytkownik
Reakcje
810 71 5
#35
Ja ze swej strony polecam tłuczeń Polaka nr. kat. 5483, brązowy.
Bardzo ładny i skalowy.
Jeżeli będziesz odwzorowywał tor bardziej uczęszczany, z długo leżącym tłuczniem to i tak będziesz go patynował na rdzę, więc kolor bazowy nie ma tu większego znaczenia. ;)
 

ths

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#36
Jest taki sprzedający na aukcjach internetowych SIR Kleks, kupowałem u niego szuter jesienią 2008 i był to materiał naprawdę dobrej jakości. Kamyki ostre, szare i brązowe, dobry rozmiar. Obecnie jest sprzedawany jeden kolor 11 zł / 300 g. Osobiście polecam.
 

ths

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#38
Na Twoich zdjęciach prezentuje się trochę gorzej (ze względu na obecność białawych okrągłych kamyczków). Mój zakup był pod tym względem bez zarzutu (ale to było prawie 2 lata temu, może dostawcy o którym piszemy zdarzyła się jakaś gorsza jakościowo partia). Do porównania proponuję zbliżenia w moim wątku o makiecie mUzealnej.
 

piterson

Znany użytkownik
BGM
Reakcje
61 0 0
#39
Ja również zakupiłem na alledrogo szuter od Sir Kleks'a, w tym roku :) - na razie w słoiczku, ale prezentuje się bardzo dobrze, kamienie nie przeskalowane... Polecam:) (a ja w tym tygodniu zaczynam malowanie szyn i szutrowanie).. :)
 

Podobne wątki