• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Woda Sztuczna woda "na zimno"

Michal78

Aktywny użytkownik
Reakcje
228 0 0
#1
Witam, czy moglibyście polecić mi produkt modelarski do uzyskania sztucznej wody ale nie do rozlewania po podgrzaniu ? Produkt Nocha wymaga podgrzania co może być problemem biorąc pod uwagę makietę na płycie styrodurowej. Na YT Amerykanie używają do robienia rzeczek i jeziorek produktów które miesza się z 2 tub na zimno. Możecie coś takiego polecić dostępnego u nas ?
 

Sklejacz

Aktywny użytkownik
Reakcje
421 24 0
#2
Większość żywic nie tyle wymaga podgrzania, co po prostu ułatwia to pracę z nimi. Temperatura optymalna bez podgrzewania to przynajmniej 25 stopni, do tego niska wilgotność powietrza. Poszukaj żywicy Crystaline 940 ze sklepu modelarnia24.
 
OP
OP
Michal78

Michal78

Aktywny użytkownik
Reakcje
228 0 0
#3
Może źle się wyraziłem, Noch produkuje substancję w granulacie która po podgrzaniu staje się ciekła i nadaje się do rozlania na makiecie (jest jednak wówczas b gorąca więc chyba nie będzie to dobry sposób w przypadku makiety ze styroduru który pod wpływem podgrzania topi się) Miałem tu na myśli Noch 60856. Jest tez Bush 7589 który jest od razy w formie ciekłej. Na allegro jest też sprzedawany Wodland Scenics C1211, również w formie ciekłej. Jest tez Crystaline 940 o którym Ty piszesz. Pytanie która opcja najlepsza....
 

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.766 301 15
#4
Witam, czy moglibyście polecić mi produkt modelarski do uzyskania sztucznej wody ale nie do rozlewania po podgrzaniu ? Produkt Nocha wymaga podgrzania co może być problemem biorąc pod uwagę makietę na płycie styrodurowej. Na YT Amerykanie używają do robienia rzeczek i jeziorek produktów które miesza się z 2 tub na zimno. Możecie coś takiego polecić dostępnego u nas ?
Dodam, że styrodur tak łatwo się nie stopi. Raczej wrzątkiem nie zalewasz makiety, a do 80 st C nawet się nie odkształci.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Techniki modelarskie 0
Techniki modelarskie 340
Techniki modelarskie 18

Podobne wątki