• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

szpachla szpachla i... jeszcze raz szpachla.

Reakcje
5 0 0
#21
Widzę że wątek się rozwinął - jeśli chodzi o powierzchnię modułu pokrytego zielenią - nigdy drzewo nie trzyma się przeciez na samym styropianie - masz przecież piasek z wikolem, trawkę elektr.z wikolem, matę trawiatą z wikolem itp. I to właśnie ta powłoka zastępuje wstępne pokrywanie wszystkimi tymi wynalazkami. A jeśli chodzi o boki makiety to najlepiej zrobić szpachlówkę z pyłu z dodatkiem jaiegoś epoxydu, lakieru itp. Szpachle na bazie wody wikolu, mają tendencję do kurczenia się. Ale to jak kto woli. Ja się bokami makiety nigdy specjalnie nie przejmowałem. Co innego gdzy powstawał moduł wystawowy - ale tam musiało być wszystko extra :)

Piotrek
 

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
20.028 494 29
#23
A jeśli chodzi o boki makiety to najlepiej zrobić szpachlówkę z pyłu z dodatkiem jaiegoś epoxydu, lakieru itp. Szpachle na bazie wody wikolu, mają tendencję do kurczenia się. Ale to jak kto woli. Ja się bokami makiety nigdy specjalnie nie przejmowałem. Co innego gdzy powstawał moduł wystawowy - ale tam musiało być wszystko extra :)Piotrek
Po co się męczyć, jest gotowa samochodowa poliestrowa szpachlówka.
 

poziomek72

Aktywny użytkownik
FREMO Polska
KKMK
NAMR
Reakcje
76 3 0
#24
Na boki najlepsza jest zwykła dwuskładnikowa szpachla samochodowa, mocna, nie pęka ma mały skurcz i można wyszlifować tak że po polakierowaniu nie ma żadnego śladu.
 
Reakcje
5 0 0
#25
Witajcie - jeśli już o bokach mowa to, doskonale nadaje się MDF , zamiast szpachlowania. Doskonale zabezpiecza i dodatkowo usztywnia konstrukcje makiety. Ale to oczywiście tylko dla tych , którzy muszą mieć wszystko na tip - top. Generalnie jak kto lubi.

Piotrek
 

Dominik

Znany użytkownik
FREMO Polska
NAMR
Reakcje
305 13 0
#26
Boki makiety najlepiej wyciąć na gotowo ze sklejki, z której zrobiony jest moduł i nie smolić się z żadnym szpachlowaniem ani mdfem
 
Reakcje
5 0 0
#27
No tak , tylko ze nie zawsze wiadomo od początku jak moduł będzie wyglądał. Ale to też jest bardzo dobry pomysł :)
Boki i krawędzie modułów powinny byc solidne a znaczaco ciężaru to nie podnosi. Szpachlowanie boków to najsłabsze rzowiązanie, ale też można...

Piotrek