• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Mój ZNTK Szopa u Kempola

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.332 463 29
Z tych dwóch żaden. Zgadzam się z kolegą KoVaL, SM41 najczęściej były ciemnozielone, ale nie oliwkowe. Zależy to też od okresu, w jakim chcemy umiejscowić model, im wcześniej, tym więcej było takich ciemnozielonych, w czasie napraw czasem malowano na inny kolor, jaśniejszy zielony albo oliwkowy, ale nie jest to typowe malowanie dla tej serii. A malowanie spotykane pod koniec eksploatacji tych lokomotyw, czy w skansenach, nie jest miarodajne.
 

Misiek

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
5.063 140 0
Marek, X-6 posiadam od ręki i oddam, bo nie potrzebuję ;)
Mam tez do wyboru Vallejo Model Color 70.851 oraz 70.911 ale z wzornikami jest jak z kalibrowaniem monitora ;)
Próbka sprzed chwili, Tamiya w środku, Kropelki Vallejo w rogach próbnika ;)

20200407_111207.jpg
 

Załączniki

OP
OP
Kempol

Kempol

Administrator
Zespół forum
Donator forum
BGM
MSMK
Reakcje
18.855 214 0
Dzięki, z tego co pokazałeś to Tamiya najbardziej mi podchodzi. Jak wrócę do domu zobaczę czy ją mam, jak nie to się zgłoszę.
 
OP
OP
Kempol

Kempol

Administrator
Zespół forum
Donator forum
BGM
MSMK
Reakcje
18.855 214 0
1Aw

O ile nie jest jeszcze za późno - układ hamulcowy w tym 1Aw jest źle polutowany. Dlatego tak krzywo wygląda...
Dzięki radom kolegi @t_domagalski poprawiłem trochę układ hamulcowy, dodałem zbiornik sprężonego powietrza. Jest lepiej, ale pewnie mogłoby być jeszcze lepiej.
Dzięki.
B2143A9C-8336-43FE-8FA3-A2F4426E81DE.jpeg
E5CE59BA-A5E3-4EE5-864B-26A23D810A50.jpeg
6FE990AA-3819-48F2-81EC-B3E82C72BCE3.jpeg
 
OP
OP
Kempol

Kempol

Administrator
Zespół forum
Donator forum
BGM
MSMK
Reakcje
18.855 214 0
Tak wyszło z drukarki. Jak przyjdzie wash, może to nawet fajnie wyglądać.
 
Ostatnio edytowane:

Tomek M.

Znany użytkownik
Reakcje
9.528 68 0
Jakimś cudem nie zaglądałem tu aż od czterech stron:X3::X3:, a tu się tyle fajnego dzieje:eek:,
popieram wszystkich którzy optują za oliwkowym ganzem i czekam z niecierpliwością na następne wrzuty.
Za bardzo się w MIKOTOWE pluszaki zapatrzyłem i zaniedbałem kilka innych poważnych wątków:X3:
 

piotr66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.718 30 1
Teraz układ hamulcowy w 1Aw masz prawie dobrze, tylko niepotrzebnie dałeś drugie cięgła w osi podłużnej. Drut poprzeczny łączący obie boczne dźwignie mógłby być dużo cieńszy. Ten sedesik jest piękny, ale czy będzie widoczny przez szybę? I jeszcze jeden drobiazg, jeden piecyk pod ostoją przykleiłeś chyba do "góry nogami".
 
Ostatnio edytowane:
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 30

Podobne wątki