• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Mój ZNTK Szopa u Kempola

zdeniu

Znany użytkownik
Reakcje
430 13 17
#52
WM15A

Kurcze, tych klamek nie widać, a co dopiero je przylutować.
Zobacz załącznik 687818 Zobacz załącznik 687819
Widać po pomalowaniu, ale chyba coś z poręczami jest nie tak ?
Chyba powinny być wygłe jak niżej ;)
Poza tym wszelkie poręcze polecam wyginać z drutu stalowego, niestety te fototrawione we wszystkich modelach są delikatne i wcześniej czy później zaś będą wygłe :p. Ja używa od lat strun do gitar o różnej grubości.

20191117_134637.jpg
 

teigrekty2

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
3.860 111 7
#53
Czy nie ma tam w sklepach hobby prętów z mosiądzu? Stosuje je już bardzo długo i są o wiele łatwiejsze w obróbce niż stal. Można je oczywiście lutować, ale wtapiałem także i w plastyk jeśli była taka potrzeba.
 

zdeniu

Znany użytkownik
Reakcje
430 13 17
#54
@teigrekty2 , nie mam pojęcia czy są pręty z mosiądzu o grubościach 0,2mm do 0,4mm bo w takim zakresie grubości używam strun. Z lutowaniem ich nie ma również najmniejszego problemu. Co do formowania to również nie zauważyłem większych problemów. Za to świetnie się sprawdzają w tym zastosowaniu.
 

Sklejacz

Aktywny użytkownik
Reakcje
421 24 0
#57
@teigrekty2 , nie mam pojęcia czy są pręty z mosiądzu o grubościach 0,2mm do 0,4mm bo w takim zakresie grubości używam strun.
Są. Tak samo jak druty stalowe w tych grubościach, tańsze od strun :D Polecam sklepy dla modelarzy RC. Ewentualnie można jeszcze sięgnąć po drut mosiężny, do nabycia w sklepach z półproduktami do biżuterii lub sklepach z metalami kolorowymi.
 

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
6.192 39 0
#58
Czy nie ma tam w sklepach hobby prętów z mosiądzu? Stosuje je już bardzo długo i są o wiele łatwiejsze w obróbce niż stal. Można je oczywiście lutować, ale wtapiałem także i w plastyk jeśli była taka potrzeba.
Są też mosiężne jak sądzę rurki bardzo cieniutkie - wydaje mi się, że takie zestawy robi Trumpeter.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 30

Podobne wątki