• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

szlak made by Chudy :)

chudy

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#1
po dość długiej przerwie postanowiłem sobie znowu podłubać przy makiecie H0 :cool:
będzie to szlak jednotorowy z dwoma przejazdami z czego jeden będzie z ssp a drugi nie :D
efekty prac poniżej :LOL:
 

Załączniki

OP
OP
C

chudy

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#4
ciekma napisał(a):
Tylko czemu takie to wąskie, czyżby zły wpływ TT?
wąskie dlatego żeby można skręcić, wziąć pod pachę i wsiąść do pociągu, wszak bilet mam free jak na kolejorza przystało :D
co do złego wpływu tt-ki to raczej takowego nie odczuwałem nigdy a i teraz też nie odczuwam ;) po prostu człowiek z wiekiem jakiś taki kosmopolityczny się staje :D
 

ciekma

Znany użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
7 1 0
#5
Żartowałem sobie oczywiście z tym wpływem mniejszej skali na zwężenie modułów :)
A to SSP to jak będzie wyzwalane? Pętla indukcyjna na kabelkach zasilających poprzednie moduły?
 
OP
OP
C

chudy

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#6
ciekma napisał(a):
A to SSP to jak będzie wyzwalane? Pętla indukcyjna na kabelkach zasilających poprzednie moduły?
rozmawiałem z Whosho na ten temat i doszliśmy do takiego wniosku że najlepiej będzie zrobić to po prostu na przycisk umieszczony w boku segmentu przy przejeździe, a obsługa będzie należała do maszynisty który będzie tym szlakiem jechał :D no cóż u niektórych przewoźników maszynista musi być dróżnikiem, rewidentem, ustawiaczem, manewrowym czy zwrotniczym :cool:
 
OP
OP
C

chudy

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#8
hehehehehe no takie coś mi się uwidziało i chyba tak zrobię, a co niech maszynioki mają coś do roboty poza obserwacją szlaku :D
 

SAPER

Znany użytkownik
FREMO Polska
KKMK
H0e
Reakcje
157 0 0
#9
myślę że ten przycisk mogły być na dłuższym kabelku. Sterowanie było by dawane dyżurnemu najbliższej stacji lub posterunku. Taki mały pulpicik. :)
 

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.481 33 0
#10
Nie myślę że takie podrzucanie komuś dodatkowych atrakcji nie ma sensu. Zwłaszcza że ktoś na posterunku/stacji nie będzie pamiętał o jakimś tam przejeździe kolejowym. Lepiej niech to będzie wbudowane w segment i tam maszynista zrobi PRESS THE BUTTON. Chudy jak z wysokościami nóg. Tylko na 110 przewidujesz czy też na 130 także :?:
 

Podobne wątki