• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szlak dwutorowy z bocznicą i mostem

Piotr Kozłowski

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.173 11 0
#1
Witam wszystkich. Na zamówienie dla forumowego kolegi powstają dwa moduły z dwutorowym szlakiem i bocznicą z magazynem w którym towary będą przeładowywane na wąski tor po jego drugiej stronie. W przyszłości istnieje pomysł aby rozbudawać plan o kolejne segmenty zewnętrzne, które zakończone byłyby profilami Fremo tak aby można połączyć się z innymi modułami. Wymiary kazdej skrzynki to 90x50cm. Tory użyte do budowy firmy Tillig Elite, rozjazd EW5, dodatkowo szlak dwutorowy będzie zelektryfikowany na słupach Kluby, a tylko sama bocznica będzie obsługiwana przez spalinówki. Co do słupów trakcji elektrycznej mam pytanie do kolegów czy w miejscu w którym wypada zwrotnica, słup może stać na międzytorzu tak jak zaznaczyłem na zdjęciu, czy tylko po stronie zewnętrznej? Acha co do żeberka ochronnego które powinno być dodane na planie na życzenie właściciela nie będzie go bo nie starczyłoby miejsca na tor dla magazynu. Wszystkie sugestie i uwagi mile widziane:)
 

Załączniki

nohab

Znany użytkownik
Reakcje
540 115 2
#3
Słupy na międzytorzu -nie.
Żeberko ochronne -tak.
Temat całkowicie nie przemyślany.
Przesunął bym rozjazd na drugi moduł, zrezygnował z drogi pod mostami, drogę i szlak wąskotorowy, poprowadził jednym mostem.
 
OP
OP
Piotr Kozłowski

Piotr Kozłowski

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.173 11 0
#4
@donbal sklejka na górze ma 8mm co do wzmocnień na zdjęciu ich nie ma bo narazie ich nie montowałem bo dokładnie nie wiem jaki model mostu będzie i w którym miejscu wypadnie, ale są gotawe i czekają na zamontowanie. Druga skrzynka juz ma wzmocnienia zamontowane i jest sztywna. @nohab podsunołeś bardzo dobry pomysł który nie niszczy dotychczasowego planu i zarazem poprawia układ na właściwy. Dodam tylko, że prawy moduł będzie robiony później a teraz ma być zrobiony tylko ten z magazynem(dlatego też jedna ze skrzynek nie jest do końca skręcona), dlatego po konsultacji z właścicielem przerobiłem wcześniejszy układ i dodałem żeberko ochronne.
 

Załączniki

P

Paweł Piotr

Gość
#5
co do żeberka ochronnego które powinno być dodane na planie na życzenie właściciela nie będzie go bo nie starczyłoby miejsca na tor dla magazynu
Żeberko ochronne jest wymagane przepisami - i nie bardzo chce mi się wierzyć, że nie ma tam miejsca na rozjazd i kozioł oporowy...
 

Załączniki

OP
OP
Piotr Kozłowski

Piotr Kozłowski

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.173 11 0
#6
@Paweł Piotr mam pytanie odnośnie wykolejnicy a dokładnie w którym miejscu powinna byc zamontowana, tak jak zaznaczyłem na planie?
[DOUBLEPOST=1447512620,1447510959][/DOUBLEPOST]Cofam pytanie, zapomniałem że jej nie musi być jak jest żeberko ochronne. Przepraszam za tą pomyłkę
 

Załączniki

OP
OP
Piotr Kozłowski

Piotr Kozłowski

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.173 11 0
#7
Witam. Od ostatniego wpisu zmieniło się dużo a właściwie dwa moduły zostały ukończone. Co prawda ostatnia warstwa wody jeszcze do końca się nie wykrystalizowała, ale później nie da rady zrobić zdjęć ponieważ jutro moduły trafią do nowego właściciela ;)
W ponury, szary dzień ale udało się zrobić sesję na dworze:)
 

Załączniki

OP
OP
Piotr Kozłowski

Piotr Kozłowski

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.173 11 0
#8
.
 

Załączniki

OP
OP
Piotr Kozłowski

Piotr Kozłowski

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.173 11 0
#9
.
 

Załączniki

OP
OP
Piotr Kozłowski

Piotr Kozłowski

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.173 11 0
#10
.
 

Załączniki

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
20.029 494 29
#13
Ale gość w magazynie to mocarz, taki wór na jednej ręce oparty.
Nie podoba mi się jedna rzecz , takie wysokie skrzynki, psują ogólny widok makiety, no i jak będzie się chciał połączyć to mu otworków na śruby nie zrobiłeś.
 
OP
OP
Piotr Kozłowski

Piotr Kozłowski

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.173 11 0
#15
możesz zdradzić jakiej produkcji są słupy trakcyjne?
Słupy trakcyjne, telegraficzne, latarnie uliczne i ze wskaźnikiem na kozioł oporowy są od KLUBY.
Nie podoba mi się jedna rzecz , takie wysokie skrzynki, psują ogólny widok makiety, no i jak będzie się chciał połączyć to mu otworków na śruby nie zrobiłeś.
Skrzynki zostały zrobione wcześniej a nie było sprecyzowane jaki duży most będzie i jaka głęboka rzeka zostanie zrobiona, dlatego wolałem zrobić wyższe skrzynki. A Otworki na śruby zawsze można zrobić, mimo że założenie jest takie że te skrzynki nie będą brały udziału w imprezach. Dodatkowo powiem, że to nie koniec i prawdopodobnie dojdą jeszcze dwa kolejne moduły z obrotnicą i stacją a tak wygląda wstępny projekt, który doszedłby od strony modułu z mostem.
 

Załączniki

marekm

Znany użytkownik
Reakcje
1.388 0 0
#17
Niesamowite - realizm niektórych ujęć daje złudzenie, że to skala 1:1 !
Trzymam kciuki za ciąg dalszy projektu i gratuluję umiejętności.
 

Podobne wątki