• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Pytanie? szerokość peronu

mrozek20

Aktywny użytkownik
Reakcje
66 1 1
#1
witam.
2 szybkie pytanka. poniższy plan kończy się wjazdem na stację i tu pytanie. Jaka powinna być szerokość peronu?
Nie wiem jeszcze czy kupię jakiś gotowy czy sam go zrobię (ok 110cm). Ile miejsca powinienem zostawić pomiędzy torami? (mierzone od czego do czego) Peron o którym mowa będzie pomiędzy 2 a 3 torem patrząc od dołu.
Pytanie nr 2 to od odstęp pomiędzy dwoma torami na samej górze. Niby pociągi się mijają, ale czy to nie przegięcie?

michał
 

Załączniki

  • 100,5 KB Wyświetleń: 184
Reakcje
0 0 0
#2
Widzę, że tyle czsu nikt nie chce ci udzielić żadnej odpowiedzi to chociaż ja coś powiem. Widzę, że robisz to na Piko A Gleisach a ja się na tym trochę znam. Co do miejsca na peron to licz, że tory zajmują ok. 2 cm od ŚRODKA toru każdy, czyli jak przejedziesz tą miarką od środka jednego do środka drugiego toru to odlicz 4 lub 5 cm i tyle około masz miejsca na peron. Co do tych górnych torów to to zależy czy chcesz aby była bardzo realistyczna czy nie aż tak. Pewnie znalazły by się osoby, które by nie mogły na to patrzeć, ale to właściwie od ciebie zależy - ja tam bym się tym nie przejmował. Jednak to też zależy czy te tory by potem gdzieś skręcały, bo prawdziwy problem zaczyna się na łukach.
 
OP
OP
M

mrozek20

Aktywny użytkownik
Reakcje
66 1 1
#3
dziękuję bardzo. Już kupiłem Auhagen H0 41634. Na jego podstawie rozmieszczę sobie tory na module stacyjnym. Na razie główkuję nad długością peronu. na 3 wagony plus lok czy na 4.... Ten 4ty wagon sporo mi komplikuje sprawę, bo muszę minąć kaloryfer :)
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Planuję 5

Podobne wątki