• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szczegóły na makietach i dioramach

raf_oct

Znany użytkownik
Reakcje
247 3 0
#1
Przedstawię tutaj swoje patenty na wykonanie szczegółów w królowej skal czyli 1:87 .Jeżeli ktoś chce to może i swoje tutaj zamieścić

Ale do rzeczy, oliwiarki starego i nowego typu.wykonane z poksiliny drutów stalowych blaszki aluminiowej,i patyczków kosmetycznych.W tych większych bańka jest z patyczka kosmetycznego, góra uformowana poksiliną a korek z drucika,uchwyty z blaszek,dzióbek z drutu 0,3mm.Przed malowaniem przymocowane wikolem do stolikaTe większe są takie same jak czajniki, tyle że czajnik powinien być od nich mniejszy.wysokość bańki w tych większych 4-5mm,a te mniejsze mają długość około7mm

Gdybym wiedział ile to nerwów będzie kosztowało w życiu bym tego nie zaczął,nieprzyjemna robota;)
DSC02118A.JPG
DSC02121B.JPG
DSC02124C.JPG
 
OP
OP
raf_oct

raf_oct

Znany użytkownik
Reakcje
247 3 0
#2
Mała relacja z dzisiejszych zabaw:)

Bardzo mi się przyjemnie takie rzeczy robi,takie coś to około pół godziny pracy.Na początku się wystruguje taki plastikowy profil,i wtedy wpadło mi do głowy ze podobnie wygląda szyna kolejowa,a z niej to już takie kowadełko można zrobić że szok,a potem to już tylko kształtujemy DSC02135E.JPG DSC02137D.JPG DSC02138C.JPG DSC02141A.JPG ,kładziemy na jakimś pieńku, malujemy i gotowe.Kształt można zrobić dużo lepszy jeszcze, to prototyp:D.Powierzchnie które powinny być zestrugane do pewnego momentu,to w tym momencie radziłbym wcześniej naciąć

Zdjęcia bardzo przekłamują elementy metaliczne,w rzeczywistości to zupełnie inaczej wygląda
 
OP
OP
raf_oct

raf_oct

Znany użytkownik
Reakcje
247 3 0
#4
Blat nadgryziony zębem....papieru ściernego,a sam stolik stary jak zresztą widać, podcięcie sprawia że nogi wydają się cieńsze,stolik jak stolik ja to myślałem że ,,dzbanki" zrobią furorę w sieci
 
Ostatnio edytowane:

Jędrek K

Gruzomistrz
Reakcje
554 7 0
#5
Dzbanki Alladyna oczywiście też są bardzo fajne, zwłaszcza że kosztowały Cię tyle pracy.
Biurko spodobało mi się, bo przy podobnym odrabiałem lekcje w dzieciństwie i naprawdę miały takie zwężenie nóg.:)
 
OP
OP
raf_oct

raf_oct

Znany użytkownik
Reakcje
247 3 0
#6
To teraz może coś poważniejszego, mianowicie wiertarki stołowe i kadłubowe do wyposażenia parowozowni przede wszystkim.Trwa ta przyjemność już ponad dwa tygodnie,ale trochę tego jest,będzie na zaś.W tym czasie czasami robiło się dużo a czasami w ogóle .Miałem zdjęcia z samego początku budowy, ale niestety:cry: przepadły.

Materiały to drut podwójnie izolowany,arkusze plastiku,sprężyna od długopisu,inne druty,element metalowy z karabińczyka(silnik),szpachlówka,poxilina,elementy maszynki jednorazówki do golenia no i dużo chęci oczywiście

Czasami jest tak że w domu zalegają jakieś elementy czy części zupełnie w tym momencie niepotrzebne, ale przychodzi czas, za 2 czy 5 lat kiedy ta część staje się naprawdę przydatna.Tak stało się z elementem metalowym,który odgrywa rolę silnika w wiertarce WKA-40.Niedługo efekt finalny...a w przyszłości planuje inne rzeczy jak spawarki czy tokarki i lokomotywy oczywiście też:LOL::LOL::LOL:
DSC02143C.JPG DSC02150B.JPG DSC02153D.JPG DSC02168A.JPG F.JPG
 
OP
OP
raf_oct

raf_oct

Znany użytkownik
Reakcje
247 3 0
#7
Pociągnijmy ten wózek dalej,tym razem słoneczniki w oparciu o malutkie ususzone kwiatki z łąki z płatkami pomalowanymi na żółto.Łodyga to drut miedziany a liście z cienkiego papieru..
DSC02504A.JPG DSC02502B.JPG ...zdrowia życzę, Rafał
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
raf_oct

raf_oct

Znany użytkownik
Reakcje
247 3 0
#8
No to teraz gęsi mojej produkcji a dla porównania jedna z nich fabryczna która była wzorem a dodatkowo jeszcze jedna której nie odważyłem się odwzorować ale może kiedyś spróbuję.
Każda jest formowana indywidualnie z drutu który idzie od ogona. tworzy szyję i głowę, a reszta to masa modelarska dwuskładnikowa może być poxilina.Wszystko ukształtowane dremelem i pomalowane.
DSC02506ges.JPG DSC02507ges.JPG
 

garou

Ostrzeżony
Reakcje
4.111 416 99
#11
No to teraz gęsi mojej produkcji a dla porównania jedna z nich fabryczna która była wzorem a dodatkowo jeszcze jedna której nie odważyłem się odwzorować ale może kiedyś spróbuję.
Każda jest formowana indywidualnie z drutu który idzie od ogona. tworzy szyję i głowę, a reszta to masa modelarska dwuskładnikowa może być poxilina.Wszystko ukształtowane dremelem i pomalowane.
Zobacz załącznik 479943 Zobacz załącznik 479945
Super wyszły. Dzięki za info o technologii wykonania. Wiem jakie to małe w wielkości H0 więc szacun. Może się pokuszę o wykonanie kiedyś tym sposobem.

Ja niestety nie odważyłem się na robienie kaczek samodzielnie /może gdybym wcześniej wpadł na post kolegi :) / i znalazłem dostępny jeszcze gdzieś zestaw Preiser z kaczkami, gęśmi i łabędziami, ale to co przyszło niestety w aspekcie kaczek nie spełniło moich oczekiwań (kolory). O ile gęsi i łabędzie były OK... tak kaczki w tym zestawie były chyba trzy czy cztery zaledwie /potrzebowałem więcej/ i miały kolory - powiedzmy - 'jak się komuś pomalowało'. Jedna była ...yyyy...niebieska... (widzieliście takie kaczki???) , druga gówniano brązowa czy coś.... masakra. Przemalowałem je. Potrzebowałem 8 kaczek, więc część zrobiłem z gęsi.
4 "samczyki" i 4 "samiczki".... Wyszło tak:

kacz.jpg


Zdjęcie jakim się wzorowałem:

wzor.jpg


...zdjęcie kaczek jakieś tam wybrane z netu...

Oryginalny zestaw Preiser 14167 wyglądał tak:

Praisler_14167.jpg


Nogi niektórym 'poobcinałem' ale mają być "pływające".

Drewniany żuraw do nawęglania z zasiekiem węglowym do małej parowozowni. Niewiele już zostało do efektu końcowego. Zobacz załącznik 891536 Zobacz załącznik 891537 Zobacz załącznik 891538
Podobny żuraw do tego z makiety "Lewin Leski" Leszka Lewińskiego z grupy PMMH0.
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
raf_oct

raf_oct

Znany użytkownik
Reakcje
247 3 0
#13
Model gotowy, z efektu jestem bardzo zadowolony. Stanie najprawdopodobniej na jednym z segmentów razem z parowozownią, która jest w przebudowie. Powstał z forniru, patyczków po lodach, listew, kawałka kartonu i karty telefonicznej. Węgiel prawdziwy. Elementy waloryzowane suchą pastelą na mokro, czarną farbą olejną i przecierane papierem ściernym.
 
OP
OP
raf_oct

raf_oct

Znany użytkownik
Reakcje
247 3 0
#17
Model jest znacznie ulepszony względem poprzednich wozów. Figurka konia firmy Italeri pochodzi z zestawu w skali 1:72 ale pasuje. i jest bardzo dobrze odwzorowana. Trzeba było zestrugać całe wyposażenie razem z siodłem. Ogon koński w włosia pędzla. Woźnica to przerobiony Preiser. Postanowiłem postarać się bardziej z chomątem. Wóz ma koła z gumowymi oponami i trochę za mocno rażące felgi, które trzeba przytłumić. Mam już w trakcie budowy pewną ilość podobnych wozów i jest możliwość zamówienia wersji zaawansowanej, jak na zdjęciu i prostszej.

6.jpg
7.jpg
8.jpg
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.562 386 20
#20
Fajnie wyszedł Ci wóz w trakcie "szalonej jazd". Jedyne co mi nie pasuje to koła. Są za szerokie. W tamtych czasach opony były węższe i chyba ciutkę wyższe, choć może to być złudzenie przy tej szerokości. Wysokość może być dobra jak się zrobi cieńszą oponę.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Techniki modelarskie 16

Podobne wątki