• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szczegóły na makietach i dioramach

raf_oct

Znany użytkownik
Przedstawię tutaj swoje patenty na wykonanie szczegółów w królowej skal czyli 1:87 .Jeżeli ktoś chce to może i swoje tutaj zamieścić

Ale do rzeczy, oliwiarki starego i nowego typu.wykonane z poksiliny drutów stalowych blaszki aluminiowej,i patyczków kosmetycznych.W tych większych bańka jest z patyczka kosmetycznego, góra uformowana poksiliną a korek z drucika,uchwyty z blaszek,dzióbek z drutu 0,3mm.Przed malowaniem przymocowane wikolem do stolikaTe większe są takie same jak czajniki, tyle że czajnik powinien być od nich mniejszy.wysokość bańki w tych większych 4-5mm,a te mniejsze mają długość około7mm

Gdybym wiedział ile to nerwów będzie kosztowało w życiu bym tego nie zaczął,nieprzyjemna robota;)
DSC02118A.JPG
DSC02121B.JPG
DSC02124C.JPG

OP
OP
R

raf_oct

Znany użytkownik
Mała relacja z dzisiejszych zabaw:)

Bardzo mi się przyjemnie takie rzeczy robi,takie coś to około pół godziny pracy.Na początku się wystruguje taki plastikowy profil,i wtedy wpadło mi do głowy ze podobnie wygląda szyna kolejowa,a z niej to już takie kowadełko można zrobić że szok,a potem to już tylko kształtujemy DSC02135E.JPG DSC02137D.JPG DSC02138C.JPG DSC02141A.JPG ,kładziemy na jakimś pieńku, malujemy i gotowe.Kształt można zrobić dużo lepszy jeszcze, to prototyp:D.Powierzchnie które powinny być zestrugane do pewnego momentu,to w tym momencie radziłbym wcześniej naciąć

Zdjęcia bardzo przekłamują elementy metaliczne,w rzeczywistości to zupełnie inaczej wygląda

OP
OP
R

raf_oct

Znany użytkownik
Blat nadgryziony zębem....papieru ściernego,a sam stolik stary jak zresztą widać, podcięcie sprawia że nogi wydają się cieńsze,stolik jak stolik ja to myślałem że ,,dzbanki" zrobią furorę w sieci

Ostatnio edytowane:
Dzbanki Alladyna oczywiście też są bardzo fajne, zwłaszcza że kosztowały Cię tyle pracy.
Biurko spodobało mi się, bo przy podobnym odrabiałem lekcje w dzieciństwie i naprawdę miały takie zwężenie nóg.:)

OP
OP
R

raf_oct

Znany użytkownik
To teraz może coś poważniejszego, mianowicie wiertarki stołowe i kadłubowe do wyposażenia parowozowni przede wszystkim.Trwa ta przyjemność już ponad dwa tygodnie,ale trochę tego jest,będzie na zaś.W tym czasie czasami robiło się dużo a czasami w ogóle .Miałem zdjęcia z samego początku budowy, ale niestety:cry: przepadły.

Materiały to drut podwójnie izolowany,arkusze plastiku,sprężyna od długopisu,inne druty,element metalowy z karabińczyka(silnik),szpachlówka,poxilina,elementy maszynki jednorazówki do golenia no i dużo chęci oczywiście

Czasami jest tak że w domu zalegają jakieś elementy czy części zupełnie w tym momencie niepotrzebne, ale przychodzi czas, za 2 czy 5 lat kiedy ta część staje się naprawdę przydatna.Tak stało się z elementem metalowym,który odgrywa rolę silnika w wiertarce WKA-40.Niedługo efekt finalny...a w przyszłości planuje inne rzeczy jak spawarki czy tokarki i lokomotywy oczywiście też:LOL::LOL::LOL:
DSC02143C.JPG DSC02150B.JPG DSC02153D.JPG DSC02168A.JPG F.JPG

OP
OP
R

raf_oct

Znany użytkownik
Pociągnijmy ten wózek dalej,tym razem słoneczniki w oparciu o malutkie ususzone kwiatki z łąki z płatkami pomalowanymi na żółto.Łodyga to drut miedziany a liście z cienkiego papieru..
DSC02504A.JPG DSC02502B.JPG ...zdrowia życzę, Rafał

Ostatnio edytowane:
OP
OP
R

raf_oct

Znany użytkownik
No to teraz gęsi mojej produkcji a dla porównania jedna z nich fabryczna która była wzorem a dodatkowo jeszcze jedna której nie odważyłem się odwzorować ale może kiedyś spróbuję.
Każda jest formowana indywidualnie z drutu który idzie od ogona. tworzy szyję i głowę, a reszta to masa modelarska dwuskładnikowa może być poxilina.Wszystko ukształtowane dremelem i pomalowane.
DSC02506ges.JPG DSC02507ges.JPG

Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Techniki modelarskie 16