• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szczegóły na makiecie

Adam

Aktywny użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
81 1 0
#1
Dzisiaj pracując modelarsko pomyślałem sobie, że warto by było założyć taki wątek w którym każdy modelarz mógł by się pochwalić swoimi dokonaniami w budowie drobnych szczegułów i detali na makietę. Bardzo podobny temat był swego czasu na niejakim forum "martela" i myślę, że był on bardzo ciekawy, gdyż można było się w nim podzielić swoją wiedzą z innymi, oraz pokazać swoje małe dokonania. Myślę, że i tutaj takowy temat może zdać egzamin.
Aby nie być goło słownym zaprezentuje swoje małe detale które już prezentowałem tutaj na forum.
Mała drewniana wiata, która została wykonana z zapałek oraz forniru i pomalowana brązowym humbrolem:



Gdyby jednak temat został odrzucony przez forumowiczów proszę admina o jego usunięcie.
 
OP
OP
A

Adam

Aktywny użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
81 1 0
#3
Wszystko może, chodzi o to by każdy mógł cos zaprezentować i opisać z jakich materiałów to zrobił i jaką techniką, by inni forumowicze również mogli spróbować wykonać podobny szczegół.
 
OP
OP
A

Adam

Aktywny użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
81 1 0
#4
Jako, że na jednym z segmentów wjazdowych stacji będzie przepust musiałem takowy wykonać. Do budowy wykorzystałem karton oraz farbę emulsyjną rozcieńczoną czarną plakatówką by wykonać fakture betonu. Model został zwaloryzowany za pomocą czarnej półsuchej plakatówki.



 

tomek 05

Aktywny użytkownik
Reakcje
2 0 0
#5
Adam napisał(a):
Mała drewniana wiata, która została wykonana z zapałek oraz forniru i pomalowana brązowym humbrolem

Jak na mój gust to zakładki pasów papy powinny być odwrotnie.Tak jak zrobiłeś to woda się będzie wlewać pod nią.Układa się nie z góry tylko z dołu.Pierwszy pas przy dolnej krawędzi.Podobnie jak dachówki.Pomijam fakt iż przy pierwszym mocniejszym wietrze wiata się złoży na bok.Powinieneś się wzorować na jakiś zdjęciach lub rysunkach.
 

Czesław Turko

Aktywny użytkownik
Reakcje
240 2 0
#6
Adam napisał(a):
Aby nie być goło słownym zaprezentuje swoje małe detale które już prezentowałem tutaj na forum.
Mała drewniana wiata, która została wykonana z zapałek oraz forniru i pomalowana brązowym humbrolem:
Bardzo dobrze, że zwracasz uwagę na szczegóły na makiecie, ale nie przykładasz się do tego należycie. Muszę się przyłączyć do krytyki i zwrócić Twoją uwagę na błędy konstrukcyjne, jakie zrobiłeś przy wykonywaniu tej wiaty. Tak zbudowana wiata w rzeczywistości nie przetrwała by nawet lekkiego podmuchu wiatru. Skorzystaj z internetu i zobacz jak po winne być zbudowane takie konstrukcje.
 

ffox

Administrator
Zespół forum
Reakcje
3.454 12 0
#9
Re: Tarcza manewrowa

ogest napisał(a):
No nieźle, ale lepszym materiałem był by karton chyba. A może fotka jak świeci, bo widzę kabelki.
Proszę, o to z kartonu :D
Tylko jeszcze nie pomalowany
Uwagi mile widziane
 

Załączniki

Reakcje
0 0 0
#11
Jako, że na jednym z segmentów wjazdowych stacji będzie przepust musiałem takowy wykonać. Do budowy wykorzystałem karton oraz farbę emulsyjną rozcieńczoną czarną plakatówką by wykonać fakture betonu. Model został zwaloryzowany za pomocą czarnej półsuchej plakatówki.
Mógłbyś podać więcej szczegółów: jaka farba? jaką ilością plakatówki rozcieńczona?
 

Hardtech

Znany użytkownik
GGM
Reakcje
92 0 0
#15
Potrzebuje wydrukować rozkład jazdy na peron w H0 ale mam problem:
Czy ktoś wie jak wydrukować pomniejszony obrazek w paincie? np: 15mm x 15mm, idzie przennieś go na dokument word ale wydaje mi się że traci na jakości.
 

popowe

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.943 15 2
#16
Nie jestem pewien ale paint może nie oferować tak małego wydruku. Litery będą nieczytelne. Tak mi się wydaje. Najlepiej by było wykonać to w Corelu
A dla czego po prostu go nie napiszesz w w Wordzie?
 

Podobne wątki