• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Pytanie? Szczegółowe fotki Pm36

klint

Aktywny użytkownik
Reakcje
524 0 0
#1
Bry.
Mam pytanie czy ktoś z kolegów posiada szczegółowe fotki Pm 36 bez otuliny. Przymierzam się do sklejenia tego modelu w 1/25 a materiałów zero. Z tego co widzę to w necie kich, więc może wy pomożecie.

Pozdrawiam Piotr.
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.291 459 29
#2
Że co?
Zdjęć Pm36-2 w internecie są setki, jeśli nie tysiące, więc nie bardzo rozumiem problem. Nawet na naszym forum można sporo znaleźć. A jeżeli kolega @klint potrzebuje zdjęć jakichś konkretnych detali, to może warto napisać, jakich? Na tak postawione pytanie, jak wyżej, nie spodziewałbym się wielu odpowiedzi.
 
OP
OP
K

klint

Aktywny użytkownik
Reakcje
524 0 0
#4
Panowie ja zapytałem tylko nieśmiało czy ktoś posiada ofotografowaną Pm36. A jeśli ktoś twierdzi że takowych jest multum w sieci to szacun i niech mi pokaże takowe by zrobić model z takimi detalami. Fakt że to nie Pmka ale chodzi mi o to by ona miała takie odetalowanie wszystkich części, bo czym więcej detalu tym lepszy model czyż nie. Ja tylko kiepski laik jestem.

Pozdrawiam Piotr.
 

Załączniki

Pantograf

Znany użytkownik
Reakcje
995 62 25
#5
To nie zdjęcia tylko plany techniczne potrzebujesz.... Skoro chcesz tak idealnie wszystko w skali zrobić.

Fot jakie sugerujesz też znajdziesz w necie, a nawet na YT. Musisz szukać z okresu kiedy to brzydula była naprawiana w Gnieźnie. Multum mikoli, pasjonatów i fanów focilo kiedy to była w częściach... Trzeba szukać. Nie ma lekko.
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
K

klint

Aktywny użytkownik
Reakcje
524 0 0
#8
To może nieśmiało zapytam o wózek prowadzący Pmki (przyjmę wszystko) A co do lejka jasne że można tylko by lejek był bolszy, a drzwi hm by je wyważyć trzeba je najpierw mieć. Ale to już zupełnie inny las.
 

SD

Aktywny użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
1.261 2 0
#9
Fot jakie sugerujesz też znajdziesz w necie, a nawet na YT. Musisz szukać z okresu kiedy to brzydula była naprawiana w Gnieźnie. Multum mikoli, pasjonatów i fanów focilo kiedy to była w częściach... Trzeba szukać. Nie ma lekko.
W necie jest sporo zdjęć parowozu, to prawda, ale nie ma za dużo detalicznych zdjęć podzespołów robionych pod kątem budowy dokładnego modelu w większej skali. Nie ma lekko - trzeba raczej popytać tychże "mikoli" i fanów o możliwość podzielenia się prywatną kolekcją. Albo przejechać się na jeden dzionek do Wolsztyna.

@klint - co do przedniego wózka - oto fotka z sierpnia 2020:

IMG_1993 a.jpg
 
OP
OP
K

klint

Aktywny użytkownik
Reakcje
524 0 0
#10
Panie kolego takich fotek mi trza. Gdybym dysponował takim wspomaganiem to myślę sobie tak że Pmka wyglądała by jak Okztka jeśli o detal chodzi. Wolsztyn nom na kole nie dam rady 320km:) Szukałem na YT ale za stary jestem na takowe poszukiwania. Gdyby ktoś z kolegów dysponował podobnymi fotkami i mógł (chciał) się z nimi podzielić to byłbym uszczęśliwiony po pach:p

Ps. za tą fotkę wielkie dzięki, a gdybyś dysponował fotą silnika nie od frontu tylko coś takiego ( niestety nie znam się na fachowym nazewnictwie detali)
 

Załączniki

SD

Aktywny użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
1.261 2 0
#11
Szukałem na YT ale za stary jestem na takowe poszukiwania. ... Ps. za tą fotkę wielkie dzięki, a gdybyś dysponował fotą silnika nie od frontu tylko coś takiego ( niestety nie znam się na fachowym nazewnictwie detali)
@klint - nie przesadzaj, wielu z nas młodymi już nie jest, ale nie takie rzeczy się robi dla sprawy - trochę wysiłku popłaca. Poniżej ładny z rzut z YT:

Pm36 bok.jpg


A tu jeszcze trzy fotki sprzed lat znalezione na szybko. Mogę jeszcze czegoś poszukać, pisz na pw. Ale fot silnika z góry czy od środka nie mam raczej, ja fotografowałem cały parowóz, a tu trzeba by faktycznie znaleźć kogoś, kto fotografował podczas remontu.

P.S. Ja do Wolsztyna mam 450 km. Ale czego nie robi się dla sprawy...?

Pm36 cylindry 1.jpg
Pm36 cylindry 2.jpg
Pm36 cylindry 3.jpg
 
Ostatnio edytowane:

spur 1

Znany użytkownik
Reakcje
1.328 2 0
#13
Mam 70 fotografii Pm36 mogę je wypożyczyć, obfotografowałem prawie wszystko co mogłem, sam budowałem na bazie tych zdjęć model.
Jeśli Cię interesują to pisz na WP.
 

Załączniki

OP
OP
K

klint

Aktywny użytkownik
Reakcje
524 0 0
#14
Bry.
Wielkie słowa podzięki dla kol@spur 1 za przesłane materiały. Są jeszcze wielcy ludzie którzy pomagają w naszym hobby, chwała im za to.

Pozdrawiam Piotr.
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.291 459 29
#17
Mogę się tylko domyślać, że to skrót od "dzień dobry", ale przyznaję, że się z czymś takim dotąd nie spotkałem, co więcej, bardzo mi się to nie podoba, podobnie, ja wszystkie inne takie skróty (lok, dek, pozdr. itp. itd.), bo dla mnie to jest oznaka co najmniej lenistwa. I żadne tłumaczenia, że życie jest coraz szybsze do mnie nie trafiają. Ale chyba to nie miejsce na tę dyskusję.
 
OP
OP
K

klint

Aktywny użytkownik
Reakcje
524 0 0
#18
Kol nie chce mi się dywagować co jest lenistwem a co nie, nie sadzisz że wszyscy nie muszą być tacy sam? I z mojej strony koniec tematu.