• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szastarka

Tomala

Aktywny użytkownik
BGM
Reakcje
414 14 1
#1
Planuję budowę stacji Szastarka w skali H0. Stacja położona na linii nr 68 Lublin - Przeworsk oddalona od Lublina o 55 km. Do tematu podchodzę pierwszy raz. Wybór na akurat tą stację jest dla mnie oczywisty ze względów rodzinnych. Moi dziadkowie (pracownicy kolejowi na tej stacji) wraz z dziećmi (w tym moja mama) mieszkali w tym budynku około 40 lat temu. Na początek wrzucam kilka fot budynku stacyjnego. Stan na zdjęciach w najbliższej przyszłości ma się totalnie zmienić m. innymi poprzez elektryfikację linii 68 na odc. Lublin - Stalowa Wola Rozwadów. Po dzisiejszym bieganiu z miarką i dokonaniu pomiarów budynku zaczynam robić projekt poszczególnych elementów na kompie. W miarę postępu prac postaram się dzielić moimi osiągnięciami. Naturalnie proszę o konstruktywne porady, zapraszam do oceniania i komentowania, chętnie skorzystam z porad kogoś z większym doświadczeniem.
DSC04747.JPG
DSC04760.JPG
DSC04837.JPG
 

Załączniki

Darek1957

Znany użytkownik
Reakcje
1.209 0 0
#2
Cenna inicjatywa w planowanym projekcie. Jestem zwolennikiem takich przedsięwzięć. Życzę dużo cierpliwości w realizacji modelu stacji Szastarka.
 

Grzes

Moderator forum Sterowanie oraz Mikro-producenci.
Zespół forum
BGM
SMK Katowice
Reakcje
571 7 0
#3
Planuję budowę stacji Szastarka w skali H0. Stacja położona na linii nr 68 Lublin - Przeworsk oddalona od Lublina o 55 km. Do tematu podchodzę pierwszy raz. Wybór na akurat tą stację jest dla mnie oczywisty ze względów rodzinnych. Moi dziadkowie (pracownicy kolejowi na tej stacji) wraz z dziećmi (w tym moja mama) mieszkali w tym budynku około 40 lat temu. Na początek wrzucam kilka fot budynku stacyjnego. Stan na zdjęciach w najbliższej przyszłości ma się totalnie zmienić m. innymi poprzez elektryfikację linii 68 na odc. Lublin - Stalowa Wola Rozwadów. Po dzisiejszym bieganiu z miarką i dokonaniu pomiarów budynku zaczynam robić projekt poszczególnych elementów na kompie. W miarę postępu prac postaram się dzielić moimi osiągnięciami. Naturalnie proszę o konstruktywne porady, zapraszam do oceniania i komentowania, chętnie skorzystam z porad kogoś z większym doświadczeniem. Zobacz załącznik 481796 Zobacz załącznik 481797 Zobacz załącznik 481798
Jeśli mogę podpowiedzieć konsultanta - @slawek77 ;)
 
OP
OP
Tomala

Tomala

Aktywny użytkownik
BGM
Reakcje
414 14 1
#4
Projektowanie stacji na chwilę obecną odkładam na koniec. Doszedłem do wniosku, że muszę nauczyć się zrobienia komórek, które znajdują się za budynkiem stacyjnym i służą mieszkańcom stacji jako graciarnia. Kolejnym etapem będzie wiekowy kibelek, potem nastawnia i na koniec stacja jako wisienka na torcie. Dzięki konsultantowi Sławkowi (slawek77) postanowiłem, że modele będą wycięte w tekturze 1,5 mm, którą po wycięciu wzmocnię impregnując żywicą.
Na chwilę obecną, aby nie zakładać wielu tematów wrzucam kilka fotek mojej dioramy. Będzie to brama wjazdowa do stacji Szastarka. Całość oczywiście jest oczywiście fikcją. Stacja Szastarka jest położona na linii jednotorowej niezelektryfikowanej. U mnie będą dwa tory pod siecią, obok odchodzi tor szlakowy bez sieci. Taką przestrzeń sobie wyobraziłem. Wszystko robione przeze mnie po raz pierwszy. Mój debiut w modelarstwie.

DSC04939.JPG
DSC04938.JPG

DSC04919.JPG
DSC04915.JPG

[DOUBLEPOST=1496752404,1496751288][/DOUBLEPOST]
DSC04932.JPG
DSC04923.JPG
 
OP
OP
Tomala

Tomala

Aktywny użytkownik
BGM
Reakcje
414 14 1
#9
miło mi, że komuś się to może podobać :), a plany widziałem z tego linka, zresztą jak pisałem w Szastarce byłem osobiście i starałem się najistotniejszą dla mnie infrę pomierzyć
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.567 386 20
#11
Jak na debiut, to pobiłeś na głowę paru kolegów, którzy pokazują już od jakiegoś czasu swoje prace. Jakość sklejenia modeli, jakość szutrowania, jakość waloryzacji bije ich na głowę. Gratuluję i życzę dalszej weny do tworzenia takich pięknych klimatów w miniaturze. (y)
 
OP
OP
Tomala

Tomala

Aktywny użytkownik
BGM
Reakcje
414 14 1
#12
W tak zwanym międzyczasie zrobiłem mały skład węglowy na dioramie 120/60 cm. Wszystko z materiałów, które kiedyś kupiłem, a biorąc pod uwagę zbliżające się prace nad Szastarką i istniejącą tam infrę, są mi teraz zbędne (dżwig, waga samochodowa, kanciapa). Poniżej kilka fotek.
DSC05005.JPG
DSC05003.JPG
DSC05001.JPG
DSC05000.JPG
DSC05011.JPG

[DOUBLEPOST=1502285651][/DOUBLEPOST]
DSC04994.JPG
DSC04997.JPG
DSC04991.JPG
DSC04989.JPG
DSC04987.JPG
 

Załączniki

OP
OP
Tomala

Tomala

Aktywny użytkownik
BGM
Reakcje
414 14 1
#14
Dziś po 47 latach pracy na kolei na emeryturę odchodzi mój dobry kolega. Pierwotnym zamierzeniem było obdarowanie go m. innymi zestawem 2 Eanosów PKP CARGO od ROCO. Same wagony piękne, ale brakowało nam czegoś i zaproponowałem małą dioramę na prezentację taboru.
 

Załączniki

OP
OP
Tomala

Tomala

Aktywny użytkownik
BGM
Reakcje
414 14 1
#15
Po długim czasie powstaje pierwsza skrzynka wg norm Fremo, która całkowicie wykonałem sam. Pozostało mi tylko podfrezować krawędzie pod kątem 45 stopni na dwóch formatkach, na których będą biegły tory oraz zamontować siatkę aluminiową i przykleić na niej wiórki po ukształtowaniu terenu. Kilka fotek poniżej. W najbliższych czasie zabieram się za kolejną skrzynkę i na ten moment to będzie kolejna przerwa spowodowana finansami. Tutaj chciałbym też bardzo podziękować koledze @Inkson, który miał do mnie niesamowitą cierpliwość i służył poradami. Dużo przede mną jeszcze ćwiczeń stolarskich,ale bez jego sugestii nie zrobiłbym tego sam.

moduł 1 Szastarka.jpg

DSC05104.JPG
DSC05105.JPG
DSC05107.JPG
DSC05108.JPG
DSC05106.JPG

[DOUBLEPOST=1511729635][/DOUBLEPOST]
DSC05110.JPG
DSC05111.JPG
 

Załączniki

Ostatnio edytowane:
OP
OP
Tomala

Tomala

Aktywny użytkownik
BGM
Reakcje
414 14 1
#16
Poniżej efekt kolejnych prac. Powstała druga skrzynka i próby ukształtowania terenu. Po Nowym Roku będą nakładane warstwy kleju i trocin, potem malowanie. Przy okazji wszystkim Wam życzę szczęśliwego Nowego Roku, spełnienia marzeń w szczególności tych modelarskich, zdrowia i wytrwałości.
 

Załączniki

OP
OP
Tomala

Tomala

Aktywny użytkownik
BGM
Reakcje
414 14 1
#19
Fajnie by było zrobić coś razem to fakt. Może kiedyś za 2,3 lata uda się nam spotkać na jakiejś imprezie. Ja do tematu podchodzę na spokojnie. Nie mam ciśnienia, że się tak wyrażę. Mimo, że efekt moich dotychczasowych prac jest delikatnie mówiąc mizerny, pewne jest że jestem zdeterminowany projekt dokończyć :) Na pewno po nowym roku będę miał na modelarstwo więcej czasu, a przynajmniej tak mi się wydaje. No chyba, że moja żona mój wolny czas już mi zagospodarowała o czym za pewne dowiem się w najbliższej przyszłości.