• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Sytemy sterowania do starych loków

OP
OP
M

Michał Szczech

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#21
Powiem tak, niechętnie bym się tego pozbywał ze względu na sentyment.............naprawdę kupę czasu je mam a nie chciałbym aby stały na półce i sie kurzyły. Jakieś dwie pętle i stacje mógłbym na nie przeznaczyć....resztę na DCC.
Póki co wszystko jest w fazie projektu mam czas na zastanowienie
 

LUKASZdiy

Aktywny użytkownik
Reakcje
4 0 0
#22
ja zrobilem tak!!
calosc wystawilem na allegro wszytkie stare pikolce zdecydowalem sie na konkretna epoke na konkretny tabor wybralem sklady

narazie jestem posiadaczem BR 130 po modyfikacjach na PCC i BR 185 kupilem go za 140 zł z przesylkai powiem szczeze ze był to jeden z najlepszych zakupów naprawde model za te pieniażki warty kupna!!!!!
 
OP
OP
M

Michał Szczech

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#23
Generalnie biorąc pod uwagę że do DCC trzeba mieć praktycznie wszystko nowe (nie mówię ze spod igły ale nawet tory sie nie nadają U rurki, i osprzęt od analogu).
Aczkolwiek sposoby konfiguracji makiety pod względem elektroniki DCC nie ma sobie równych.
Jeśli chodzi o sterowanie DCC to co polecasz jaką firmę?
 

LUKASZdiy

Aktywny użytkownik
Reakcje
4 0 0
#24
Narazie mialem doczynienie głownie z roco i calkiem calkiem

czekam teraz na Prodigy advence 2 ale to po skompletowaniu taboru narazie loki smigaja w Analogu
Ps czasmi nie masz wrazenia ze DCC odbiera pewna czesc zabawy?
 
OP
OP
M

Michał Szczech

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#25
Wiesz elektronika robi wszystko za Ciebie.
Loki jeżdżą według programu jeżeli system jest wypasiony lub steruje z pilota.
W analogu trzeba sie troszkę pobawić
 

Elvis

Znany użytkownik
Reakcje
1.685 62 3
#26
Michał Szczech napisał(a):
W analogu trzeba sie troszkę pobawić
Chyba nie wiecie ile jest zabawy gdy makieta chodzi pod DCC, wystarczy pojechać na jakieś spotkanie modułowe. Tam niczym nie steruje program.

Odnośnie Nohab'a, ostatnio przerabiałem starą BR 130 z dwoma silnikami i chodzi jak złoto. No może srebro ;)

No i jaki system :?: Najtaniej Piko za dwie stówki można kupić, ale nie polecam. Trochę drożej Roco koło 330 zł. Za Lenza trzeba dać 1000 zł.
 
OP
OP
M

Michał Szczech

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#27
No problem jest w tym ze jeśli chodiz o DCC to nie miałem za wiele doczynienia z tym systemem.
Dlatego przed tworzeniem własnej makiety próbuje zebrac jak najwiecej informacji na ten temat.
Jeśłi chodiz o DCC to o PIKO nawet nie myśle. Rozpatrywałem sprawę pomiedzy ROCO i LENZ.
Pytanie tylko który system jest symatczniejszy w konfiguracji i z którego mozna wicej rzeczy zrobić.
Jeszcze jedna sprawa. Mówiąc o powyższych kwotach miałeś na myśłi łączny koszt : manipulatora, centralki, i wzmacniacza sygnału?
pozdrawiam
 

gbbsoft

Aktywny użytkownik
Reakcje
11 0 0
#28
Michał Szczech napisał(a):
Pytanie tylko który system jest symatczniejszy w konfiguracji i z którego mozna wicej rzeczy zrobić.
W Lenz więcej niż Roco, ale np: bazy loków w Lenz nie ma, a jest w MM.

Michał Szczech napisał(a):
manipulatora, centralki, i wzmacniacza sygnału?
W obu przypadkach dostajesz: manipulator i jedno pudełko.
Zapomniełeś o zasilaczu: w Roco dostajesz, w Lenz - trzeba kupić oddzielnie.
 
OP
OP
M

Michał Szczech

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#29
Mam jeszcze jedno, może banalne pytanie.
Co potrzebuje do programowania dekoderów, a może inaczej zapytam, w jaki sposób przypisać dekoderowi konkretny nr aby móc loka wysterować z manipulatora
pozdrawiam
 

gbbsoft

Aktywny użytkownik
Reakcje
11 0 0
#30
Michał Szczech napisał(a):
Mam jeszcze jedno, może banalne pytanie.
Co potrzebuje do programowania dekoderów, a może inaczej zapytam, w jaki sposób przypisać dekoderowi konkretny nr aby móc loka wysterować z manipulatora
Potrzebujesz:
- manipulator
- centralkę
- tor
- zasilacz

Jak podasz jaki masz system, to powiem ci które przyciski naciskać. (albo poczytaj tu: http://wiki.gbbkolejka.pl/tiki-index.ph ... der%C3%B3w).

Generalnie biorąc numer dekodera jest zapisany w CV1. Więc w ten czy w inny sposób jak wpiszesz liczbę x do CV1, to od tego momentu dekoder będzie miał numer x.
 

Podobne wątki