• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

System Roco - Jaki dekoder do...

Michal

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#1
Witam.
Zwracam sie z prosba o pomoc. W modelatstwie (kolejowym) nie mam duzego doswiadczenia - prosze o wyrozumialosc.

Posiadam kilka lokomotyw (2x piko i 1x tillig - wszystkie z gniadami pinowymi).
Do tej pory jexdzily w analogu - postanowilem nabyc jakis system dcc - wybralem roco (czekam na przesylke)...
Na czym polega problem... otoz nie jestem przekonany czy wszystkie dekodery beda wspolpracowaly z tym zestawem.
Zastanawiam sie nad nabyciem dekodera lenz 10231-01 bax roko (roko jest chyba w standardzien nem 568 // loko 562 - czyli raczej nie beda kompatybilne....
Prosil bym doswiadczonych Kolegow modelarzy o informacje jaki dekoder najlepiejj wybrac pod w/w zestaw.

Pozdrawiam Michal.

ps.
przepraszam - nie mam na androidzie polskich fontow
 

Marcin Kempa

Znany użytkownik
Reakcje
157 1 0
#2
Skąd Ty takie standardy NEM bierzesz? Każde dekodery Lenz-a będą współpracowały z lokomotywami i sterowaniem cyfrowym Roco.
 
D

Docteur

Gość
#3
Skąd Ty takie standardy NEM bierzesz? Każde dekodery Lenz-a będą współpracowały z lokomotywami i sterowaniem cyfrowym Roco.
Norma NEM 658 opisuje gniazda PluX 8/12/16/22 (stosowane m.in. w najnowszych modelach Roco), jeśli masz wątpliwości co do jej istnienia, to polecam http://www.morop.org/de/normes/index.html.
Michal: Co do kompatybilności dekoderów ze sterowaniem cyfrowym Roco, to nie ma tutaj w zasadzie żadnych ograniczeń czy wybierzesz produkt Lenza, ESU, Zimo - ważne jest aby był to dekoder standardu DCC i posiadał odpowiedni wtyk (6,8,12,16,21 czy 22 piny), pasujący do gniazda w lokomotywie. Informacje na temat rodzaju gniazda w lokomotywie są podane w jej instrukcji lub na opakowaniu. Po zamontowaniu dekodera pamiętaj, aby zmienić adres (wartość domyślna 3), bo inaczej wszystkie lokomotywy będą ruszały jednocześnie.
 
OP
OP
M

Michal

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#5
Dziękuję Kolegom za pomoc. Wolałem się upewnić... (w tej branży nie mam doświadczenia, dlatego lepiej się dowiedzieć wszystkiego)... Pewnie problemy jeszcze się pojawią :)...

Pozdrawiam. Michał.

edit// zamówiłem te dekodery LENZ'a
 

Podobne wątki