• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

system pakowania / transportowania modeli

BoBi

Znany użytkownik
Reakcje
6 0 0
#1
Hej,
Piszę tutaj, bo to temat dość techniczny.
Jako, że szykuje mi się przeprowadzka i zamierzam zabrać modele ze sobą potrzebuje uniwersalnego, szybkiego, wygodnego i przede wszystkim bezpiecznego dla modeli sposobu ich przetransportowania.

Już tłumaczę dlaczego nie schowam ich do oryginalnych pudełek.
Otóż większość moich modeli ma wszystkie możliwe akcesoria i nie wchodzi w grę ich demontaż i wciskanie modeli w ori pudła.

Nie chcę też robić tak jak dawniej, brać byle jaki karton w rękę i wklejać styropian dla oddzielenia modeli.

Na targach podpatrzyłem, że kolega Pierek miał 5 czy 6 jednakowych kartonów (płaskich, takich jak np. do mebelkó z Ikei) ze zrobionymi ze styropianu przegródkami- wszystko to DOSKONALE DOPASOWANE do miniatur, tak by nie trącały się lusterkami, by wciskanie modeli między styropian nie powodowało uszkodzeń.

Chcę by ten system posłużył mi na długo i był uniwersalny bo jak pisałem wyżej - nie chcę robić co roku nowych...

Podpowiedzcie może jak wy sobie radzicie z przemieszczaniem swoich modeli poza oryginalnymi pudełkami - jakie kartony? jaki styropian najlepiej?

PIEREK - zdradź proszę swój sekretny system, bo bardzo zaimponowało mi, że tak szybko, sprawnie i bezpiecznie spakowałeś w Poznaniu taką ilość modeli.


Dzieki!
 
Ostatnio edytowane:

jamra

Użytkownik
Reakcje
23 0 0
#2
Karton po bananach i styropian w kulkach ;-) mój patent jak jechałem na pierwszą wystawę w Iławie,

Teraz to pudełka plastikowe, przekładki ze styropianu i każdy model osobno owinięty w ręcznik papierowy. Ani to fajne ani szybkie ani tym bardziej praktyczne ale jednak działa.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Warsztat 20

Podobne wątki