• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Syrena 105(?) 1:8

Irokez46

Znany użytkownik
Reakcje
10.399 47 0
#1
Stało się faktem to co było zapowiadane kilka tygodni temu. Będzie Syrena 1:8, tylko tak na prawdę nie wiadomo jaka. Początkowo zapowiadano wersję 104 a teraz już można zamawiać wersję 105. Tylko czy oby na pewno? No właśnie nie do końca. Na zdjęciach widać że okna boczne są zbyt małe a do tego w drzwiach jest niewłaściwa klamka co gorsza pod nią jest wgłębienie, którego w modelach 105 próżno szukać. Wygląda tak jakby chcieli zrobić wersję 104 a w ostatnim momencie ktoś nie znający się na rzeczy powiedział odwrócimy drzwi i zrobimy 105-kę. Napisałem do wydawcy czy to ostateczny wygląd modelu i mocno biję się z myślami. Z jednej strony bardzo bym chciał Syrenę w tej skali z drugiej błędy są ogromne i by mnie to irytowało za każdym razem gdy bym patrzył na model.
https://pl-pl.eaglemoss.com/die-cast-club/samochody/syrena-105
 
OP
OP
Irokez46

Irokez46

Znany użytkownik
Reakcje
10.399 47 0
#4
Dostałem odpowiedź odnośnie Syrenki.

Witam.
Jestem zainteresowany składaniem Państwa modelu, jednak mam pytania.
Po pierwsze czy jest to seria testowa czy już normalne wydanie?
Po drugie model ma kilka dość znaczących błędów takich jak za małe okna boczne względem modelu 105 czy chociażby złe klamki w drzwiach.Elementy te pasują do modelu 104, który Państwo jakiś czas temu zapowiadali. Czy te błędy będą poprawione czy model przedstawiony na zdjęciach jest już wersją ostateczną?
Pozdrawiam


Dzień dobry,
Jako operator testowy nie wiemy nic o tym czy jest to prenumerata testowa. Zbieramy zamówienia na pełną prenumeratę.
Od firmy Eaglemoss czyli właściciela produktu wiemy, że jest dokładnie ten sam model co na zdjęciu.
Przekażemy Pana uwagi firmie Eaglemoss.

Pozdrawiam

Wątpię zatem aby coś zostało zmienione i na rynek wyjdzie hybryda. Już dawno nie biłem się tak z myślami i nie wiem co zrobić. Czy wchodzić w to i zaakceptować te spore "babole" czy może odpuścić.
 

adamwyt

Znany użytkownik
Reakcje
3.731 15 0
#6
Ponieważ w jakimś tam stopniu związałem modelem Syreny 105, to poważnie zastanawiałem się nad jej kupnem. Nawet pomijając błędy które można naprawić, to uważam że cena całego modelu (przynajmniej jak dla mnie) jest zbyt wysoka. Prawie 4000PLN to jest jednak kosmos i żona chyba by mi walizki wystawiła za drzwi, gdybym to kupił.
 
OP
OP
Irokez46

Irokez46

Znany użytkownik
Reakcje
10.399 47 0
#7
Decyzja zapadła i niebawem zapraszam do relacji ze składania modelu. Myślałem cały weekend i niestety, ale uzależniłem się od tych dużych modeli. Lubię je składać o wiele bardziej niż kleić coś z plastików. W dodatku mamy tu do czynienia z polskim samochodem, więc trudno mi się oprzeć. Co do błędów to albo będę starał się coś tam zmienić albo zostawię tak jak jest. W końcu to PRL a tam wszystko było możliwe i może ktoś swoją powypadkową Syrenę złożył z części w danej chwili dostępnych np. ze starszego modelu.
 

jan-kol

Aktywny użytkownik
Reakcje
22 0 0
#10
A ja dopatrzyłem się pewnego szczegółu, który wskazuje na to, że na plakatach jest Syrena 104, która pierwotnie miała być produkowana, ale kiedy zmienili koncepcję na Syrenę 105 po prostu...w programie graficznym przesunęli klamkę na drugą stronę drzwi. Popatrzcie na zdjęcia.

Na głównym zdjęciu na stronie Eaglemoss (na górze) wyraźnie widać, że klamka jest prostopadła do podłoża, a nie do powierzchni drzwi-ewidentnie jest "doklejona" z innej częsci drzwi, a listwa ozdobna jest ucięta gdzie była klamka ze 104, a poza tym jest wyżej niż klamka na stronie Syreny w gablotce..
Podsumowując zdjęcia na stronie nie pokazują docelowego modelu 105. To jest tylko przeróbka graficzna, aby ludzie już widzieli, że będzie produkowana 105. Natomiast odpowiedzi BOK-u jakoby Syrena miała być taka jak na zdjęciach mają się nijak, bo osoby te pewnie w ogóle nie mają pojęcia o tym, że tu są błędy. Oni widzą 105 i piszą, że bedzie taka jak na zdjęciach. Taka jest moja opinia.
To nie są zdjęcia realnego modelu 105. dodatkowo jest to seria testowa na razie.

Więc jest b. duża szansa na to, że poprawią te detale, tym bardziej, że na motoshowminiatura koledzy dostali odpowiedź od kierownika Eaglemoss:

"Szanowny Panie,

Uprzejmie dziękuję za korespondencję i na wstępie muszę przeprosić za opóźnienie w odpowiedzi (urlop..).

Oczywiście ma Pan rację wyszczególniając te niezgodności na ilustracjach w stosunku do modelu, który chcemy zaproponować. Wydawnictwo przygotowywało wcześniej wstępnie serię Syrena 104, lecz tuż po zakontraktowaniu terminów druku i produkcji pierwszych elementów podjęto decyzję, aby skupić się jednak na modelu Syreny 105. Nie wszystkie jednak materiały redakcyjne udało nam się podmienić.

Uważamy, że lepiej będzie jeśli podejmiemy się tematu Syreny 105 i opracujemy ten model w skali 1:8 do serii kolekcjonerskiej. Pierwsze numery, które ukazały się wpierw lokalnie zostaną poprawione zanim nasza edycja ukaże się w sprzedaży ogólnopolskiej.

Z dużą uwagą śledzimy komentarze fanów, bo zawierają wiele cennych wskazówek. Zapewne nie na wszystkie komentarze czy też zapytania uda nam się teraz odpowiedzieć, lecz jeśli seria już ruszy w całym kraju to wesprze ją szeroka kampania promocyjna a także - w pewnym zakresie - informacyjna, co da nam szansę objaśnić te kwestie tzn. także te "techniczne".

Jeszcze raz serdecznie dziękuję za kontakt i uwagi.

Z pozdrowieniami,

W imieniu wydawcy

kierownik polskiego oddziału
Kolekcje Eaglemoss"
 

Załączniki

OP
OP
Irokez46

Irokez46

Znany użytkownik
Reakcje
10.399 47 0
#11
Póki co nie ma się co jarać. Poczytałem trochę o tej firmie i generalnie lecą w kulki zazwyczaj. Mówią że będzie wychodził model, zbierają zamówienia na prenumeratę i wysyłają pierwszą paczkę z adnotacją że jest to tylko seria testowa. Na model potem czeka się dwa lata zanim i jeśli wyjdzie. Podobno mieli kilka lat wstecz Trabanta puścić. Ja póki co wyleczyłem się z tego czegoś. Zamówioną mam i jak będzie wychodziła regularnie to dobrze a jak się okaże że to test to trudno. Płakać nie będę. Póki co mam na warsztacie Poloneza, Wołgę M21 a zaraz zapewne będzie i Uaz 469, więc roboty trochę jest.
 
OP
OP
Irokez46

Irokez46

Znany użytkownik
Reakcje
10.399 47 0
#13
Na razie nie ściągam bo puścili serię próbną, ale że powoli dobiega końca Wołga to pewnie po niej będzie Uaz. Wtedy tak jak Wołgę będę ściągał z Rosji.
 
OP
OP
Irokez46

Irokez46

Znany użytkownik
Reakcje
10.399 47 0
#15
Nie będzie póki co relacji ze składania, ale podzielę się opiniami po złożeniu tych czterech testowych numerów. Części są ładnie zrobione i polakierowane, instrukcja bardzo przejrzysta i czytelna. Wszystko póki co się składało perfekcyjnie bez żadnych oporów czy wkładania w to siły.
Ewidentnie miała być Syrena 104 o czym może świadczyć tabliczka z tą nazwą. Tą od 105-ki dołączono do numeru znacznie później bo nie jest w blistrze tylko wsadzona w torebce. Może jakiś chińczyk uznał że drzwi w samochodzie nie mogą się otwierać pod wiatr i "poprawił" całą partię wedle swojego uznania. Oby model wyszedł w poprawionej wersji.
1 006.JPG
1 007.JPG
1 008.JPG
1 009.JPG
 

daromaro

Znany użytkownik
Donator forum
Reakcje
1.260 103 84
#16
Ruszyła prenumerata Syreny 105 od Deagostini. Przy zamówieniu prenumeraty "premium" trochę dodatkowych gadżetów. W podstawowym zestawie przyczepka Niewiadów n250 (w opisie niewymieniona z nazwy). Do tego "po drodze" kilka różnych Syren w różnych skalach.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Skala 1:8 oraz 1:12 16

Podobne wątki