• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Syrena 105(?) 1:8

Irokez46

Znany użytkownik
Stało się faktem to co było zapowiadane kilka tygodni temu. Będzie Syrena 1:8, tylko tak na prawdę nie wiadomo jaka. Początkowo zapowiadano wersję 104 a teraz już można zamawiać wersję 105. Tylko czy oby na pewno? No właśnie nie do końca. Na zdjęciach widać że okna boczne są zbyt małe a do tego w drzwiach jest niewłaściwa klamka co gorsza pod nią jest wgłębienie, którego w modelach 105 próżno szukać. Wygląda tak jakby chcieli zrobić wersję 104 a w ostatnim momencie ktoś nie znający się na rzeczy powiedział odwrócimy drzwi i zrobimy 105-kę. Napisałem do wydawcy czy to ostateczny wygląd modelu i mocno biję się z myślami. Z jednej strony bardzo bym chciał Syrenę w tej skali z drugiej błędy są ogromne i by mnie to irytowało za każdym razem gdy bym patrzył na model.
https://pl-pl.eaglemoss.com/die-cast-club/samochody/syrena-105

OP
OP
Irokez46

Irokez46

Znany użytkownik
Dostałem odpowiedź odnośnie Syrenki.

Witam.
Jestem zainteresowany składaniem Państwa modelu, jednak mam pytania.
Po pierwsze czy jest to seria testowa czy już normalne wydanie?
Po drugie model ma kilka dość znaczących błędów takich jak za małe okna boczne względem modelu 105 czy chociażby złe klamki w drzwiach.Elementy te pasują do modelu 104, który Państwo jakiś czas temu zapowiadali. Czy te błędy będą poprawione czy model przedstawiony na zdjęciach jest już wersją ostateczną?
Pozdrawiam

Dzień dobry,
Jako operator testowy nie wiemy nic o tym czy jest to prenumerata testowa. Zbieramy zamówienia na pełną prenumeratę.
Od firmy Eaglemoss czyli właściciela produktu wiemy, że jest dokładnie ten sam model co na zdjęciu.
Przekażemy Pana uwagi firmie Eaglemoss.

Pozdrawiam

Wątpię zatem aby coś zostało zmienione i na rynek wyjdzie hybryda. Już dawno nie biłem się tak z myślami i nie wiem co zrobić. Czy wchodzić w to i zaakceptować te spore "babole" czy może odpuścić.

adamwyt

Znany użytkownik
Ponieważ w jakimś tam stopniu związałem modelem Syreny 105, to poważnie zastanawiałem się nad jej kupnem. Nawet pomijając błędy które można naprawić, to uważam że cena całego modelu (przynajmniej jak dla mnie) jest zbyt wysoka. Prawie 4000PLN to jest jednak kosmos i żona chyba by mi walizki wystawiła za drzwi, gdybym to kupił.

OP
OP
Irokez46

Irokez46

Znany użytkownik
Decyzja zapadła i niebawem zapraszam do relacji ze składania modelu. Myślałem cały weekend i niestety, ale uzależniłem się od tych dużych modeli. Lubię je składać o wiele bardziej niż kleić coś z plastików. W dodatku mamy tu do czynienia z polskim samochodem, więc trudno mi się oprzeć. Co do błędów to albo będę starał się coś tam zmienić albo zostawię tak jak jest. W końcu to PRL a tam wszystko było możliwe i może ktoś swoją powypadkową Syrenę złożył z części w danej chwili dostępnych np. ze starszego modelu.