• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Mój ZNTK Synteza Sudecka. TKt2 PKP Dracula ....

Ropu

Znany użytkownik
Reakcje
1.226 25 2
.... na razie zajawka .... :p ... siok ! poprostu szoking ! :eek:
Cieszę się, że NME trafia pod polskie strzechy ;)
Też posiadam kilkanaście cukrówek SBB i wagony Holcim do przewozu cementu.
Trochę delikatne są te wagoniki, ale piękne, masa detali. Polecam jeszcze Tagnpps VTG do przewozu zboża. Jeździły/jeżdżą w Polsce i pięknie się prezentują.
 
OP
OP
D

DRACULA

Znany użytkownik
Reakcje
2.787 266 41
V Epoka ! W Wilczycy Książęcej !

Offener Güterwagen Es 025 524 2 248-4 DBAG ex DR Ommu 40.0 Für Schrott !
Węglarka wschodnioniemieckiej konstrukcji Ommu 40.0 w oznaczeniu V epoki DBAG Es 025 przeznaczona na złom.
Jako tymczasowy magazyn złomu . . .
 

Załączniki

marekm

Znany użytkownik
Reakcje
1.388 0 0
Twoje waloryzacje wagonów towarowych zapierają dech - rewelka!
Realizm tych zdjęć niestety niweczy dioramka, a konkretnie zalany farbą szuter i malowanie szyn.
Może warto dla takich pięknych modeli dorobić kawałem równie pięknego toru? :)

Pozdrawiam i czekam na następne prezentacje.
 
OP
OP
D

DRACULA

Znany użytkownik
Reakcje
2.787 266 41
Twoje waloryzacje wagonów towarowych zapierają dech - rewelka!
Realizm tych zdjęć niestety niweczy dioramka, a konkretnie zalany farbą szuter i malowanie szyn.
Może warto dla takich pięknych modeli dorobić kawałem równie pięknego toru? :)
Pozdrawiam i czekam na następne prezentacje.
Dziękuję za słowa uznania i za zainteresowanie .
Z grubsza się zgadzam ....ale !

Szuter nie był malowany po przyklejeniu - wyszła by całkiem zalepiona struktura.
Tylko wsypany do słoika z rudą farbą , wytrząchany , pozostawiony do wyschnięcia . I ponownie wytrząchany do postaci sypkiej.
Sypki i mocno zmatowiony wyglądał realistycznie ...
( Wykonałem taki zabieg żeby wykorzystać jasny szuter do niczego mi nie potrzebny )
Następnie starą metodą został zalany kroplami Wikolu rozcieńczonego wodą . I to już pogorszyło efekt .
Zacieranie suchym pigmentem , owszem matowi ale jeszcze bardziej zalepia strukturę ...


Co do torów to zostały użyte stare odcinki Roco Line natryśnięte Humbrol'em chyba 20 lat temu ...
I to prawda że nie wyglądają idealnie .


Założeniem było wykonanie małej expozycji-tła dla mocno wyexploatowanych wagonów towarowych .
Z fragmentem starych torów na tle
mocno wyrazistej kolorystycznie jesieni .
Myślę że kolorystycznie efekt uzyskałem ...

Kolega ma jakiś pomysł żeby szuter wyglądał matowo i miał realistyczną strukturę ?
Bo przyznam że nie zgłębiałem tematu ...
 

Załączniki

Ostatnio edytowane:

marekm

Znany użytkownik
Reakcje
1.388 0 0
No cóż, specjalistą nie jestem... swojego szutru nie maluję tylko już po zalaniu wikolem matuję i "podrasowuję"
suchymi pastelami. Szyny maluję Humbrolem - myślę, że istotna jest gęstość farby. Zbyt gęsta może skutkować
takim efektem jak u Ciebie, czyli złuszczonymi fragmentami na główce szyny. U mnie wygląda to tak:
tor1.jpg tor2.jpg

Na tej ostatniej Twojej fotce zrobionej z większej odległości klimat jesiennej bocznicy jest bardzo fajnie oddany :)
 
OP
OP
D

DRACULA

Znany użytkownik
Reakcje
2.787 266 41
VEEDOL DB ...
Cysterna DB Typ 22 m3 spawana ( Kesselwagen geschweißt ) do przewozu średniej ciężkości destylatów mineralnych .
Szerzej w następnym poście ... po dojściu do siebie po 2 tyg. pobycie w Wolsztynie : 360km szosówką na szosie + 320km trakcją parową + ca.320km szynobusem SA108/SA132 ( m.in. Wolsztyn-Leszno-Ostrów Wlkp.i powrót ) + ca.700km TLK + 22 butelki piwa POŁCZYN + 10 butelek wina + 4 szampanidła hiszpańskie + ca. 25 butelek wody mineralnej MIŁOSŁAW + ca. 20 soków ... to wszystko razem na pół z GiGI !!! :love: Najkrótszy dystans rowerowy 50km najdłuższy 103km ... GiGi nie padła ! (y)
 

Załączniki

Bernard Sobczyk

Aktywny użytkownik
SKMK
Reakcje
520 14 1
Próba dociążenia wagonu węglarki exact-train ciężarkami do wyważenia kół. Ciężarek 55g idealnie wchodzi do skrzyni ładunkowej pod modelowy węgiel. Ciężarki zakupiłem na allegro, w pakiecie po 60g na jednym elemencie. Mam nadzieję, że w najbliższym czasie będą próby praktyczne w ruchu o czym, mam nadzieję, powiadomię. Przepraszam za pośledniej jakości zdjęcie telefonem.
 

Załączniki

OP
OP
D

DRACULA

Znany użytkownik
Reakcje
2.787 266 41
Obserwuję Twoje Bernard doświadczenia z zainteresowaniem ...
Stwierdzam jedynie że model węglarki Klagenfurt Ex-T ... ma podwozie wykonane z metalu .
Tym samym nie waży chyba mniej ( ? ) niż wykonanie Klagenfurt'a przez Klein Modellbahn który podwozie wykonał z plastiku i stosował stosunkowo cienką ( ca.1.5mm grubości ) metalową listwę ... :niepewny:
Oczywiście przyjrzę się też swoim Klagenfurt'om PKP/DB...


Na razie stoją jeszcze na torach przyjęć oczekując na wpisanie do inwentarza K.W.Ks - K.W.P.R - T.L. - D.G.S.A
( Koleje Wilczycy Książęcej - Kompleks Wydobywczo-Przemysłowo-Rafineryjny - Techno-Logistic - Dracula - GiGi S.A. )
 
Ostatnio edytowane:

hamulcowy

Znany użytkownik
Reakcje
1.052 26 1
Po co kupować te ciężarki na Allegro, skoro za darmochę można dostać je w warsztatach oponiarskich. Ja w ten sposób w trzy lata uskładałem ponad 300 kg na balast do jachtu. W moich wagonach zastosowałem ciężarki wędkarskie
 
OP
OP
D

DRACULA

Znany użytkownik
Reakcje
2.787 266 41
Roboty manewrowych trwają . "Kasacja" zbędnych wagonów trwa !
Na podstawie 10 tomów Carstens'a o wag.tow. DRG,DB,DR i wiedzy co do nowości 2020r jednej z wiodących firm ... ;)
Skreślam z mojego inwentarza wagony i przebudowywuję / zestawiam na nowo składy .
W ciągu ostatnich 5 tygodni skreśliłem 85 ! wagonów z czego 26 wagonów PKP .
Dzięki geniuszowi Stefana Carstens'a i współautorów oraz "przecieków informacyjnych"oraz wykładom Krzysztofa Koja ...
Będzie forsa ! :LOL: z upłynnienia zbędnych wagonów .
Na BR86DB Roco , BR01DB i BR01DR Brawa wszytkie z dźwiękiem + kontynuacja składu rudziarek PKP .
Wiedza czyni cuda .... :D


A przecież zpatynizować coś dla siebie też trzeba ! cemenciarki nie mogą być wszystkie jak z pod igły .
Na zdjęciach udało się na raz objąć 89 wagonów towarowych w skorygowanych składach i segmentach.... :giggle:
 

Załączniki

Ostatnio edytowane:

Remaj12

Znany użytkownik
T M M
Reakcje
4.590 71 19
Na zdjęciach udało się na raz objąć 89 wagonów towarowych w skorygowanych składach i segmentach.... :giggle:
Hrabia ;) raczy przybliżyć temat składu 20 wagonów DR III/IV ep. Zwłaszcza ciekawym zdają się być żółte cysterny MINOL. Co na ich temat napisał Carstens? Być może nie dotarłem do odpowiedniego archiwum z fotografiami, na których by uwieczniono różne "kolorowe" cysterny poruszające się po torach NRD (żółte, fioletowe, pomarańczowe, niebieskie, zielone)? Ten temat od zawsze wzbudzał moje wątpliwości, a jednak producenci miniaturowego taboru od lewa do prawa nie unikają wydawania modeli "kolorowych" cystern, stąd też rodzi się pytanie czy jest to prawda czy tylko zaspokojenie dziwnych żądz niemieckich kolekcjonerów ;) ... raczy hrabia pochylić się nad tym tematem w wolnej chwili :) .