• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Mój ZNTK Synteza Sudecka. TKt2 PKP Dracula ....

OP
OP
D

DRACULA

Znany użytkownik
Reakcje
2.787 266 41
Draco, odchyl rąbka tajemnicy i napisz, jak robisz te dyskretne chlapnięcia na burtach. Gdy ja pryskam z pędzla to wychodzi mi zachlapana od razu cała burta... :confused:
Wdth z tymi pozostałościami węgla wyszła bezbłędnie. (y)
... to chyba nie jest tajemnicą dla nikogo . W oryginale są to większe chlapnięcia i pryśnięcia. Więc w miniaturze relatywnie drobne i bardzo drobne pryśnięcia. Oczywiście wykonuję je też z pędzla. Może stosujesz za duży pędzel ? Proponuję rozmiar 0 .
No nie wiem co Ci jeszcze napisać ... ? :niepewny:
Może za dużo nabierasz farby ? Albo stosujesz zbyt rozcieńczoną ?
Myślę że to kwestia też wprawy . Jedno jest pewne że przeskalowane zachlapania szczególnie robią złe wrażenie na modelu.
 
Ostatnio edytowane:

Pd5

Znany użytkownik
Reakcje
1.913 24 8
Ładna ta „patynizacja industrialna”, a można jeszcze prosić o krótki poradnik z piekła rodem czym i jak to najlepiej brudzić, żeby potem było tak industrialnie? Jak chlapać już wiemy ;)
 
OP
OP
D

DRACULA

Znany użytkownik
Reakcje
2.787 266 41
Jak to najlepiej brudzić ... to nie odpowiem ponieważ zawsze znajdą się lepiej wiedzący jak jest naj ,naj ,naj ... ;)
Ja stosuję farby Vallejo. Kilka odcieni brązu , beżu , ochra , czerń, biel ect.
Tylko dwa Wash'e Vallejo oxydowy Oxido Oscuro 76.507 i czarny Negro 75.518.
Lakier Vallejo Polyurethane Matt Varnish 26.651. do ostatecznego zabezpieczenia patynizacji.
Pędzle od 3 w dół do 00 różnych dostępnych wszędzie firm.
Areografy Badge Universalr 0,5mm oraz Iwata Custom CM-C Plus 0.3mm ( oryginalana i niezawdona od 13 lat ! ) często prawie jednocześnie ! kryję dwoma kolorami tworząc przejście tonacji.
Maskowanie napisów Microscale Micro Mask System ( dostępny wszędzie) konieczne przed malowaniem .

Niestety jest to zajęcie dość wyczerpujące psychikę i wzrok a co najgorsze wymagające konkretnej "weny" na robotę i "wizji" wykonania.
Inaczej robota się kręci w koło bez efektu powodując szybko stan wzmożonej irytacji... tak prawda.
Osobiście nikomu nie polecam tego rodzaju zajęcia. Po 2 latach różnych experymentów - osiągnąłem wg. mojego uznania zadowalający poziom.
Dziubdziam się z tą patynizacją ale tylko od czasu do czasu. Nie raz etapami z przerwami po kilka dni.

Taka dygresja ....
Np. modelarstowo kartonowe budzi we mnie mieszankę zachwytu i odruchy wymiotne ( jak wyobrażę sobie ile setek godzin roboty i jakiej roboty ... )
W życiu nie chciałbym mieć umiejętności modelarza kartonowego.
Np. samodzielnych twórców modeli kolejowych obojętnie w jakim materiale podziwiam i po cichu uważam za ...wariatów :rolleyes: cierpliwie czekając aż dany typ wagonu czy serię lokomotywy wykona Piko , Brawa albo Exact Train ...


I tak na marginesie ...
Powinienem mieć starszego rodzonego brata który by dawno temu zagospodarował strych , zbudował makietę z super zielenią i spatynizowanym budownictwem ... A do mnie należałoby tylko kupowanie wagonów które on by jeszcze patynizował...Zadowolony że to ja wydaję pieniądze a nie on.
Po prostu zestawiam składy i jeżdżę ... Natomiast "modelarską satysfakcję" zostawiałbym dla niego ...
Taki ze mnie "modelarz" ... :podstepny:


Więc wszystko co zrobiłem i robię ...zrobiłem w jakimś transie ,nawiedzeniu, wenie ...albo ni z gruchy ni z pietruchy ...

Po za marginesem ...
Spore wsparcie odgrywa przy robocie ...muzyka ...jakiś Rammstein puszczany na okrągło przez parę godzin



albo np takie coś

 
Ostatnio edytowane:

DieselPower

Znany użytkownik
Reakcje
2.132 442 105
W Nowościach 2019 mógłbym zamieścić info. ( ale nie mogę - dane słowo zobowiązuje :cenzura: ) o już opracowywanym nowym wagonie polskiej konstrukcji ! dla Piko na 2019 r. Uchylę rąbka tajemnicy : to będzie kultowy wagon dla większości z nas ... I nowe wydatki ! :eek:
To nie wszystko ... Inna firma ( nie mam na myśli Robo ) szykuje drugi kultowy wagon polskiej konstrukcji na połowę 2019 r ! ... I kolejne wydatki ! o_O
Cóż od stycznia czekają mnie przetasowania w składach PKP ... :niepewny: trzeba się przygotować finansowo ... :podstepny:
Panie Hrabio, 2 czy 3 razy podkreślałeś że nie chodzi o ROBO informując nas o ewentualnych nowych konstrukcjach. Tak się zastanawiam dlaczego właśnie przekonywałeś że to nie ROBO? Jakoś tak z ROBO bardzo mi się kojarzy SCHLESIENMODELLE....czy to ta firma będzie autorem jednej z nowości? ;)
 

Zbyszek

Znany użytkownik
Reakcje
808 71 5
Dzisiaj doznałem olśnienia, ale po kolei.
Zjadłem sobie słoiczek buraków w zalewie i jak myłem słoik i tak patrzę w lustro, sobie myślę, jaki to jestem ładny a jaki mądry.....
i rach, ciach-buraki.
Przecież Drakula napisał wyraźnie, że nie będzie to wagon od Robo. Pewnie, że nie, bo będzie to owocarka 6S/208S od Rivarossi.!!!!:cool:
 
OP
OP
D

DRACULA

Znany użytkownik
Reakcje
2.787 266 41
Panie Hrabio, 2 czy 3 razy podkreślałeś że nie chodzi o ROBO informując nas o ewentualnych nowych konstrukcjach. Tak się zastanawiam dlaczego właśnie przekonywałeś że to nie ROBO? Jakoś tak z ROBO bardzo mi się kojarzy SCHLESIENMODELLE....czy to ta firma będzie autorem jednej z nowości? ;)
Panie Baronie ...wykluczyłem Robo ponieważ byłyby proste podejrzenia o wagony 111A 2 kl ...
O Schlesienmodelle nie mam najmniejszych wiadomości ...

Jest pewnym ze jedna nowość w temacie wagonów to nowość Piko.
Istnieje duże prawdopodobieństwo że Piko wyjdzie z ET21 pod koniec 2019r , ale to trakcja...
Natomiast pozostałe dwie nowości w temacie wagonów wykona ktoś inny ( jedna firma) albo inni ( dwie różne firmy)...
Krzysztof Koj swoim wpisem-żartem niejako potwierdził te wieści o 3 nowych polskich konstrukcjach PKP.
To i tak dużo powiedziane z moje strony ...tylko po to żebyście mogli się przygotować finansowo , a to jest też ważne dla producentów tych nowości.
Dlaczego ma to być okryte na razie tajemnicą ? Nie wiem ...ale muszę się dostosować do życzenia Informatora.
Jeszcze raz mówię - kto pali niech rzuci palenie , kto moczy się alkoholem niech radykalnie ograniczy , kto kupuje głupoty niech nie kupuje ...
Trzeba się koncentrować finansowo !
Zresztą jedna konstrukcja jest już prawie na ukończeniu ! :cool:

Na szczęście nie trafia w mój gust i to tylko moje (nie)widzi mi się , ale w Was trafi ! :LOL:
 
Ostatnio edytowane:

Sklejacz

Aktywny użytkownik
Reakcje
421 24 0
Brzmi to raczej jako zapowiedź modelu z manufaktury, a nie od dużego producenta. Stąd trzeba się szykować na wydatek, a nasze możliwości finansowe są jakże ważne dla producentów...
 

Pd5

Znany użytkownik
Reakcje
1.913 24 8
OP
OP
D

DRACULA

Znany użytkownik
Reakcje
2.787 266 41
Tak to ten maskolin jak go nazywam . W akrylach jest woda stąd obiekcje producenta. Używam go z akrylami i nitro-akrylami ...nic się nie dzieje.
Powodzenia przy patynizacji ...Ale ostrzegam nikogo za rękę dalej nie bedę prowadził ! Brak czasu ...Dziś korzystając z przerw w pracy udzielam się tak na forum.
 

Sklejacz

Aktywny użytkownik
Reakcje
421 24 0
Ciekawe czy w zasobach Wilczycy Książęcej znajduje się coś podobnie nadgryzionego zębem wojny... bo u mnie z czasem pojawić się musi, choć jako fusion dwóch zdjęć.
DR3.JPG
 

Maxeus

Znany użytkownik
Reakcje
249 4 0
Kawał dobrej i mozolnej roboty z tym brudzingiem, ale i rysa na szkle trochę przesłania efekt Waści.
Człek się nastara, pomizia, pochlapie, a i tak czasem niechcąco mogą wyjść paści.

Jak już taki zakres roboty, to jedyną rzeczą psującą efekt, jest brak zarysu drzwi od wewnętrznej strony pudła, reszta Hrabio szacun i wyznacznik wysokiej jakości standardu dla potomnych nie tylko z krypty.
 
OP
OP
D

DRACULA

Znany użytkownik
Reakcje
2.787 266 41
.....brak zarysu drzwi od wewnętrznej strony pudła, reszta Hrabio szacun i wyznacznik wysokiej jakości standardu dla potomnych nie tylko z krypty.
Tak to prawda że wnętrze ścian bocznych bez jakiegokolwiek zasygnalizowanego zarysu drzwi wygląda drętwo ... :confused:
Miałem to nawet zrobić katując się z tym wagonem prawie 2 lata temu...ale jakoś nie było pomysłu.
W końcu włożyłem ładunek węgla legendarnej firmy M+D ...
Jednak przy prezentacji wnętrza wychodzi ten brak zarysu drzwi .
W sumie nie ma problemu żeby to uzupełnić choćby "malarsko" zrudziałą płaszczyzną ... ale nie chce się. :podstepny:
Cóż czeka mnie wymiana technologiczna kilku Klagenfurtów PKP, DR-Zone,DB na Exact Train i podciągając jakościowo następne do sprzedaży na Allegro trzeba będzie i tego upiora uzupełnić o jakiś zarys drzwi .... bo on jeden zostanie .
 
OP
OP
D

DRACULA

Znany użytkownik
Reakcje
2.787 266 41
A, że tak zapytam jeżeli można(...)
Am sorry Mr.RMP ...ale nie można pytać o szczegóły... :D

Bo to tak jak z wątkiem kol.Telewizora11 ...nie opisał nigdy swojej metody patynizacji - zapewne z braku czasu , ciągle coś dla kogoś robił.
Jednak jak ktoś wnikliwie przejrzał cały wątek pod kątem zadawanych mu od czasu do czasu pytań ...
To instrukcję metody patynizacji kol.Telewizora11 miał jak na dłoni .
Oczywiście musiał być to ktoś kto miał już pojęcie o patynizacji ...
A Kolega RMP przecież pojęcie o epokach ma . ;)
I potrafi umiejscowić daną konstrukcję w zakresie epok .
A to by już zawęziło spektrum możliwych konstrukcji , czyż nie ?
Informator :mad: wtedy zerwałby ze mną kontakt jako z osobą nieodpowiedzialną :eek: ... siatka wywiadowcza poniosłaby stratę nie do oszacowania !
A przecież pracuje ona - ta siatka - na obcym w sumie terenie w ciągłym zagrożeniu
( są w niej też kobiety , piękne wampirzyce ! podwładne mojej Generałowej Głównej Wampi - Generałowej Wampirzyc)...
Po za tym Brunner :obcy: i Lose :obcy: nie śpią ... ;)

Powtarzam ! Nie palić , nie pić , kto może to przesiąść się do "zbiórkomu"!!! ( zbiorowa komunikacja miejska).
Od ust sobie odejmować ! Gorzej ! Wykonać akt "amputacji intelektualnej" -nie przedłużać abonamentu TV ! ...

( o ile jeszcze z intelektu coś zostało po regularnym oglądaniu TV przez np.20 lat ...nie sądzę :ROFL: no , ale ! ...) .

Zwiększyć lub w ogóle podjąć regularne odmawianie Pozdrowienia Anielskiego ... :mamdola:


I Koncentrować środki ! :cool:

Poniżej dla rozluźnienia nieoficjalny Hymnn Wilczycy Książęcej
The Last of Their Kind (Symphonic Metal) - zdecydowanie pogłośnić nawet na maxa ! ...
Koniec transmisji ....


 
Ostatnio edytowane: