• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Mój ZNTK Synteza Sudecka. TKt2 PKP Dracula ....

gbbsoft

Aktywny użytkownik
Reakcje
11 0 0
#81
DRACULA napisał(a):
Martinezoooooo !
Gooobsoft !

STOP POLITYCE NA FORUM ... :twisted:
Ale przeciez na forum jest polityka, tylko w innym dziele.
A przerzucanie polityki do tego działu, to już nie nasza działka, tylko modów...
Więc o co chodzi?
 

FENIX

Znany użytkownik
Reakcje
3.288 248 30
#82
DRACULA napisał(a):
FENIX napisał(a):
u nas był podobny , tylko był za grzeczny, to go sprzątnęli
... mity ciągle żywe ... Ty Lokuś to jesteś q....a jak zakochana naiwna kobieta ... bił , pił , z dziwkami się łajdaczył,znów pił i potem bił ...ale q.... a był !!!...
Ty musisz się leczyć z tego przymusu-wiary w te postaci ...
Ty umrzesz wierzac w te q....wy ...

Martinezoooooo !
Gooobsoft !

STOP POLITYCE NA FORUM ... :twisted:
docencie chłopy żem stały w uczuciach.
 
K

Konrad 0

Gość
#83
Chyba wolę zamiast dłubaniny z Danielem przy rozpoczętym 3-cim module, wczytywanie się w coraz to ciekawsze odsłony Kolegów Kolekcjonerów, Taborowców, Makieciarzy, Historyków... Śledzę uważnie, ale butelek mi nie wystarcza, co by wszyćko mi weszło... :( :( :(
 

Załączniki

Mirek555k

Znany użytkownik
PGM
Reakcje
6 1 4
#84
archico napisał(a):
Chyba wolę zamiast dłubaniny z Danielem przy rozpoczętym 3-cim module, wczytywanie się w coraz to ciekawsze odsłony Kolegów Kolekcjonerów, Taborowców, Makieciarzy, Historyków... Śledzę uważnie, ale butelek mi nie wystarcza, co by wszyćko mi weszło... :( :( :(
Rozumiem, że tą wodę którą lejem do butelek przelewasz :?: :D
 
K

Konrad 0

Gość
#85
Mirek555k napisał(a):
archico napisał(a):
Chyba wolę zamiast dłubaniny z Danielem przy rozpoczętym 3-cim module, wczytywanie się w coraz to ciekawsze odsłony Kolegów Kolekcjonerów, Taborowców, Makieciarzy, Historyków... Śledzę uważnie, ale butelek mi nie wystarcza, co by wszyćko mi weszło... :( :( :(
Rozumiem, że tą wodę którą lejem do butelek przelewasz :?: :D
To też, ale najpierw w gardło, co by lepiej łapać o co chodzi w tej polityce, w końcu krzyż to... prawie jak woda, "zawsze spłynie", i jak śnieg "zawsze się roztopi", a deszcz popada i ... przestanie.

Sudecka synteza, stamtąd pochodzę, ale wtedy mnie koleje nie interesowały, nie mniej podróż w Wałbrzycha do Kłodzka przez most i tunel robiła wrażenie absolutne. No i słynny plakat po 13.XII.1981 roku na dworcu Wałbrzych-Miasto zatytułowany pretensjonalnie przez czerwonych kmerów PRL'u p.t.: "KRZYSZTOFIE KOLUMBIE...!!! I NA CÓŻ TO ODKRYŁEŚ TĘ AMERYKĘ...?" A na plakacie na czarnym tle białe jajo z lądami kontynentów i szlak Kolumba wytyczony oczywiście czerwoną kreską.
I pamiętam, jak kiedyś też za czasów czerwonych ze st.Wałbrzych-Fabryczny kolejarze spuścili skład szutrówek do Świebodzić, bo ponoć wysiadły im hamulce, a one biedne na słynnym KPEV zakręcie śmierci tuż przed Świebodzicami wysypały swoją zawartość rujnując szlak i rwąc m.in. trakcję (której nie zdążyli w 1945 rozgrabić radzieccy towarzysze z NKWD) po słynnej 15kV linii Breslau/Hirschberg.
 

olmeck

Aktywny użytkownik
Reakcje
2 0 0
#86
Ale super, że tu zaszedłem. Jestem pod wrażeniem twórczych wypowiedzi kolegów. Humor, złośliwości , znajomość tematu i ogólna inteligencja interlokutorów, mieszają się jak w tyglu. To pewnie se już nie wrati, a szkoda. Jesteście wielcy Panowie, to przyjemność poczytania takiej lektury. I jakoś nikt sie na nikogo nie obraźił. Ot i dziwność ;)
 

mikl

Znany użytkownik
Reakcje
3.612 107 12
#87
A ja się tak zapytam może nie do końca w temacie ale co się stało z Panem Dracula. Pamiętam że był pierwszym magikiem konwersji...
 

olmeck

Aktywny użytkownik
Reakcje
2 0 0
#88
W zeszłym roku miałem przyjemność poznać Drakule, jak wpadł na Wilczą, super gość pełen luzu. Chyba się jednak zawiesił na chwilę, by odreagować. Myślę, że na chwilę, może dłuższą, może krótsza, ale z tej choroby nie idzie zrezygnować. I niech będzie zaraźliwa. Prędzej czy później wróci :). Mam taką nadzieję.
 

mikl

Znany użytkownik
Reakcje
3.612 107 12
#89
No to jest lepiej niż myślałem. Ja przyjemności poznania nie miałem, ale moja pierwsza przygoda z odkrywaniem na nowo tego hobby na poważnie zaczęła się od forum martela i zamówienia lokomotywy u Draculi. Nieświadomy faktu że w przypadku konwersji i modeli pod zamówienie czas jest pojęciem bardzo względnym, wielce się zdiwilem jak po trzech latalatach przeszedł mejl mówiący że mój model jest gotowy. Zajęło mi parę minut odszukanie w pamięci skąd, od kogo i o co chodziło zanim skojarzyłem fakty zawarte w tym mejlu:)

Pozdrawiam Pana Dracule gdziekolwiek jest
 

olmeck

Aktywny użytkownik
Reakcje
2 0 0
#90
Wiem coś o tym, ciągle dostaje info, że cierpliwość jest domeną modelarza :). No więc czekam i czekam i czekam i czekam.....
 
OP
OP
DRACULA

DRACULA

Znany użytkownik
Reakcje
2.801 266 41
#91
Do Syntezy Sudeckiej ...
Talboty z Zakładów Koksowniczych "Wałbrzych" ex OOt Saarbrucken DRG / OOtz 43 DB / Fad 163 DB
- PKP WWyah 412 392 trzy wersje
- PKP WWyah 413 008 dwie wersje ,
I ex OOt Oldenburg / Saarbrucken DRG / OOt(z) 41 DB / Fad 155 DB )
- PKP WWyah 412 286
- PKP WWyah 410 693

IMG_5734.JPG
IMG_5738.JPG
IMG_5742.JPG
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
DRACULA

DRACULA

Znany użytkownik
Reakcje
2.801 266 41
#96
Talboty Do przewozu węgla energetycznego ( miał ) St.Tarnowskie Góry ex OOt Oldenburg/Saarbrucken DRG / OOt(z) 23 DB /
Fad 146 DB. Produkowane w latach 1927 - 1932 w liczbie 348 sztuk przez O&K Dorstf. Krupp . O&K Spandau. Gotha/O&K.
- PKP WWyah 0413 468
- PKP WWyah 0413 453
Producent modelu Brawa

IMG_5843.JPG
IMG_5845.JPG
IMG_5847.JPG
IMG_5854.JPG
IMG_5852.JPG
IMG_5848.JPG
IMG_5850.JPG
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
DRACULA

DRACULA

Znany użytkownik
Reakcje
2.801 266 41
#99
Magia dawnego Śląska. Aż nie chce się wierzyć, że Ty Warszawiak ;)
Warszawy nienawidzę. ( nie mówię o tej z przed 1944 r )
Owszem odwiedzam "tamtą Warszawę" w paru miejscach na Łuckiej,Waliców,Żelaznej w postaci rozpadających się kamienic
- ach ! te tonacje odsłoniętej czerwonej cegły .
Udało się kiedyś z niej uciec na 2 lata i w 1997 na 13 lat - pomieszkało się w kamienicy na krakowskim Kazimierzu
Była na nim atmosfera , dziś już nie ma . Paliło się w prawdziwym 5-cio kanałowym piecu .
Wdychało sadź śródmieścia Krakowa ( ach ten zapach quasi parowozowy i te mgły) , mantykowało wieczorami na stacji Mydlniki , Wapiennik i Skawina. I ta choinka ponad 3 m ! na święta z dziesiątkami baniek/świecidełek.


Po raz trzeci uciec na zawsze i nigdy tego corbusierowskiego-moto-molochu na oczy nie oglądać.
Stłoczone domki przedmieść ciągnące się kilometrami ...
Nigdy tu nie wrócić ....
... planujemy z Gigi ucieczkę wieczorami przy lampce wina ....
Okolice Krakowa ? Lubuskie ? Sudety ?
Targniemy się na to ! Bo nikt tu w tej śmiertelnej postindustrialnej nudzie nie wytrzyma ...
Właśnie w celu rozpoznania byliśmy 2 i pół miesiąca w Jankowej Żagańskiej , 2 tyg. w Goerlitz i 2 tyg. w Szczawnie Zdrój/Wałbrzychu
Wczoraj 107km ( w obie strony ) na szosówce na kierunku Wwa-Leszno-Niepokalanów ...i co ? Obrzydliwe bezdrzewne tereny pseudowiejskie ...


Warszawa ma tragiczne przepowiednie...
Wielki ciekłokrystaliczny zegar z czerwonymi gotyk-cyframi na czarnym blacie odmierza w jednej z krypt kurczący się z każdą sekundą jej czas ...
...antychryst już się po niej przechadza , urzęduje na czterdziestych i pięćdziesiątych piętrach w nowo powstałych fallicznych dominatach-termitierach urbanistycznych .... linie neo kolejowe wychodzące z niej zamykają się na zawsze korytarzami-barierami , nic nie widać z okien jednostek trakcyjnych ...
IMG_4398 - Kopia.JPG
IMG_4427 - Kopia.JPG
IMG_5330 - Kopia.JPG
IMG_5328 - Kopia.JPG
 
Ostatnio edytowane: