• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Mój ZNTK Synteza Sudecka. TKt2 PKP Dracula ....

teigrekty2

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
3.898 111 7
Nie wiem jak Was ale mnie ta "metalowo-parowa symfonia" Ty45 od min.19.41 do 20.35 w Międzychodzie 1979r zrzuciła z krzesła ! :giggle:
Przesłuchałem ją chyba , głośno !!! ze 20 razy (także na słuchawkach) ...

( może już czas podjąć leczenie psychiczne ?! :D )


Co to za muzyka (?)-ta pierwsza, mam w głowie już parę lat i nic nie przychodzi do głowy. Za brzdąca często słyszałem jako podkład w kronikach i filmach dokumentalnych.
Leczenie psychiczne nie potrzebne;)
 
Ostatnio edytowane:

garou

Ostrzeżony
Reakcje
4.111 416 99
Nie wiem jak Was ale mnie ta "metalowo-parowa symfonia" Ty45 od min.19.41 do 20.35 w Międzychodzie 1979r zrzuciła z krzesła ! :giggle:
Przesłuchałem ją chyba , głośno !!! ze 20 razy (także na słuchawkach) ...
Zgadzam się. Dźwięk jak miód na uszy..... tylko co to za sygnał w 19:50? Brzmi jak spalinowóz..... /chyba że z przeciwka coś leciało/
( może już czas podjąć leczenie psychiczne ?! :D )
]
Nie da się. Większość z nas ma to samo. Nieuleczalne :) he he....
 
OP
OP
DRACULA

DRACULA

Znany użytkownik
Reakcje
2.801 266 41
... nadal trwającą, skandaliczną ! :mad: kilkudziesięcioletnią nieobecność w HO polskich węglarek 4 osiowych sześciodrzwiowych oraz towarzyszącą im nieobecność polskich, bułgarskich i rumuńskich Gondol o łamanych ścianach obecnych na PKP. Częściowo kompensują wschodnioniemieckie węglarki wykonane przez Rivarossi - Eals 5908 OOmsu budowane w zakładach Niesky w latach 1967/68 obecne do 1993r.
Wschodnioniemieckie węglarki Eals łączą wszystkie tak bardzo pożądane cechy :
mają sześcioro drzwi i łamane ściany ...
Niestety słabą stroną ich jest grubaśny detal na poziomie lat 80 XXw. Dlatego w następnym poście wykażę dramatyczną różnicę po przezbrojeniu modelu w poręcze wykonane samodzielnie z drutu 0.3mm. Przezbrojenie jest już wykonane na 2 egzemplarzach, tylko jeszcze zdjęcia ... :podstepny:
 

Załączniki

Ostatnio edytowane:

Jan Bednarczyk

Znany użytkownik
Reakcje
1.469 12 6
Mam do kolegi takie pytanie odnośnie tej rdzy na tym poszyciu w górnej części, o ile mogę zrozumieć tą rdzę przy włazie i sam właz, to już trudno mi zrozumieć tą szeroką ścieżkę tej rdzy na całej długości walczaka. Widać na zdjęciu że jest to cysterna do przewozu wyrobów bitumicznych czyli smoły co pokazują na ten wyrób te 2 ścieżki czarnych zacieków idące w dół walczaka. Czy to jest wagon waloryzowany fabrycznie, czy też przez kolegę?
 
OP
OP
DRACULA

DRACULA

Znany użytkownik
Reakcje
2.801 266 41
Mam do kolegi takie pytanie odnośnie tej rdzy na tym poszyciu w górnej części, o ile mogę zrozumieć tą rdzę przy włazie i sam właz, to już trudno mi zrozumieć tą szeroką ścieżkę tej rdzy na całej długości walczaka. Widać na zdjęciu że jest to cysterna do przewozu wyrobów bitumicznych czyli smoły co pokazują na ten wyrób te 2 ścieżki czarnych zacieków idące w dół walczaka. Czy to jest wagon waloryzowany fabrycznie, czy też przez kolegę?
Patynowany/waloryzowany przeze mnie. Natomiast rdza ma różne upodobania :D w rozmieszczaniu się na wagonach tu nadżera grzbiet walczaka i schodzi wyżerkami wzdłuż nitowanych granic szwów ...
Często ima się węzłów konstrukcyjnych ...


IMG_5763.JPG
IMG_5765.JPG
IMG_5618.JPG
IMG_5620.JPG
IMG_5616.JPG
IMG_4607.JPG
IMG_4609.JPG
IMG_4602.JPG


 
OP
OP
DRACULA

DRACULA

Znany użytkownik
Reakcje
2.801 266 41
Czy ten wagon istniał po 2WŚ na PKP :niepewny:?
Przepiękna konstrukcja i równie cudne zdjęcia hrabiego @DRACULA :love:
Panie Baronie po II W.Ś. istniały takie 6 osiowe kwasiarki na DB , są zdjęcia w niem. źródłach ( Brawa wykonuje dwa rodzaje walczaków w DRG i DB )
Fakt ze konstrukcja wybitnie klimatyczna, ale czy dokładnie te na PKP ? Raczej wątpię ...
Jakby jeszcze stanęła taka kwasiara na stacji Bukowina Bobrzańska ... stacji będącej do końca lat 60 miejscem spirytystyczno-okultystycznych seansów w jednym z mieszkań ...


BUKOWINA BOBRZAŃSKA wrzesień 2015 ....
"Po dotarciu Królową Szos z Jankowej Żagańskiej przez Żagań popołudniem, obszedłem pieszo dawną stację ...
w jednym z okien ktoś gwałtownie zasłonił karmazynowa zasłonę, ale przez ułamek sekundy wymieniliśmy spojrzenie...
Znów tu są ! albo były przez cały czas ... "

Na ostatnim zdjęciu kwasiarki PKP w Żarach wrzesień 2015


P1490926.JPG
P1490929 — kopia.JPG
P1490931.JPG
P1490930.JPG
P1490924.JPG
P1490786.JPG


Na ostatnim zdjęciu kwasiarki PKP w Żarach wrzesień 2015
 

404W Eaos

Aktywny użytkownik
Reakcje
169 9 0
Na ostatnim zdjęciu kwasiarki PKP w Żarach wrzesień 2015
Na ostatnim zdjęciu kwasiarki PKP w Żarach wrzesień 2015
No cóż. Takie wagony były co prawda głównie na stanie kilku zakładów w dawnym RFN, ale także i w Halle w NRD. A nawet i po wojnie w Czechach. Więc może i jakiś został na PKP. Może jakieś zakłady chemiczne w Oświęcimiu czy w Kędzierzynie???? Może ???
 
OP
OP
DRACULA

DRACULA

Znany użytkownik
Reakcje
2.801 266 41
:ninja:

Seria : Anty ! cargo-pkp
Cz 1 : WASCOSA ! w Wilczycy Ks ..... :eek:


Świąteczny piktorial syntetyczny (ciężkie zdjęcia zbliżeniowe) ukazujący szczegóły i jakość najnowszego opracowania Roco na miarę XXIw .
Set : 95hektolitrów Zans WASCOSA D epoka VI. Roco.


Po oczach ! o_O po całości ! :eek:

IMG_6513.JPG
IMG_6506.JPG
IMG_6504.JPG
IMG_6518.JPG
IMG_6517.JPG
IMG_6510.JPG
IMG_6509.JPG
IMG_6519.JPG
IMG_6523.JPG
IMG_6525.JPG
IMG_6526.JPG
IMG_6527.JPG
IMG_6495.JPG
IMG_6537.JPG
IMG_6539.JPG
IMG_6515.JPG
 
OP
OP
DRACULA

DRACULA

Znany użytkownik
Reakcje
2.801 266 41
Seria : Anty ! cargo-pkp
Cz 2 : ermewa / Panonia Etanol w Wilczycy Ks ..... :eek:

B-Models / Van Biervliet VB-81054 epoka VI Set Knick-tankars: CZ-ERMW
Cysterny wdzięczne w ogólnym oglądzie, mi przypadła do gustu ciemna szarość ze stonowanymi napisami.
Detal : chodnice,barierki ect bardzo przeciętny, przeskalowany wręcz zacofany technologicznie, cena za set 78EUR (w promocji 69EUR )+9,90 EUR wysyłka więc skusiłem się.



IMG_6543.JPG
IMG_6545.JPG
IMG_6547.JPG
IMG_6550.JPG
IMG_6552.JPG
IMG_6556.JPG