• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Synteza Sudecka . TKt2 PKP Dracula ....

hamulcowy

Aktywny użytkownik
IG Farben. IG to skrót od słowa Industriegesellschaft, czyli co w rodzaju naszych peerelowskich zjednoczeń. AG to niemiecko-języczne określenie spółki akcyjnej.

OP
OP
DRACULA

DRACULA

Znany użytkownik
Zajebiście....:mad:
Pytanie, czy ta Brawa DRG to chociaż wagon (konstrukcja) z II epoki?
Oczywiście !
Przecież wagon z
Eisenbahnmuseum in Bochum-Dahlhausen będący typem jaki wykonała Braw'a ma na sobie opis : Hannover DRG !
I widoczną na ramie wartość długości 9,3m . Tyle ile ma model Braw'y po przeliczniu na HO .

Tak przy okazji patynowania cysterny BASF ... też wpadłem na Wikipedii na te informacje .
BASF ma się bardzo dobrze , chyba jest największym na Świecie koncernem chemicznym !

Poniżej cysterna ... BASF mocno zżarta przez substancje chemiczne ... :obcy:

IMG_0952 - Kopia.JPG
IMG_0954 - Kopia.JPG

daromaro

Ekspert wszech nauk i wiedzy tajemnej
W tej chwili chyba nie ma wiekszej firmy niz BASF. W zeszlym roku kupili Monsanto... Szczeze piszac to myslalem, ze bedzie odwrotnie ;) A tu taka niespodzianka ;). Jakby ktos sie nie orientowal to ziarno siewne GMO, DDT, Roundup i Agent Orange to 'flagowe' produkty firmy z USA.

Ostatnio edytowane:

hamulcowy

Aktywny użytkownik
Tak przy okazji patynowania cysterny BASF ... też wpadłem na Wikipedii na te informacje .
BASF ma się bardzo dobrze , chyba jest największym na Świecie koncernem chemicznym !

BASF ma się świetnie i ma dziś spory park wagonów. Pracowałem na terenie BASFU przez rok i mniej więcej w maju tego roku miałem okazję porozmawiać z człowiekiem, który pracuje w spółce BASFU, będącej operatorem jego taboru. W tej chwili mniej więcej 70% cystern, to wagony czteroosiowe. Sporo jest też wagonów do przewozu zbiorników-kontenerów.
Przy sporej lokomotywowni jest kawałek toru, na którym stoi dwuosiowa cysterna, kwasiarka i bezogniowy parowóz.
Zrobiłem im kilka zdjęć. Jeśli tylko uda mi się je odnaleźć, to wrzucę na forum.

hamulcowy

Aktywny użytkownik
A moje posty o CYKLON-ie B znanym z historii produkowanym przez IG Farben w tym Basf zostały usunięte , czemu ?
To tylko historia , którą powinniśmy pamiętać, szczególnie my Polacy.
A jego twórcom włos po wojnie z łowy nie spadł. Zarząd IG Farben stanął za Cyklon przed trybunałem norymberskim i nic im nie można było zarzucić, ponieważ na opakowania gazu była informacja, że to do tępienia szczurów, więc zarząd nie odpowiada za to, że ktoś go używał niezgodnie z przeznaczeniem.

avecez

Aktywny użytkownik
A moje posty o CYKLON-ie B znanym z historii produkowanym przez IG Farben w tym Basf zostały usunięte , czemu ?
To tylko historia , którą powinniśmy pamiętać, szczególnie my Polacy.
Produkowany był ok 1 km od miejsca mojego zamieszkania ;-( . Nie wiedziałem że to BASF maczał w tym palce.
Jakby co to mój post można usunąć jako nie wnoszący nic do wątku.
Niemniej zbieram wszystkie wagony jakie są z terenu Kędzierzyna, Zakładów Chemicznych "Blachownia" (byłych) i innych.
Tej kwasiarki od Fleischmanna z Zakładów Azotowych chyba nie widziałem.

hamulcowy

Aktywny użytkownik
Tak dla ciekawości. Na szkoleniu BHP w Ludwigshafen podawano nam takie różne dane, które świadczyły o wielkości tej firmy.
40.000 zatrudnionych, 15.000 z obcych firm codziennie na terenie. dwadzieścia pełnych składów cystern i wagonów kontenerowych, i 3,5 tysiąca tirów odprawianych na dobę. Na terenie firmy są trzy przystanki kolejowe dla lokalnej kolei.

OP
OP
DRACULA

DRACULA

Znany użytkownik
GiGi pogardza tatułażem bo wg. niej to moda cechująca niewolników , podobnie jak ogolone albo króciutkie włosy mężczyzn i kobiet ... - patrz prawo dla niewolników we wczesnym Średniowieczu .
GiGi pochodzi z Egiptu z czasów królowej Hatszepsut z kasty białych kapłanek-wampirzyc ... a to jest ponad 3500 lat !
Jej kolejne wcielenie to Nefertiti ...
Ja jeszcze nie przekroczyłem pierwszego tysiąca ...
Więc sprostać mocy i urokowi takiej Wampirzycy to nie lada sztuka - wszystkie moje sztuczki dosłownie zgniatała i kwitowała głośnym śmiechem ...
Dopiero z czasem zorientowałem się jak niebezpieczną jest ta filigranowa 55 na 165 Wampirzycą ...

Ale już było zapóźno rzuciła na mnie swoje egipskie moce ...

P1480952 - Kopia.JPG

Poniżej dramatycznie przewymiarowany Gmrs30 SAAR ex Oppeln ... Exact train

IMG_0409 - Kopia.JPG
IMG_0412 - Kopia.JPG
IMG_0414 - Kopia.JPG
IMG_0416 - Kopia.JPG

Ostatnio edytowane:
OP
OP
DRACULA

DRACULA

Znany użytkownik
Teraz tylko czekać na tych co dla "równowagi" będą pogardzać Gigi... i zacznie się produkowanie kolejnych postów o niczym. Przenieś się chłopie na Onet.
Nie pasuje Ci wątek Spacerowicz ? To zmykaj !
Nikt Cię tu nie zaprasza na siłę .
To nie jest wątek dla
smutnych nudziarzy bez humoru i wyobraźni ... pomyliłeś piętro . ;)
A chłopów to sobie poszukaj Ty na Onecie do towarzystwa ... ;)

Tu na Forum i na tym wątku jest kolekcjonersko-modelarska arystokracja ! :D

Ostatnio edytowane:
OP
OP
DRACULA

DRACULA

Znany użytkownik
Doczytaj o co pyta BoGneR !
Poniżej ...

A jak to dopasowałeś pasujący tabor? Czyżbyś wiedział w jakiej epoce wyjdzie ET21? :niepewny:
GiGi na prawej łopatce ma już stosowny tatuaż... ET21!?:eek:
Dlatego do tych pytań o epokę i żartobliwe pytanie o tatuaż - jest przekierowanie z wątku "Piko polityka na polskim rynku" na ten wątek .... z odpowiedzią na 1 zdjęciu i "opowieścią" ...

Smutny nudziarzu ... ! Sęk w tym że nic nie kumasz , tylko masz w głowie tatuaże ... ! :LOL:
Trzeba Ci przyznać że awatar masz odpowiednio do siebie dobrany
:LOL:

OP
OP
DRACULA

DRACULA

Znany użytkownik
Na początek kumaty "arystokrato" ogarnij prawidłową pisownie: tatuaż, a nie tatułaż...
Tatuaż nie tatułaż - każdemu może się zdarzyć . Zresztą w jednym poście napisałem z "ł" w drugim bez , więc nie przesadzaj z tymi uwagami ;)
Ortografia nie jest tematem tego forum smutny człowieku - trolujesz już na siłę .
Myślę że wszystko Ci cierpliwie wyjaśniłem skoro piszesz już tylko o pisowni .
Pójdziesz już do "siebie" spać ... ?
Czy będzisz jeszcze nudził ? Akurat w momencie kiedy ładuję zdjęcia ...
I jeszcze jedno : od uwag odnośnie zawartości postów są mo - de - ra - to- rzy !
Zgłoś do nich swoje uwagi i nie zaśmiecaj tego wątku ...
I jeszcze raz Ci powtarzam . Wszyscy kolekcjonerzy i modelarze tego Forum są arystokratami !

W tym wyjałowionym z zainteresowań społeczeństwie ...

Poniżej zdegradowany już technologicznie przez wykonanie Braw'y - Tdgs-z 930 DB / QUARZSAND - Roco .

Ktmmvs 69 / Tdgs 930 / Tdgs( -z)930 produkowany od 1962r w liczbie ponad 3500szt .
Końcem 1988r na stanie DB było nadal 3524 wagony .

IMG_9385 - Kopia.JPG
IMG_9381 - Kopia.JPG
IMG_9375 - Kopia.JPG
IMG_9371 - Kopia.JPG

Ostatnio edytowane:

daromaro

Ekspert wszech nauk i wiedzy tajemnej
Widze, ze Mars, Ksiezyc i jeszcze kilka innych planet zdecydowanie emanuja negatywna energia... coz... trzeba przeczekac az sie zmieni ich uklad ;)