• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Synteza Sudecka . TKt2 PKP Dracula ....

Ropu

Aktywny użytkownik
.... na razie zajawka .... :p ... siok ! poprostu szoking ! :eek:
Cieszę się, że NME trafia pod polskie strzechy ;)
Też posiadam kilkanaście cukrówek SBB i wagony Holcim do przewozu cementu.
Trochę delikatne są te wagoniki, ale piękne, masa detali. Polecam jeszcze Tagnpps VTG do przewozu zboża. Jeździły/jeżdżą w Polsce i pięknie się prezentują.

OP
OP
DRACULA

DRACULA

Aktywny użytkownik
V Epoka ! W Wilczycy Książęcej !

Offener Güterwagen Es 025 524 2 248-4 DBAG ex DR Ommu 40.0 Für Schrott !
Węglarka wschodnioniemieckiej konstrukcji Ommu 40.0 w oznaczeniu V epoki DBAG Es 025 przeznaczona na złom.
Jako tymczasowy magazyn złomu . . .

Załączniki

marekm

Znany użytkownik
Twoje waloryzacje wagonów towarowych zapierają dech - rewelka!
Realizm tych zdjęć niestety niweczy dioramka, a konkretnie zalany farbą szuter i malowanie szyn.
Może warto dla takich pięknych modeli dorobić kawałem równie pięknego toru? :)

Pozdrawiam i czekam na następne prezentacje.

OP
OP
DRACULA

DRACULA

Aktywny użytkownik
Twoje waloryzacje wagonów towarowych zapierają dech - rewelka!
Realizm tych zdjęć niestety niweczy dioramka, a konkretnie zalany farbą szuter i malowanie szyn.
Może warto dla takich pięknych modeli dorobić kawałem równie pięknego toru? :)
Pozdrawiam i czekam na następne prezentacje.
Dziękuję za słowa uznania i za zainteresowanie .
Z grubsza się zgadzam ....ale !

Szuter nie był malowany po przyklejeniu - wyszła by całkiem zalepiona struktura.
Tylko wsypany do słoika z rudą farbą , wytrząchany , pozostawiony do wyschnięcia . I ponownie wytrząchany do postaci sypkiej.
Sypki i mocno zmatowiony wyglądał realistycznie ...
( Wykonałem taki zabieg żeby wykorzystać jasny szuter do niczego mi nie potrzebny )
Następnie starą metodą został zalany kroplami Wikolu rozcieńczonego wodą . I to już pogorszyło efekt .
Zacieranie suchym pigmentem , owszem matowi ale jeszcze bardziej zalepia strukturę ...

Co do torów to zostały użyte stare odcinki Roco Line natryśnięte Humbrol'em chyba 20 lat temu ...
I to prawda że nie wyglądają idealnie .

Założeniem było wykonanie małej expozycji-tła dla mocno wyexploatowanych wagonów towarowych .
Z fragmentem starych torów na tle
mocno wyrazistej kolorystycznie jesieni .
Myślę że kolorystycznie efekt uzyskałem ...

Kolega ma jakiś pomysł żeby szuter wyglądał matowo i miał realistyczną strukturę ?
Bo przyznam że nie zgłębiałem tematu ...

Załączniki

Ostatnio edytowane:

marekm

Znany użytkownik
No cóż, specjalistą nie jestem... swojego szutru nie maluję tylko już po zalaniu wikolem matuję i "podrasowuję"
suchymi pastelami. Szyny maluję Humbrolem - myślę, że istotna jest gęstość farby. Zbyt gęsta może skutkować
takim efektem jak u Ciebie, czyli złuszczonymi fragmentami na główce szyny. U mnie wygląda to tak:
tor1.jpg tor2.jpg

Na tej ostatniej Twojej fotce zrobionej z większej odległości klimat jesiennej bocznicy jest bardzo fajnie oddany :)

OP
OP
DRACULA

DRACULA

Aktywny użytkownik
VEEDOL DB ...
Cysterna DB Typ 22 m3 spawana ( Kesselwagen geschweißt ) do przewozu średniej ciężkości destylatów mineralnych .
Szerzej w następnym poście ... po dojściu do siebie po 2 tyg. pobycie w Wolsztynie : 360km szosówką na szosie + 320km trakcją parową + ca.320km szynobusem SA108/SA132 ( m.in. Wolsztyn-Leszno-Ostrów Wlkp.i powrót ) + ca.700km TLK + 22 butelki piwa POŁCZYN + 10 butelek wina + 4 szampanidła hiszpańskie + ca. 25 butelek wody mineralnej MIŁOSŁAW + ca. 20 soków ... to wszystko razem na pół z GiGI !!! :love: Najkrótszy dystans rowerowy 50km najdłuższy 103km ... GiGi nie padła ! (y)

Załączniki

Bernard Sobczyk

Aktywny użytkownik
SKMK
Próba dociążenia wagonu węglarki exact-train ciężarkami do wyważenia kół. Ciężarek 55g idealnie wchodzi do skrzyni ładunkowej pod modelowy węgiel. Ciężarki zakupiłem na allegro, w pakiecie po 60g na jednym elemencie. Mam nadzieję, że w najbliższym czasie będą próby praktyczne w ruchu o czym, mam nadzieję, powiadomię. Przepraszam za pośledniej jakości zdjęcie telefonem.

Załączniki

OP
OP
DRACULA

DRACULA

Aktywny użytkownik
Obserwuję Twoje Bernard doświadczenia z zainteresowaniem ...
Stwierdzam jedynie że model węglarki Klagenfurt Ex-T ... ma podwozie wykonane z metalu .
Tym samym nie waży chyba mniej ( ? ) niż wykonanie Klagenfurt'a przez Klein Modellbahn który podwozie wykonał z plastiku i stosował stosunkowo cienką ( ca.1.5mm grubości ) metalową listwę ... :niepewny:
Oczywiście przyjrzę się też swoim Klagenfurt'om PKP/DB...

Na razie stoją jeszcze na torach przyjęć oczekując na wpisanie do inwentarza K.W.Ks - K.W.P.R - T.L. - D.G.S.A
( Koleje Wilczycy Książęcej - Kompleks Wydobywczo-Przemysłowo-Rafineryjny - Techno-Logistic - Dracula - GiGi S.A. )

Ostatnio edytowane: