• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Mój ZNTK Synteza Sudecka. TKt2 PKP Dracula ....

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.843 386 20
OP
OP
DRACULA

DRACULA

Znany użytkownik
Reakcje
2.801 266 41
----------------------------------------------- Klasyczna Kolej w Miniaturze I . ------------------------------------------------

Rozpoczynam cykl prezentacji Wartościowych Technologicznie ,"żywych" miniatur, Wagonów Towarowych ze Świata GiGi i DRACULI ....
Wg. Norm Technologicznych i Norm Epokowych prof.Maseczki ...
I zakładając zasadę że jeśli wagon tu się pojawia tzn. że jest prawdziwą miniaturą w HO na miarę XXI w.
Stawiam na przekaz obrazowy dobrej jakości + ewentualne podrasowanie przy pomocy patynizacji choć nie wszystkie wagony tego potrzebują .


Wagon do Przewozu Węgla Specjalnej Budowy.
Kohlentrichterwagen Otr [ u ] pr IIc6/12 Saarbrücken KPEV późniejsze Otw Mainz DRG późniejsze Otw 03 SAAR .

Budowany w latach :
Wersja prIIc6 z budką ham/bez budki ham 1883-1905 w liczbie nieznanej.
Wersja prIIc12 z budką ham/bez budki ham 1897-1905 w liczbie 230szt.

Ostatni rok exploatacji : ca.1950.
Dane za : Stefan Carstens "Güterwagen Band 4 - Offene Wagen in Sondenbauart"


Model : Brawa 48791 KPEV epoka I B ( model wykonany w metalu ) .
Cena katalogowa setu 2 wagonów 74,90 EUR .

Patynowany : dRAC!
 

Załączniki

Ostatnio edytowane:

daromaro

Znany użytkownik
Donator forum
Reakcje
1.261 103 84
Trzeba przyznac, ze GiGi ma gust jezeli chodzi o srodki lokomocji i nie tylko ;)

"Gib mir deine Augen" to raczej komiks lotniczy - ale co tam - niezle zrobiony. Gdzies tam w miedzyczasie Andrzejkowych wygibsow wrozebnych wcisnal bym jeszcze "Du Hast" ;)
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
DRACULA

DRACULA

Znany użytkownik
Reakcje
2.801 266 41
W Nowościach 2019 mógłbym zamieścić info. ( ale nie mogę - dane słowo zobowiązuje :cenzura: ) o już opracowywanym nowym wagonie polskiej konstrukcji ! dla Piko na 2019 r. Uchylę rąbka tajemnicy : to będzie kultowy wagon dla większości z nas ... I nowe wydatki ! :eek:
To nie wszystko ... Inna firma ( nie mam na myśli Robo ) szykuje drugi kultowy wagon polskiej konstrukcji na połowę 2019 r ! ... I kolejne wydatki ! o_O
Cóż od stycznia czekają mnie przetasowania w składach PKP ... :niepewny: trzeba się przygotować finansowo ... :podstepny:
 

Pd5

Znany użytkownik
Reakcje
1.942 24 8
To miłe, że pojawiać się będzie coraz więcej modeli w barwach PKP, czyli trzeba szykować nową skarbonkę :eek:
Ja prywatnie żałuję, że nikt nie robi żadnych polskich parowozów, ale wiem że to nie koncert życzeń.
 
OP
OP
DRACULA

DRACULA

Znany użytkownik
Reakcje
2.801 266 41
... siatka działa dobrze ... są nowe informacje ! :obcy:
Zamieszcza je tu nie po to żeby bawić się z Wami w zgadulę , ani nie po to żeby się popisywać . Od tego jest POPiS ...
Sygnalizuję żeby Ci co nie mają zasobnych portfeli nie byli zaskoczeni , żeby liczyli się z 3 nowymi konstrukcjami PKP planując wydatki .
Lub żeby zacząć odkładać kasę czy np. powstrzymać się od kupowania modeli innych zarządów.
Zresztą Piko najszybciej ogłasza nowości i może za parę dni jedną nowość PKP poznacie...

Wracając do info z siatki... :cool:
Piko i jego nowa konstrukcja PKP to raz. Mniej więcej w połowie roku kolejna polska konstrukcja PKP innej firmy - to dwa.
I ...na początku roku polska konstrukcja PKP - to trzy !
Powtarzam . Trzy nowe konstrukcje PKP w nadchodzącym za 3 dni ( bo tydzień to dzień w teorii "Przyspieszenia Apokaliptycznego Św. Jana" prof.Maseczki ) ... nowym roku 2019 ... :ninja:
Powtarzam . Nie mam tu na myśli Robo...
Co do mnie to nowość która się ukaże pierwsza mnie nie obejmuje ... po prostu nie lubię tego wagonu ...choć innym się podoba !
Ale pozostałe dwa bedą pruć ! kieszeń ! ... :D
Koniec transmisji . :obcy:
 
Ostatnio edytowane: