• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Suzuki Policja

Brodagaz

Znany użytkownik
Reakcje
26.028 108 2
#1
Witam , znudziło mi się narzekanie że nie ma polskich modeli i postanowiłem coś z tym zrobić na własną rękę.
Będzie to limitowana seria 50szt w gablotkach znanej i lubianej Suzuki Vitary z Reitza.
W temacie współpracuję ze znana i cenioną firmą modelarską na rynku kolejowym i to oni projektują grafikę i wykonają na profesjonalnych urządzeniach wysokiej jakości tampodruk.
Firma to http://www.eka-model.pl/
Dziś od Uriela dostałem pierwsze nie dokończone jeszcze grafiki, brakuje jeszcze znaczków Policja.
Oto pierwsza fotka , zapraszam do konstruktywnej dyskusji.
ivbv.jpg
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.563 386 20
#2
No to powiem, że model zapowiada się bardzo ciekawie. Możesz Marcinie mnie wpisać na listę chętnych na obydwa modele.
 

cinek665

Aktywny użytkownik
Reakcje
0 0 0
#3
Pomysł bardzo fajny.(y) Aż nie mogę się doczekać gotowego produktu.
Jakoś nie pasuje mi rozmieszczenie numeru taktycznego na dachu. Radził bym się dobrze upewnić aby nie strzelić babola. :)
(zawsze litera jest nad cyframi)

Wiadomo jaka będzie cena za 1 sztukę?
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
Brodagaz

Brodagaz

Znany użytkownik
Reakcje
26.028 108 2
#4
Pomysł bardzo fajny.(y) Aż nie mogę się doczekać gotowego produktu.
Jakoś nie pasuje mi rozmieszczenie numeru taktycznego na dachu. Radził bym się dobrze upewnić aby nie strzelić babola. :)
(zawsze litera jest nad cyframi)

Wiadomo jaka będzie cena za 1 sztukę?
Z tym jest największy problem bo nie mam zdjęcia 1-1 dachu .
 
OP
OP
Brodagaz

Brodagaz

Znany użytkownik
Reakcje
26.028 108 2
#11
Broda ale numer taktyczny się zgadza. To jest ten z Pułtuska. Jak znajdę chwilę to tam pojadę. Mam jakieś 30km :D
No tak to fakt , ale trzeba będzie zastosować pewne uproszczenie , bo to model i wszystkiego się nie da zrobić bo by musiał 200zł kosztować a wtedy żaden by się nie sprzedał , a z numerem taktycznym to nie wiem jeszcze co na to prawo i czy mogę na modelu zastosować nr faktyczny czy trzeba będzie wymyslić ;)[DOUBLEPOST=1387232965][/DOUBLEPOST]Za każdą fotkę i pomoc będę bardzo wdzięczny.;)
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.563 386 20
#14
Na pewno się przyda, bo pokazuje, że numery na dachu są w dwóch rzędach, osobno litery, a pod nimi cyfry.
 
OP
OP
Brodagaz

Brodagaz

Znany użytkownik
Reakcje
26.028 108 2
#15
Na pewno się przyda, bo pokazuje, że numery na dachu są w dwóch rzędach, osobno litery, a pod nimi cyfry.
Powiem tak ja to wiedziałem i tak rozmawiałem z Urielem a zrobił na razie wstępny projekt i po prostu o tym zapomniał ale wczoraj już to poprawił i jak tylko prześle mi fotki od razu pokaże w temacie.
 

Uriel

Znany użytkownik
Reakcje
17 0 0
#16
DECYZJA NR 403 KOMENDANTA GŁÓWNEGO POLICJI z dnia 24 lipca 2006 r. napisał(a):
Numery taktyczne rozmieszcza się: 1) na dachu pojazdu - w dwóch rzędach symetrycznie, poprzecznie do jego wzdłużnej osi symetrii, lakierowane na biało lakierem odblaskowym, przy czym w górnym rzędzie wpisana jest litera lub dwie litery, a w dolnym trzycyfrowa liczba[...]
Normy i decyzje 'swoje', rzeczywistość 'swoje' ... Chyba, że w międzyczasie zmieniły się normy przy malowaniu aut na srebrno ;) Natomiast nowszego dokumentu niż z 2007 r. traktującego o tej sprawie nie znalazłem.
dach vitara.jpg
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.563 386 20
#17
Normy i decyzje 'swoje', rzeczywistość 'swoje' ... Chyba, że w międzyczasie zmieniły się normy przy malowaniu aut na srebrno ;) Natomiast nowszego dokumentu niż z 2007 r. traktującego o tej sprawie nie znalazłem.
W decyzji z 2007 r. jest jeszcze punkt 2, w którym jest napisane:
2. w pojazdach o srebrnej barwie nadwozia numery taktyczne rozmieszcza się:
1) na dachu pojazdu - w dwóch rzędach symetrycznie, poprzecznie do jego wzdłużnej osi symetrii, wykonane z folii odblaskowej barwy niebieskiej,

Więc numery powinny być niebieskie.;)