• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Budownictwo Suwnice żelbetowe

maciekk

Znany użytkownik
H0e
Reakcje
1.347 10 0
#1
Witajcie
Planuje niedługo rozpocząć budowę makiety na której ma się znaleźć fabryka wielkiej płyty.
Mają się tam znaleźć suwnice żelbetowe które zapewne mają za zadanie transport gotowych elementów. Poszukuje planów wymiarów takich suwnic. Może ktoś z kolegów mógłby pomóc w tym temacie ? Poniżej przykładowe zdjęcia.

Interesują mnie wszystkie zdjęcia takich obiektów i plany. Będę wdzięczny za pomoc.
15B08878-1D4C-4B18-942A-AA19D6CC05EC.jpeg
73A78E1E-2C93-40FA-B033-3A5EED02B309.jpeg
28C7FDF8-D3AA-4AB0-85CB-7482ED4CE6F1.jpeg
 

Hoart

Znany użytkownik
Reakcje
1.970 6 0
#2
Nie istnieje coś takiego jak suwnice żelbetowe , każda suwnica jest wykonana ze stali , natomiast żelbetowe mogą być elementy wsporcze urządzeń transportowych ,takich jak na przykład suwnica.
Wg mnie Kolega potrzebuje do fabryki domów suwnicy o udżwigu 20 ton.
P1200005.JPG


P1200003.JPG

P1200001.JPG

P1200002.JPG


P1200001.JPG
 
Ostatnio edytowane:

Misiek

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
5.079 140 0
#3
Reakcje
306 3 0
#7
Jasne! Potrzebuje zdjęć i wymiarów. Jak nie masz możliwości pomiaru to proszę jak będziesz robił zdjęcia to postaw coś o określonej wielkości to wtedy spróbuje wyciągnąć wymiary z proporcji. :)
Wracam po majówce do pracy, więc postaram się ogarnąć. Jakbyś podpowiedział które wymiary są Ci najbardziej potrzebne, to od nich zacznę :)
 

Andrzo

Znany użytkownik
Reakcje
1.022 2 1
#9
Mieszkam niedaleko takiej fabryki domów w Nowogrodzie Bobrzańskim (FADOM). Do dziś funkcjonuje jej fragment obejmujący już tylko przesypownię cementu, ale w 2007 roku udało mi się sfotografować jeszcze takie suwnice, dosłownie dzień przed ich zwaleniem na ziemię. Widać też zalegające jeszcze stropy stanowiące elementy budownictwa z "wielkiej płyty".

DSCN9660.jpg

DSCN9659.jpg

DSCN9790.jpg
 
OP
OP
maciekk

maciekk

Znany użytkownik
H0e
Reakcje
1.347 10 0
#10
Mieszkam niedaleko takiej fabryki domów w Nowogrodzie Bobrzańskim (FADOM). Do dziś funkcjonuje jej fragment obejmujący już tylko przesypownię cementu, ale w 2007 roku udało mi się sfotografować jeszcze takie suwnice, dosłownie dzień przed ich zwaleniem na ziemię. Widać też zalegające jeszcze stropy stanowiące elementy budownictwa z "wielkiej płyty".
Dokładnie to jest to czego szukam ! Fotografie będą bardzo przydatne. :)
 

Antez

Aktywny użytkownik
Reakcje
450 0 6
#12
Jeśli nadal szukasz to znalazłem pracę dyplomową mojego taty na tematy właśnie suwnic. Daj znać to obfotografuję i podeślę.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Budownictwo i pozostała infrastruktura 15

Podobne wątki