• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

SU46

Jarząbek

Znany użytkownik
Reakcje
1.582 73 0
No właśnie dla takich widoków była zarezerwowana ocena "kocham to", szkoda że już jej nie ma :p
Dla oceny takich widoków są aż dwie oceny - doceniam i super. I może zamiast biadolenia nauczcie się wreszcie je właściwie używać a nie szastać nimi na prawo i lewo jak dotychczas.
 

Preki

Aktywny użytkownik
PGM
Reakcje
100 2 0
PKP Cargo, Intercity - patrzcie i uczcie się! Tak powinna wyglądać retro-lokomotywa w planowej służbie. Do tej pory widywałem w różnych miejscach internetu dywagacje i spory na temat odcieni barw, detali itp. Można powiedzieć - mikolskie bajdurzenie o głupotach, bo przecież nie da się uzyskać takiego samego koloru co kiedyś, poza tym kolor to rzecz nieistotna, z czym w dużej mierze się zgadzam. Ta SU46 wygląda niczym po głównej w ZNTK Poznań, i gdyby nie jej siostra w malowaniu Cargo oraz wszechobecne numery EVN, nie uwierzyłbym że to współczesne zdjęcie.

I tak, wiem że to lokomotywa PKP Cargo, jednak rzekłem na początku posta by "patrzeć i uczyć się", gdyż jest to oddolna inicjatywa pasjonatów, którzy zrobili to z całym zaangażowaniem. Ogólnie szanuję jakiekolwiek próby robienia planowych retro-lokomotyw, ale jak coś robimy, róbmy to dobrze. SU46-047 jest bardzo autentyczna, i o to w tym chodzi. Koledzy Marcel i Łukasz - chylę czoła przed Wami.

I nie ukrywam, przydałaby się impreza albo jakiś TurKol z tą lokomotywą.
 

ziomus

Aktywny użytkownik
Reakcje
0 0 0
SU46-047
su46-047-d.jpg
przypadkowo spotkana w okolicach Starego Węglinca (czekałem na ST44), myślałem że już nigdy nie zrobię zdjęcia żadnej SU46 w malowaniu z czasów PKP, a jednak udało się :) Mam nadzieję że trochę jeszcze pojeździ.
 

norbis97

Znany użytkownik
Reakcje
304 6 1
SU46-049 opuszcza Chojnice, kierując się w stronę Szczecinka. SUka przeciąga objazdowy pociąg pospieszny 38203 "Ustronie" Relacji Kraków Płaszów - Kołobrzeg. W tym dniu prowadzony na odcinkach zelektryfikowanych, lokomotywą ET41-038.
10 czerwca 2007
Fot. Roman Jaszczyszyn
Zródło : www.facebook.com/SMKChojnice
 

mikl

Znany użytkownik
Reakcje
3.618 107 12
Witam. Czy mógłby ktoś obeznany z tematem napisać kiedy SU46 037 zmieniła malowanie z czerwonego na niebieski? Znana strona ukazująca ilostan i historię lokomotyw polskich torów sugeruje że nastąpiło to w lipcu 2009.

https://www.forumkolejowe.pl/ilosta...=7&seria=146&lok=5326&numer=37&title=SU46-037

Zakladajac słuszność tej tezy wygląda na to że nie miało to nic wspólnego z naprawą rewizyjną z 31/12/2007 gdyż wtedy jeszcze jeździła w czerwonym malowaniu Cargo (pod tym samym linkiem jest również zdjęcie niebieskiej 37ki z informacją o lata jej naprawie rew z końca 2007 - wygląda na to że jakby ktoś się uparł mógłby mieć dwa modele tej samej lokotywy z taką samą datą rewizji ale w dwóch różnych kolorach:)

Czy ktoś jest w stanie potwierdzić tą informację o zmianie malowania w 2009 roku? Myślałem (pewnie niesłusznie) że zmiany barw z reguły następują w trakcie napraw.
 

mikl

Znany użytkownik
Reakcje
3.618 107 12
Dzięki CoCu za link. W Twoim przypadku zmiana barw byl a niejako wymuszona zmianą "właściciela" gdyż 516 przyszła z PKP Cargo do PKP IC. W przypadku SU46 037 zarówno przed jak i po 2009 była ona na usługach PKP Cargo
 

JohnyTRS

Aktywny użytkownik
NAMR
Reakcje
304 1 0
SU46-048 w Chociebużu (Cottbus - Niemcy) Luty 2013

SU46-048 P220213_09.34.jpg


SU46-037 w Chociebużu (Cottbus - Niemcy) Styczeń 2013
Perspektywa nie należy do najlepszych (ale kawałek dachu widać)

SU46-037 P170113_10.56.jpg
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Koleje w Polsce 5
Koleje w Polsce 1
Koleje w Polsce 1
Koleje w Polsce 2
Koleje w Polsce 6

Podobne wątki