• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

SU46

Mateusz

Aktywny użytkownik
Reakcje
1 0 0
#1
Poszukuję linków lub zdjęć lokomotyw SU46 z przełomu lat 70tych i 80tych najlepiej aby były kolorowe. Oprócz tego potrzebne mi jest zdjęcie wentylatorów dachowych oraz obudów na akumulatory.
 

Ogryzek

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#2
Jak ju jest temat to podłącze się, że poszukuje zdjęć następujących egzemplarzy:

SU46-1,2,3,5,16,19,20,21,27,28,36,38,40,44,50.

Głównie chodzi mi o widoczny bez problemu numer inwentarzowy. Osoby posiadające w/w proszę o kontakt na PW
 

Ludwik Igielski

Znany użytkownik
Reakcje
262 0 0
#3
Witam wszystkich kolegów bardzo serdecznie,
chciałbym podzielić się zdjęciami z mojego archiwum. Część z nich jest pod względem technicznym taka jaka jest. Inne były czasy, sprzęt i możliwości, ale do wracając do meritum - na pierwszy ogień SU46-016 z ekspresem "Neptun" rusza ze stacji Kuźnica Hel w kierunku Jastarni (sierpień 1978).


Ta sama lokomotywa rok później ze składem Berlin-Moskwa na łącznicy W-wa Jagiellonka - W-wa Targówek. Interesujący jest także wagon restauracyjny kolei DR. Zazwyczaj kursował wagon z serii Reko lub Bautzen z lat 60.


SU46-015 ze składem do Brześcia i Moskwy - Warszawa Gdańska, styczeń 1979.
 

Załączniki

Ogryzek

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#6
Dziękuje Wam wszystkim :) Dzieki Wam zostało już mi tylko kilka numerków do zebrania :)

A więc aktualne poszukiwane nr to:

SU46-1,2,5,19,20,21,27,28,36,40,44,50.

Piękne zdjęcia... Ja w tych czasach albo skakałem u ojca z jajo na jajo albo waliłem jeszcze w tetre :D
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.332 463 29
#7
Zdjęcia super, tylko pozazdrościć. Lokomotywy jak lokomotywy, ale niektóre wagony widoczne w tle są chyba nawet ciekawsze, bo już dziś nie spotykane na naszych torach. Już nie wspomnę o tym restauracyjnym Schürzenie, ale ciekawy jest też skład, stojący na Dworcu Gdańskim w Warszawie, w tle fotki z SU46-015. Wygląda to na skład pociągu W-wa - Paryż. Drugi od lewej to chyba wagon SNCF, a na prawo od niego (z jasnym dachem) bezprzedziałowy Halberstadt DR - takie wagony wysyłali Niemcy z NRD w zagraniczne trasy! Nie wiem natomiast, jaki wagon stoi na samym końcu składu. Jakość zdjęcia nie pozwala mi na identyfikację. Wygląda to na jakiś bagażowy albo pocztowy, ale trudno to stwierdzić z tej fotki.

Ciekaw jestem też gdzie i kiedy zrobiono zdjęcie SU46-032, zamieszczone przez kolegę garcia ramirez? Mnie na tej fotce zaciekawił tender niemieckiej serii 2'2'T32 (na PKP chyba nieprawidłowo oznaczony 34D44). Tych tendrów nie było u nas zbyt dużo, a zdarzały się głównie przy parowozach Pm2. Znam tylko jedno zdjęcie Pm2-21 właśnie z takim tendrem. Czy kolega garcia ramirez ma może inne zdjęcia tego, albo takiego samego tendra na PKP?
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.332 463 29
#10
A kiedy te zdjęcia były zrobione? Domyślam się, że tego tendra, jak i parowozów już tam dawno nie ma. A może przypadkiem coś z tego zostało zachowane?

I jeszcze pytanie: czy na tym tendrze są tabliczki, czy tylko ślady po nich? Jeżeli tabliczki, to czy da się z oryginalnego zdjęcia odczytać oznaczenia? To pytanie dotyczy także parowozów.
 

garcia ramirez

Znany użytkownik
Reakcje
1.117 50 6
#11
Zdjęcia pochodzą z lat 80 tych i rzecz jasna śladu po owych egzemplarzach tu w Żaganiu przynajmniej już dawno nie ma. Nie umiem powiedzieć co się z nimi stało. Nie da się również z oryginalnych zdjęć odczytać jakichkolwiek numerów.
 

Ludwik Igielski

Znany użytkownik
Reakcje
262 0 0
#14
W odpowiedzi na post kolegi Andrzeja (wczoraj, o 22:33)
...Nie wiem natomiast, jaki wagon stoi na samym końcu składu. Jakość zdjęcia nie pozwala mi na identyfikację. Wygląda to na jakiś bagażowy albo pocztowy, ale trudno to stwierdzić z tej fotki...
śpieszę z wyjaśnieniem: Najczęściej bywał tam wagon barowy 113A, natomiast to co jest na zdjęciu wygląda raczej na zwykłą dwójkę PKP.
 

Załączniki

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.332 463 29
#16
Ludwik Igielski napisał(a):
to co jest na zdjęciu wygląda raczej na zwykłą dwójkę PKP
No faktycznie, w takim powiększeniu widać to wyraźnie. Dzięki!

A czy może ma ktoś kolorowe zdjęcia SP47-001 w oryginalnym, kremowo-czerwono-szarym malowaniu? Ja znalazłem jedno w internecie i 2 w książce "Lokomotywy spalinowe produkcji HCP" (jedno z nich było także na ulotce reklamowej "Kolmexu", którą też mam), ale chciałoby się więcej...
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.332 463 29
#18
Dzięki, ale to jest właśnie to jedno, jakie ja też znalazłem w necie. A skoro już o tym mówimy, zależy mi przy tym na jak największej wierności kolorów, żeby udowodnić, że dobrze tę lokomotywę pamiętam. Według mnie była kremowo-czerwona, a nie brązowa, jak się czasami czyta w różnych opracowaniach, w tym także we wspomnianej przeze mnie książce. Ta czerwień była dość ciemna, można powiedzieć wiśniowa, ale z całą pewnością nie był to brąz. Brązowy odcień, widoczny na znanych mi fotkach, jest moim zdaniem spowodowany przekłamaniami starych, niedoskonałych materiałów fotograficznych.
 

Ogryzek

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#19
Andrzej Harassek, Zdjęcie wyżej pokazane ma sepie którą łatwo idzie zniwelować :p Jak znajdę czas to pobawię się w programie w którym idzie kolorki wyciągnąć ;) (dawno nim się nie bawiłem) Co prawda kolory nie będą w 100% naturalne ale idzie zrobić zadowalająca jakość :)
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Koleje w Polsce 5
Koleje w Polsce 1
Koleje w Polsce 1
Koleje w Polsce 2
Koleje w Polsce 6

Podobne wątki