• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Mój ZNTK SU46 - ST46

Harry Potter

Znany użytkownik
Reakcje
2.384 71 3
Zasadniczo SU 45 robi już wrażenie nawet i zaocznie.
Nie będę tu zbyt obiektywny, ale w moim wypadku SU 45 były częściej widywane i darze je większym sentymentem.
Szczególnie jak sobie przypomnę widok SU45 z "Bhp / Bipa" w Nasielsku ( Czas ostatniego tchnienia wąskiego toru, gdzie odbywaliśmy z chłopakami z klasy warsztaty plenerowe w Technikum Kolejowym. ).

Pozdrawiam,..
 

DLOK

Użytkownik
Reakcje
22 3 0
Trochę rozwijając swoją myśl - Fiacik jest filigranowy, pięknie odwzorowane załamanie u czoła lokomotywy. Ze względu na brak ryfli można fajniej przygotować budę pod malowanie.
Robi chyba większy efekt wow niż SU46 (nie umniejszając).

Już nie mogę się doczekać, kiedy będę mógł na swojej makiecie, ciągać Bohuny Fiatem :love:
 

techno

Moderator
Zespół forum
Reakcje
1.038 18 0
Trochę rozwijając swoją myśl - Fiacik jest filigranowy, pięknie odwzorowane załamanie u czoła lokomotywy. Ze względu na brak ryfli można fajniej przygotować budę pod malowanie.
Robi chyba większy efekt wow niż SU46 (nie umniejszając).

Już nie mogę się doczekać, kiedy będę mógł na swojej makiecie, ciągać Bohuny Fiatem :love:
Ja mam dokładnie tak samo. Pomimo tego, że bardziej rajcuje mnie SU-ka, to Fiat na zdjęciach prezentuje się rewelacyjniej :cool: I też wydaje mi się, że to lok stworzony do ciągnięcia Bohunów z V epoki ;) Dalej poluję na bazę dla niego...
 

DLOK

Użytkownik
Reakcje
22 3 0
Jedyny mój problem z tym Fiatem polega na trudnej decyzji co do malowania.
Jak kolega słusznie zauważył - z jednej strony stworzony do Bohunów, z drugiej strony świetnie komponuje się z "2" PKP i Warsem od Trixa w malowaniu fabrycznym :rolleyes:
 

techno

Moderator
Zespół forum
Reakcje
1.038 18 0
Jedyny mój problem z tym Fiatem polega na trudnej decyzji co do malowania.
Jak kolega słusznie zauważył - z jednej strony stworzony do Bohunów, z drugiej strony świetnie komponuje się z "2" PKP i Warsem od Trixa w malowaniu fabrycznym :rolleyes:
2 Trixa jest w ep. IV a Wars w ep. V. Bohuny to też ep. V, zatem jeżeli o mnie chodzi, to malowanie Fiata będzie z V ep., chyba że uda się znaleźć takie łączące co najmniej V i VI, jak mam w przypadku historycznego malowania na SU46-047, które od biedy haczy również o ep. IV ;-)
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
pado

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.474 33 0
Robi się kolejna.... :)
IMG-20191229-WA0001.jpg
IMG-20191229-WA0002.jpg
Do tego kombinuję czy uda się zrobić swiatła czerwone w tej skali modelu. Chce swój patent przetestować w lampach od Suki i ST44. Wydruki próbne 3d sie robią. Całosć ma się opierać na światłowodzie 0.4mm i na diodzie 2 kolorowej.
IMG-20191225-WA0001.jpg
IMG-20191224-WA0024.jpg
IMG-20191224-WA0025.jpg
Jestem strasznie ciekaw czy to się uda. Testy do miesiaca jak wszystkie częsci do mnie dotrą :)
 
OP
OP
pado

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.474 33 0
Jeśli chodzi o dwukolorowe światła to jest nadzieja na czerwone markery. Pierwsze próby robię na lampach od ST44 bo tego loka czcę także mieć w seojej kolekcji. Jak narazie pierwsze próby wypadły obiecująco. Poniżej fotki 2 prototypu lampy wsadzonego próbnie w budę.
Lampa biała
20200109_103501.jpg
Lampa czerwona
20200109_103513.jpg
Obie naraz
20200109_120244.jpg

PS. Muszę chyba założyć kolejny wątek poświęcony ST44 :)

W temasie suki to kolejna także dostała ślepia i makeup :)
20200109_220304.jpg
 
OP
OP
pado

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.474 33 0
Szymon osiągnął level "Nas niedogoniet" :D
Dzięki za miłe słowo. Faktem jest ze przy podjęciu tematu świateł czerwonych, bazowałem na doświadczeniach zebranych przy budowie autek RC w skali 1:87.

Jesli zaś chodzi o budowę samego modelu to każdy moze to zrobić sam, przy odrobinie chęci. Sam model 3d jest tak zaprojektowany, aby jak najłatwiej się go dało obrobić i poskładać i pomalować. Faktem jest ze pierwszy model nie wyjdzie super idealnie jak i mi..... ale z każdym z nich jest coraz łatwiej, a czlek podejmuje nowe wyzwania pomimo ze to takie małe :)