• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Mój ZNTK SU46 - ST46

OP
OP
pado

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.474 33 0
No na pewno nie jest to to samo co plastik przeźroczysty... ale ja jestem i tak bardzo zadowolony.
20190407_191317.jpg
To tylko model z druku 3D i niestety się trzeba pogodzić z paroma kompromisami ;) Ja je akceptuję i żyje z nimi :) Wyjścia nie ma :)
Tak czy siak stwierdzam że dziś poskładałem SU 46-013 w wersji analogowej PKP Cargo do końca. Model działa. Jeździ i świeci jak należy ;)
20190407_223722.jpg
Teraz czekam na kalki aby kończyć kolejne maszyny ;)
20190407_224228.jpg
 

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
6.192 39 0
Wiem, że kompromisy są potrzebne ale ja jakoś tak zrobionych szyb nie czuję. Gdyby były wydrukowane jako część całej bryły lokomotywy to rozumiem i byłby to pewnie najlepszy sposób na ich malowanie ale skoro są odrębnymi częściami i sa otwory okienne to chyba są lepsze sposoby. Moim zdaniem szklenie ClearFixem lepiej by wyglądało.
 

Ciemny

Aktywny użytkownik
Reakcje
857 6 1
Szymon zaryzykowałbym ten półprzezroczysty wydruk przyćmić delikatną, czarną mgiełką, wydaje mi się że będzie to wyglądało ciekawiej niż te srebne szyby, uzyskasz wtedy efekt delikatnej przezroczystości a utracisz wygląd zamglonego wydruku, te srebne za bardzo kontrastują z reszta modelu.

Suma sumarum model bardzo udany, widać ogromny wkład w jego realizację z Twojej strony
 
OP
OP
pado

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.474 33 0
@DrCodeWizzard, Konradziez odległosci 50 cm już średnio widać że to srebrne okna. Model stoi w gablocie i to aż tak nie razi.... jednak okna przeźroczyste robią lepsze wrażenie. Będziemy testować inne metody :) ten model już tak zostanie...


@Zdrada69, pewnie by wyszły lepiej clearfixem.... jednak biorąc pod uwagę wielkość przedniej szyby było by to trudne do ładnego zrobienia, więc odpuściłem temat.

@Misiek z tymi oknami jak u Megido by wyszło słabo niestety. Zrobiły by się ciemne plamy które wg mnie by źle wyglądały. U Jacka jest inna skala modelu i inaczej odbierasz te proporcje. Myślałem o takich szybkach.... ale by wtedy nie było by widać czarnych uszczelek które mam w swojej suczce :)

@Ciemny za twoją radą postaram sìę przyciemnić okna z drugiego kompletu. Zobaczymy jak wyjdą :)
 
OP
OP
pado

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.474 33 0
Mój organizm nie toleruje żywicy, dlatego wszelaki kontakt z nią ograniczam do minimum.

Okna ze Sculpteo też mnie nie przekonują.
 
OP
OP
pado

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.474 33 0
Póki co to potestuje malowanie okien zgodnie z radą kolegi @Ciemny. Przydymie je troszkę czarnym kolorem. Na razie zrobiłem to z dwoma czołowymi oknami, które mi zostały z pierwszej suki. Drugi komplet maluje jak za pierwszym razem. Zakładam że te szybki w jasnozielonym pasku budy nie będą tak kontrastować jak w budzie Cargo.
Z lampą błyskową...
20190409_082148.jpg
Bez lampy błyskowej...
20190409_082206.jpg
 

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
6.192 39 0
Od razu powiem, że nie testowałem tego ale mam jeszcze jeden pomysł - może do zrobienia. Podklejeni od spodu paska przezroczystego materiału np. plastik z wytłoczki od jakiegoś produktu a następnie od góry wlanie na niego odpowiedniej ilości ClearFixa wykałaczką - nie będzie wtedy problemu z większą powierzchnią i pęknięciem błonki okna...

Swoją drogą sam się zdziwiłem ile da się wyciągnąć z ClearFixa jak już jest okno zrobione. Ostatnio udało mi się na niego położyć kalki (Gagarin który ma osłony przeciwsłoneczne u góry okna w formie logo ORLENu):

IMG_8054.JPG


Co do malowania to w modelach pojazdów wydrukowanych w 3D lub odlanych w żywicy tak że mają pełne okna malowałem je czymś co jest pomiędzy srebrnym a czarnym przykurzonym czyli po prostu szarym:

IMG_7620.JPG
 
OP
OP
pado

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.474 33 0
Ciemny szary kolor farby już mam :) będę testował pewnie niebawem.

Z clearem fixem teraz ryzykować nie chcę bo zepsuję cały model i bedzie kiszka :/ zobaczymy jak okna na zielonej budzie wyglądają.... okazać się może jednak że srebrzanka to nie to :)
 
OP
OP
pado

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.474 33 0
No przydymione okna wyglądają całkiem spoko. Czołowe okno przydymione, a boczne to srebrzyzna. Dymienie z aerografu będzie lepsze. Teraz okno dymiłem sprayem.
20190410_194602.jpg
 
OP
OP
pado

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.474 33 0
No to czas powoli ruszyć ze swoją SU46-049 - przełomu lat 1977/1978 prosto z Krakowa :)
20190714_231353.jpg



No to jeszcze rodzinka ;)
20190715_001713.jpg

która się niebawem powiększy ;)
 
Ostatnio edytowane: