• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Mój ZNTK SU46 - ST46

sun71

Aktywny użytkownik
MSMK
Reakcje
636 9 1
Najtrudniejsze to właśnie szyby i oświetlenie... zwłaszcza w mniejszych skalach (przynajmniej jak dla mnie...)
A jak robicie szyby? Męczę się z żywicą, niby można porobić dowolne krzywizny, co jest szczególnie istotne przy najnowszych produktach:) ale przejrzystość takiej szyby jest "umiarkowana", bo robią się soczewki.
 

DrCodeWizzard

Aktywny użytkownik
Reakcje
106 2 0
Do tej pory próbowałem wydruk 3D... efekty różne, i użyłem też cienkiego paska przezroczystego plastiku. Efekt z tego ostatniego był nawet OK. Żywicą jeszcze się nie bawiłem.
 
OP
OP
pado

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.474 33 0
Jeśli chodzi o szybki to ja swoje będę robił z folii do rzutników. Ale w tym celu mam przygotowaną ramkę okienną(uszczelkę) którą mam zamiar wsadzić w otwór okienny. Przy bardziej zaawansowanych kształtach będzie to trudne do zrobienia.


Powoli do przodu. Kalki wszystkie leżą. Dodałem też blaszkę imitującą gniazdo sprzęgu.
20190321_091346.jpg
 

Harry Potter

Znany użytkownik
Reakcje
2.384 71 3
Yyy... Szymon, piszesz o foli do druku jaką stosuje się czasem przy prezentacjach??
Dobrze kombinuje???

Pozdrawiam,...

PS. Fajnie ten ryj wyszedł...
 
OP
OP
pado

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.474 33 0
Yyy... Szymon, piszesz o foli do druku jaką stosuje się czasem przy prezentacjach??
Dobrze kombinuje???

Pozdrawiam,...

PS. Fajnie ten ryj wyszedł...
Tak dokładnie o takiej folii mówię. Z niej robiłem okna przy pierwszej suce i było ok.
Tylko kleję tą folię na klej uhu por. Bezbarwny i nie zostawia smug jak kropelka.
Niebawem podejdę do tematu okien. Muszę jeszcze dokleić 4 błyskawice ostrzegawcze bo okazuje się że ich za mało wkleiłem w stosunku do oryginału :)
 

Harry Potter

Znany użytkownik
Reakcje
2.384 71 3
O ile Szymonie fajnie Ci idzie z robotą ogólnie, to lampiony wyglądają jak z Pendolina zarąbane...
Mam wrażenie, że trafiły się białe zimne ledy smd..., chyba, że w ramach modernizacji założone zostały jakieś xenony od jakieś "Bawary"...

Pozdrawiam,...
 
OP
OP
pado

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.474 33 0
O ile Szymonie fajnie Ci idzie z robotą ogólnie, to lampiony wyglądają jak z Pendolina zarąbane...
Mam wrażenie, że trafiły się białe zimne ledy smd..., chyba, że w ramach modernizacji założone zostały jakieś xenony od jakieś "Bawary"...

Pozdrawiam,...
O dobry biały ciepły jest trudno.... ale fotka zrobiona na surowej bańce przed pomalowaniem farbką clear orange - tamiya x-26. Tutaj lampy po tym zabiegu. Mają żółtawą poświatę i jest dla mnie ok. Ideału nie będzie. W modelu jest led, a w realu żarówka :)
20190321_232719.jpg
 
OP
OP
pado

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.474 33 0
...to lampiony wyglądają jak z Pendolina zarąbane...
Mam wrażenie, że trafiły się białe zimne ledy smd..., Pozdrawiam,...
No niestety nie wszystko co jest napisane jest prawdą ;) Niby białe ciepłe niby to jest to co ma być, a jednak niestety nie do końca ;) Po testach tych ledów nie jest idealnie....
20190322_221527.jpg
No ale nie załamuję rąk. Zabrałem się dziś za zrobienie świateł w drugiej swojej budzie, tym razem proces składania zrobiłem inaczej ;) Diodę przed wklejeniem do budy, pomalowałem pomarańczowym specyfikiem TamiyaX-26, a potem wkleiłem na swoje miejsce ;) Efekt zupełnie inny ;) To co ma być ;) Zdjęcie idealnie tego nie odzwierciedla, ale jest super ;)
20190322_220829.jpg

Kolejne Suki będą miały lepsze światła ;)
 
OP
OP
pado

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.474 33 0
Dwa podwozia gotowe. Poskładane i przetestowane.
20190324_150115.jpg
Buda od su46 PKP Cargo gotowa jeśli chodzi o malowanie. Dziś rano dostała lekkie okopcenia i lakier matowy na koniec.
20190325_215714.jpg
Teraz czas na szklenie okien i klosze na lampy.
 
OP
OP
pado

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.474 33 0
Szymon, uszczelki najlepiej wytrawić z dwóch elementów Górny z delikatnym marginesem od dołu, dolny z marginesem od góry by łatwo wkleić między nie szybę.
Adrian Ty chcesz abym osiwiał ? W życiu bym tego tak nie ogarnął bo to takie małe. Idę troszkę na skróty z pomysłem jaki mi podpowiedział @KamilW co robi modele w TT :) ramka pomalowana pisakiem, z przyklejoną folią i całość wsadzone w dziurę po oknie.
Fotki dla przypomnienia z tego wątku...
62-SU46  (1).jpg
62-SU46  (6).jpg
 
OP
OP
pado

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.474 33 0
Stare szyby wybiłem-drażniły mnie. Czekam teraz na takie pełne z wydruku 3d. Nowe pisaki do malowania uszczelek kupione - czekają :)
Tymczasem przymiarki kalek pod kolejne wersje Suk :)
20190330_114449.jpg