• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Mój ZNTK SU46 - ST46

OP
OP
pado

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.474 33 0
Widzę, że rozwiązałeś problem ze zgarniaczami :)
Tak po dwu dniach się w końcu udało ;) Wygląda całkiem spoko. Zobaczymy jak się będzie prezentował w kolorze.

Tak czy siak pudło całe poszło po poprawkach do przedrukowania. Szarpnie mnie to, ale chce ten model ukończyć i uruchomić ;)

Tu taka wrzuta dodatków do modelu z wydruku 3D ;)
50-SU46.jpg
ogołociłem pudło jak się dało aby tylko wydruk był jak najlepszy ;)
 
OP
OP
pado

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.474 33 0
Czy po tych wszystkich modyfikacjach nie dałoby się wydrukować modelu szarego? (jak z początku)
Alex, jak by się dało to bym to już dawno zrobił. Niestety moje doświadczenia z żywicą na takich pudłach nie są najlepsze... aim większy model tym gorzej.

Zapewniam Cię że ten wydruk jednak nie jest zły jak się go dobrze przygotuje i pomaluje.
 

lukas76

Aktywny użytkownik
Reakcje
99 3 0
No i stało się dziś oglądałem budę i dodatki u Szymona- powiem , że nie spodziewałem się takiej jakości odwzorowania tak naprawdę z niewielkiej odległości jeszcze przed podkładem i lakierem wygląda świetnie! Szymek masz talent !! :)
 
OP
OP
pado

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.474 33 0
Jeszcze fotka niczym ryby z ogromnej głębiny :)
20181012_001843.jpg

Patrząć na budę i jej spasowanie do podwozia to rewelacja. Teraz to wszystko ogarnąć i poskładać. Najpierw jednak podkład i szlifowanie :)
 

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.766 301 15
Jeszcze fotka niczym ryby z ogromnej głębiny :)
Zobacz załącznik 601473

Patrząć na budę i jej spasowanie do podwozia to rewelacja. Teraz to wszystko ogarnąć i poskładać. Najpierw jednak podkład i szlifowanie :)
"po byku" ta lokomotywa... trzeba przyznać, że fajne te twoje mikrusy...
albo masz wyjątkowo grube paluchy...
 
OP
OP
pado

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.474 33 0
"po byku" ta lokomotywa... trzeba przyznać, że fajne te twoje mikrusy...
albo masz wyjątkowo grube paluchy...
Dziękuję za docenienie pracy. Jeśli zaś chodzi o byka to kiedyś na niego przyjdzie mam nadzieję czas. Póki co to szykuję się do pomalowania budy. W tym celu powstała podstawka. Uwielbam Lego za ich uniwersalność i przydatność to innych celów :)
20181012_080105.jpg
 
OP
OP
pado

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.474 33 0
Przedstawiam wam wersję w 99% ostateczną modelu jaki będzie ewentualnie dostępny dla śmiałków do poskładania ;) Model jest po pierwszym malowaniu podkładem celem wyłapania miejsce do zeszlifowania.
51-SU46 (1).jpg
51-SU46 (4).jpg
51-SU46 (5).jpg
51-SU46 (6).jpg
51-SU46 (7).jpg

Dodam że buda już jest po zeszlifowaniu i wygląda dużo lepiej. Całe szlifowanie zajęło ok 20 minut. Zdjęcia modelu później jak będzie mi dane je zrobić ;)

Zapraszam do podzielenia się ze mną swoimi wrażeniami, bo jak na razie to niewiele wiem jak go dobieracie ;)
 

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.766 301 15
No ja odbieram to tak: łołapie...lę jesteś wielki. Już wiesz?
To, że wydruk trzeba szlifować to niestety smutna prawda, ale... bawiąc się syreną zauważyłem, że lepiej przeszpachlować i dopiero szlifować niż wygładzać sam wydruk...