• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Mój ZNTK SU46 - ST46

OP
OP
pado

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.474 33 0
#21
Panowie nie dajcie się zwariować (ja nie daje ) to jest druk 3D i trzeba się pogodzić z jego lekkimi niedoskonałościami. Jeśli komuś to nie odpowiada to pozostaje mu poskładać model z blach lub poczekać na wielkoseryjnego producenta, który uruchomi produkcję. Mam kilka wagonów (3 typy)z wydruku 3D w skali 1:220
downloadfile.jpg
i nie mam siè do czego przyczepić. Patrząc na nie +- z metra nie widzę warstw czy rowków. Jeśli komuś to przeszkadza to weźmie papier ścierny i pościera co trzeba tu i tam :) Liczę na to, że dzięki tej technologii ten model jak i wagony zagęszczą makiety w domu polskim taborem do którego mamy taki sentyment :) Staram się tak zaprojektować ten model, aby każdy dał sobie radę z jego przebudową. Zobaczymy jak wyjdzie.
 
OP
OP
pado

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.474 33 0
#22
Mam nadzieje że projekt wózka SU46 niebawem zostanie ukończony. Póki co to walczę z nim parę godzin i stosując różne uproszczenia w detalach i skróty w rozstawach coś zaczyna wchodzić, z czego jestem zadowolony. Do tego wstępne analizy w Shapeways przechodzę pomyślnie więc jest szansa że nawet to się uda wydrukować ;)
22-SU46 wózek.jpg

23-SU46 wózek.jpg
 
OP
OP
pado

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.474 33 0
#35
Aby nie było że temat stoi....ogarnąłem temat wózka. Niestety ten co zaprojektowałem był za krótki o ok 0,6 mm i maźnice były przestawione trochę. Wszystko poprawione i poszło w świat do druku. Teraz czekamy. Do 2 tygodni powinno być wszystko wiadomo ;)
35-SU46 wózek.jpg


Budy na razie nie ruszam.... czekam na zamówione do niej blaszki trawione - z poręczami wkoło budy i z żaluzjami i pokrywami na dach. Jak dojdą to pokaże :ROFL:
 
OP
OP
pado

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.474 33 0
#36
No kolejne układanki do mnie docierają ;) Tym razem kalki ;)
SU46-PKP Cargo 160.jpg
Jest tam logo oraz inne elementy które są na pudle lokomotywy ;)
Wydruki 3D wózka też o mnie ruszyły w drogę. Mam nadzieję że po weekendzie będą umnie razem z wagonami 401Z i że może się uda zestawić mini polski skład SU46 i 401Z ;)
 
OP
OP
pado

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.474 33 0
#39
No wreszcie dotarły poprawione wydruki wózka do lokomotywy. W zasadzie jest idealnie w 97% ;) Te 3 % to:
- poszerzenie grubości tylnej ścianki o 0,3 mm
- powiększenie dziury na zębatkę o ok 1mm
- przesunięcie jednej obudowy zębatki od spodu o jakieś 0,2mm ;)
DROBNOSTKI ;)

Reszta uważam że jest bez zarzutu ;) Wózek w modelu 3D widzieliście wyżej w moim poście.
Na surowo wygląda tak - raczej nijak :) z racji koloru mało co widać detale. Aparat sobie z tym nie radzi. Oko ludzkie znacznie lepiej wyłapuje kształtu i bryły na wydruku ;)
38-SU46.JPG
Po pomalowaniu czarnym sprayem (bez żadnego przygotowania) przypomina on to co trzeba i ładnie siada na modelu. Dla porównania z oryginalnym wózkiem od BR 119 Brawy.
Prosze nie zwracać uwagi na budę. Mam z nią lekkie problemy. Będzie musiała iść do korekt ale to już zakładałem jak tylko dostałem wydruk 3D do ręki ;) Dawno zaplanowany krok :podstepny:
36-SU46.jpg
37-SU46.jpg
Fotki celowo podbite w programie aby było cokolwiek widać z uzbrojenia jakie ma wózek...:LOL: