• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Mój ZNTK SU46 - ST46

OP
OP
pado

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.495 33 0
Uffff już bliżej końca i weryfikacji swoich błędów :) tak po pomalowaniu się prezentuje suczka na dziś dzień :cool:
Na cokole świeżo wymalowany...
20181021_200443.jpg
Z podwoziem...
20181021_225047.jpg
I może zapowiedz do swojego katalogu na przyszły rok. Suka w secie z tslbotami :p
20181021_225424.jpg
 
OP
OP
pado

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.495 33 0
Widzę, że dobrałeś kolor pod Talboty z Fleischmanna.;)
Kolor był bardziej dobierany w oparciu o kolor Ral i fostępne farby na rynku. Jako bazowy niebieski to MrHobby. Wg mnie farba lepiej kryje jak Hataka i mniejsze ryzyko zalania modelu.

Fotka poniżej z pierwszego podejścia pod kalki. Przynajmniej jyż wiadomo czyj to przewoźnik :)
20181021_231352.jpg
Tu na foto jeszcze wszystko mokre...
 

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.810 301 15
noo... panie... czpka z głowy, kolor nałożony przepięknie, kalka również. Ostatnio miałem w ręku model waloryzowany pod niebieskie cargo przez bardzo znanego modelarza i mnie rozczarował przy bliższym spojrzeniu, twój w makro wygląda o niebo lepiej... o cztery nieba.
 
OP
OP
pado

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.495 33 0
noo... panie... czpka z głowy, kolor nałożony przepięknie, kalka również. Ostatnio miałem w ręku model waloryzowany pod niebieskie cargo przez bardzo znanego modelarza i mnie rozczarował przy bliższym spojrzeniu, twój w makro wygląda o niebo lepiej... o cztery nieba.
Jakby była ikonka cmok w krok to bym dał :) dzięki za miłe słowo. Idealnie nie jest... ale zakładam że z następną budą będzie lepiej :)
 

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.810 301 15
Jakby była ikonka cmok w krok to bym dał :) dzięki za miłe słowo. Idealnie nie jest... ale zakładam że z następną budą będzie lepiej :)
Chłopie, bez włażenia w anały - w twojej skali farba lepiej wygląda niż tamta w hazero... kaleczka też u ciebie się układa na ryflach, a tam odstawała - tam robotę zrobiłą marka i pośpiech...
 
OP
OP
pado

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.495 33 0
Jeszcze Szymon czeka Cię Test Drive na moim Nurburgringu :)
Łukaszu i na to przyjdzie czas :) Mam nadzieję że w najbliższych dniach ;)

Póki co składam swoją Sukę jako SU46-034 wzorując się na tym zdjęciu oryginału, które pochodzi z wikipedii
źródło https://pl.wikipedia.org/wiki/Plik:SU46_diesel_locomotive-PKP_cargo_serial_034.jpg
SU46_diesel_locomotive-PKP_cargo_serial_034.jpg
Chcę ją zaprezentować w całej okazałości jak najszybciej (póki mam wolny czas) i wyłapać wszystkie błędy jakie jeszcze mogą być w nim ukryte. Jak przygotuje model dobrze, to potem będzie łatwiej z niego zrobić bazę pod wersje SU46 z wczesniejszych epok, a dodatkowo sklonować na SP47 i ST46.
Dziś cd kalek na drugiej burcie..... cięgnie sie to zajęcie niemiłosiernie, zwłaszcza że niektóre znaczki mają 1x1 mm. To i tak lepiej jak opisy w skali 1:220 o_O
Poniżej fotki modelu na mojej dioramie zrobione na szybko po powrocie z biura jeszcze w świetle naturalnym.
61-SU46  (2).jpg
i z bliska
61-SU46  (5).jpg


PS. Kalki się błyszczą i świecą. Całość nie jest jeszcze pokryta kolejną warstwą lakieru bezbarwnego więc proszę o wyrozumiałość. Na koniec pójdzie patyna i oświetlenie.
 
OP
OP
pado

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.495 33 0
ładnie? ładnie? człowieku - to wygląda genialnie. Szymon! Postaw grosza! Niech chłop zobaczy, że to nie przelewki! :) Logo cargo ma z 35mm?
Najzabawniejsze, że na wózkach widać rozdzielczość druku, która jest totalnie nie widoczna gołym okiem.
Tak to prawda. strukturę druku też widać na skrzynce akumulatorowej i nawet na samej budzie pod ryflami.... jednak jak piszesz... gołym okiem tego nie widać. Ja to wiem że to tam jest.... do tego zakładam że te cuda znikną pod patynką ;)

PS. Dr Code wie jak to wielkie jest... sam dłubie w tej skali.... ale fotkę z groszem zrobię na koniec ;)