• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Mój ZNTK SU46 - ST46

B

Bdh****

Gość
Jak już robisz taki niebieski Cargowski kolorek to byś musiał pomyśleć nad zmianą kształtu reflektorów na takie jakie są naprawdę na ST46. Pomysł naprawdę bardzo dobry. Trzeba byłoby kiedyś pomyśleć nad SU46 PKP Cargo, ale tą czerwoną :)
 
OP
OP
pado

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.514 33 0
Jak już robisz taki niebieski Cargowski kolorek to byś musiał pomyśleć nad zmianą kształtu reflektorów na takie jakie są naprawdę na ST46. Pomysł naprawdę bardzo dobry. Trzeba byłoby kiedyś pomyśleć nad SU46 PKP Cargo, ale tą czerwoną :)
Jak będę miał gotową su46, to potem podumam nad ST46 (jest w planie). Póki co to jedno trzeba do końca poskładać i być pewnym tego że jest dobrze przygotowane i opracowane :)
 
OP
OP
pado

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.514 33 0
A ty do roboty nie chodzisz? Czy całą noc malowałeś?
Chodzę chodzę...niestety czasem trzeba. Mniejszą SP47 wymalowałem już z miesiąc temu. Niestey czekała na pomysł jak zrobić maskowanie pod grota na bocznych ścianach. Niestety pierwotny plan spalił na panewce.

No Szymon - dwie za jednym razem ...
Jak się uda przygotować wzornik to pomaluje obie. Wcześniej jednak zrobię testy na starym wydruku.
Póki co to mam kopytko pod groty :)

20181017_103937.png

Teraz to wyciąć nakleić i odmalować :)
 
OP
OP
pado

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.514 33 0
Jadę z koksem dalej. Jestem coraz bardziej nastawiony na skończenie tego modelu, aby wszystko w nim sprawdzić czy jest ok i czy coś nie wymaga korekt.
Z uwagi na trudny element jakim są mało co widoczne groty musiałem wydumać jak je odmalować. Pomysł mam prosty. Potrzeba taśmy dwustronnej i taśmy maskującej..
20181018_215409.jpg
Od tyłu na papier naklejam taśmę maskującą. Potem na nią naklejam taśmę ochronna Tamija. Całość znów maskuję brązową podkładką ochronną.
Całość wycinam skalpelem...
20181018_224322.jpg
I naklejam na model. Całość dodatkowo maskuję taśmą tamiya i malują to farbą Hataka 711
20181018_223831.jpg
Niestety MrHobby jest za mocny co widać na foto poniżej.

20181018_213352.jpg
 
OP
OP
pado

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.514 33 0
Może i prościej tylko trzeba o tym wiedzieć i trzeba mieć dojście, a takto cały seój pomysł zrealizowałem w jeden dzień. Wzornik wydrukowałem w robocie, a taśmę dwustronną kupiłem w Castoramie. Taśmę Tamiya mam stale w użyciu. Całość poskładałem w 20 minut. Na zamówione folie pewnie bym czekał tydzień lub dwa i by mnie krew zalewała. Nie lubię takiego czekania.
 

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
6.194 39 0
Aż milo patrzeć jak idzie do przodu. Mam wrażenie że może trochę za mały kontrast pomiędzy dwoma odcieniami niebieskiego... Ale jak popatrzyłem na fotki oryginałów to widać, ze wiele zależy od oświetlenia.