• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

SU46 - ST46

OP
OP
pado

pado

Znany użytkownik
KKMK
No na pewno nie jest to to samo co plastik przeźroczysty... ale ja jestem i tak bardzo zadowolony.
20190407_191317.jpg
To tylko model z druku 3D i niestety się trzeba pogodzić z paroma kompromisami ;) Ja je akceptuję i żyje z nimi :) Wyjścia nie ma :)
Tak czy siak stwierdzam że dziś poskładałem SU 46-013 w wersji analogowej PKP Cargo do końca. Model działa. Jeździ i świeci jak należy ;)
20190407_223722.jpg
Teraz czekam na kalki aby kończyć kolejne maszyny ;)
20190407_224228.jpg

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Wiem, że kompromisy są potrzebne ale ja jakoś tak zrobionych szyb nie czuję. Gdyby były wydrukowane jako część całej bryły lokomotywy to rozumiem i byłby to pewnie najlepszy sposób na ich malowanie ale skoro są odrębnymi częściami i sa otwory okienne to chyba są lepsze sposoby. Moim zdaniem szklenie ClearFixem lepiej by wyglądało.

Ciemny

Aktywny użytkownik
Szymon zaryzykowałbym ten półprzezroczysty wydruk przyćmić delikatną, czarną mgiełką, wydaje mi się że będzie to wyglądało ciekawiej niż te srebne szyby, uzyskasz wtedy efekt delikatnej przezroczystości a utracisz wygląd zamglonego wydruku, te srebne za bardzo kontrastują z reszta modelu.

Suma sumarum model bardzo udany, widać ogromny wkład w jego realizację z Twojej strony

OP
OP
pado

pado

Znany użytkownik
KKMK
@DrCodeWizzard, Konradziez odległosci 50 cm już średnio widać że to srebrne okna. Model stoi w gablocie i to aż tak nie razi.... jednak okna przeźroczyste robią lepsze wrażenie. Będziemy testować inne metody :) ten model już tak zostanie...

@Zdrada69, pewnie by wyszły lepiej clearfixem.... jednak biorąc pod uwagę wielkość przedniej szyby było by to trudne do ładnego zrobienia, więc odpuściłem temat.

@Misiek z tymi oknami jak u Megido by wyszło słabo niestety. Zrobiły by się ciemne plamy które wg mnie by źle wyglądały. U Jacka jest inna skala modelu i inaczej odbierasz te proporcje. Myślałem o takich szybkach.... ale by wtedy nie było by widać czarnych uszczelek które mam w swojej suczce :)

@Ciemny za twoją radą postaram sìę przyciemnić okna z drugiego kompletu. Zobaczymy jak wyjdą :)

OP
OP
pado

pado

Znany użytkownik
KKMK
Póki co to potestuje malowanie okien zgodnie z radą kolegi @Ciemny. Przydymie je troszkę czarnym kolorem. Na razie zrobiłem to z dwoma czołowymi oknami, które mi zostały z pierwszej suki. Drugi komplet maluje jak za pierwszym razem. Zakładam że te szybki w jasnozielonym pasku budy nie będą tak kontrastować jak w budzie Cargo.
Z lampą błyskową...
20190409_082148.jpg
Bez lampy błyskowej...
20190409_082206.jpg

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Od razu powiem, że nie testowałem tego ale mam jeszcze jeden pomysł - może do zrobienia. Podklejeni od spodu paska przezroczystego materiału np. plastik z wytłoczki od jakiegoś produktu a następnie od góry wlanie na niego odpowiedniej ilości ClearFixa wykałaczką - nie będzie wtedy problemu z większą powierzchnią i pęknięciem błonki okna...

Swoją drogą sam się zdziwiłem ile da się wyciągnąć z ClearFixa jak już jest okno zrobione. Ostatnio udało mi się na niego położyć kalki (Gagarin który ma osłony przeciwsłoneczne u góry okna w formie logo ORLENu):

IMG_8054.JPG

Co do malowania to w modelach pojazdów wydrukowanych w 3D lub odlanych w żywicy tak że mają pełne okna malowałem je czymś co jest pomiędzy srebrnym a czarnym przykurzonym czyli po prostu szarym:

IMG_7620.JPG

OP
OP
pado

pado

Znany użytkownik
KKMK
Ciemny szary kolor farby już mam :) będę testował pewnie niebawem.

Z clearem fixem teraz ryzykować nie chcę bo zepsuję cały model i bedzie kiszka :/ zobaczymy jak okna na zielonej budzie wyglądają.... okazać się może jednak że srebrzanka to nie to :)

OP
OP
pado

pado

Znany użytkownik
KKMK
No przydymione okna wyglądają całkiem spoko. Czołowe okno przydymione, a boczne to srebrzyzna. Dymienie z aerografu będzie lepsze. Teraz okno dymiłem sprayem.
20190410_194602.jpg