• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Mój ZNTK SU46 - ST46

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
6.194 39 0
@pado ma rację, że obróbka jego wagonów 111A/112A jest bardzo przyjemna i to konstrukcyjnie dobrze przemyślane modele. Dlatego mam juz ich kilka (3 gotowe, 3 pomalowane i okalkowane - czekają na oszklenie a dwa dopiero do dalszej obróbki. Konstrukcja wspiera szybka pracę w zakresie obróbki. Nie wszystko oczywiście pewnie tak łatwo w takiej technice zrobić - kształty pudeł i detali nie zawsze są tak proste. Te problemowe powierzchnie też trzeba się uczyć obrabiać - znaczenie mają narzędzia do szlifowania drobnych detali - tak by nie zeszlifować reszty, odpowiednie mycie modeli. Dobre efekty daje szlifowanie ... nozykiem ustawionym pod kątem 90 stopni do powierzchni - pozwala to wyrównać powierzchnię i pozbyć się resztek wosku.
 
OP
OP
pado

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.514 33 0
Czas wrócić do głównego tematu taborowego w skali N :) Kolega w końcu zabrał się za kalki więc jest nadzieja że niebawem będzie co nakładać na pozostałe loki....tymczasem trzeba ogarnąć niebieską suczkę :)
Najważniejsza i najtrudniejsza kalka....
20190319_000922.jpg
 

Misiek

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
5.078 140 0
Nikt nie myślał wtedy o takiej chemii. A i kalki kładło się na matową farbę (czołgową) co też nie polepszało sprawy. Tym bardziej mało kto myślał o pociągnieciu tego lakierem matowym, a już z aerografu to nie wspomnę.

Oczywiście sprężarka od aerografu z agregatu od Mińska czy Polara ;)
 
OP
OP
pado

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.514 33 0
Nikt nie myślał wtedy o takiej chemii. A i kalki kładło się na matową farbę (czołgową) co też nie polepszało sprawy. Tym bardziej mało kto myślał o pociągnieciu tego lakierem matowym, a już z aerografu to nie wspomnę.

Oczywiście sprężarka od aerografu z agregatu od Mińska czy Polara ;)
Misiek... kto wtedy myślał o aerografie i dobrych i tanich farbach do tego. Tylko wybrańcy mogli sobie takie sprezentować.

Tak czy siak dziś jest lepiej z tymi rzeczami i można spokojnie je zakupić.

Wracając do tematu to udało mi się okalkować drugi bok su46. Lokomotywa niby ta sama... a jednak jakby inna :)
20190320_072347.jpg

Jeszcze tylko czoła i do ponownego lakierowania.

Doszły też pierwsze próbne szablony do kalek na fabryczne malowanie suki oraz na tą w barwach odmalowanej su46-047.
Trzeba przymierzyć i sprawdzić czy jest ok.
20190320_004351.jpg q
 
OP
OP
pado

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.514 33 0
OP
OP
pado

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.514 33 0
Pamiętam, pamiętam :D Chciałem po prostu wyrazić swoją opinię na temat przejściowej świetlistości budy ;)
Tej fazy nie powinno się w ogóle pokazywać ludziom.... bo niestety potem wszyscy mają złe zdanie o modelach 3D. Ty jednak masz 2 wagony z druku 3d to wiesz co one sobą prezentują po całum procesie malowania i bruzdingu :)
 

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
6.194 39 0
A ja myslę, że warto pokazać ile w tym pracy i jak wyglada technologia - przecież i tak ostateczny efekt pokażesz i ten będzie robił wrażenie.
 

t_domagalski

Znany użytkownik
Reakcje
1.351 18 9
...tak trzeba. Inaczej robota pójdzie na marne. Po kalkach pójdzie znów błysk. Potem wash i patyna z aero a potem półmat.
Przy współczesnej chemii można podjąć próbę rezygnacji z połysku pod kalki. Ja swoje kalki od lat kładę bezpośrednio na matową farbę. Potem lakier matowy dla wyrównania faktury, wash + patyna, a na koniec bezbarwny mat jako wykończenie. Zawsze to jedna warstwa mniej na modelu.
 
OP
OP
pado

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.514 33 0
Wklejam fragment tego postu kolegi, bo się mocno zdziwiłem że były takie plany aby na bazie SU46 zrobić dwuczłonową lokomotywę elektryczną :)

Najtrudniejsze to właśnie szyby i oświetlenie... zwłaszcza w mniejszych skalach (przynajmniej jak dla mnie...)
Damy radę, tak myślę że temat ogarnę :) na próbnym modelu dałem radę to i tu dam :)